Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 3

Milžiniška baltoji nykštukė galėjo susiformuoti po galingo žvaigždžių susidūrimo

Ši milžiniška baltoji nykštukė (žvaigždė) gali būti dviejų kitų baltųjų nykštukių susidūrimo vaisius, skelbia „Space.com“

Naujas atradimas leidžia manyti, kad gali būti ir kitų ultramasyvių baltųjų nykštukių, kurių kilmė panaši. Tai gali padėti išsiaiškinti, kokia baltoji nykštukė turi būti masyvi, kad sprogtų.

Baltosios nykštukės yra neryškios, išblukusios, žemės dydžio negyvų žvaigždžių šerdys, kurios lieka po to, kai vidutinio dydžio žvaigždės išeikvoja kurą ir išmeta išorinius sluoksnius. Mūsų saulė vieną dieną taps tokia nykštuke, kaip ir daugiau kaip 90 proc. žvaigždžių mūsų galaktikoje.

Mokslininkai ištyrė baltąją nykštukę, vadinamą WDJ0551 + 4135, kuri yra nutolusi maždaug per 150 šviesmečių nuo Žemės. Naujausi Europos kosmoso agentūros „Gaia“ teleskopo duomenys rodo, kad šis objektas gali būti itin masyvi baltoji nykštukė. Norėdami sužinoti daugiau apie šią neįprastą negyvą žvaigždę, mokslininkai ją išanalizavo naudodamiesi Williamo Herschelo teleskopo Kanarų salose duomenimis.

Tirdami baltosios nykštukės skleidžiamos šviesos spalvų spektrą, astronomai sugebėjo atpažinti žvaigždėje esančias chemines medžiagas. Netikėtai tyrėjai objekto atmosferoje rado daug anglies, kurios mokslininkai dar niekados nebuvo aptikę baltosiose nykštukėse.

„Baltoji nykštukė pasižymi į svogūno panašia struktūra, nes yra sluoksniuota“, – pasakojo tyrimo autorius Markas Hollandsas, Warwicko universiteto Anglijoje astrofizikas. Pasak jo, baltosios nykštukės šerdyje didžiąją dalį masės sudaro anglis ir deguonis. Viršuje įprastai yra helio sluoksnis, o po to vandenilio sluoksnis. Kai nukreipiame teleskopą į baltąją nykštukė, tiesiog matome išorinius sluoksnius.

Ši struktūra reiškia, kad mokslininkai, tyrinėjantys jas, įprastai mato tik vandenilį arba helį, kartais – helio ir anglies mišinį. Bet šį kartą mokslininkai pamatė kitokį vaizdą.

„Niekados nesitiki, kad vandenilis ir anglis gali būti susimaišę baltokoje nykštukėje, turėtų būti helio sluoksnis, laikantis juos atskirtus“, – sakė mokslininkas.

Pasak astronomų, keista struktūra atsirado tada, kai dvi baltosios nykštukės susidūrė, o jų vidiniai sluoksniai susimaišė. Tačiau naujasis masyvusis baltasis nykštukas nebuvo pakankamai didelis, kad sukeltų supernovą.

Tyrėjams svarbiausia šios paslapties užuomina buvo šios baltosios nykštukės masė. Dauguma baltųjų nykštukių yra maždaug 0,6 karto didesnės už Saulės masę, tačiau WDJ0551 + 4135 yra beveik du kartus didesnė nei vidutinė baltoji nykštukė.

Kita užuomina yra amžius. Vyresnės baltosios nykštukės įprastai būna vėsesnės ir pakyla į Paukščių Tako centrą greičiau nei jaunesnės kolegos, nes laikui bėgant praranda daugiau šilumos ir patiria daugiau gravitacinių sąveikų su kitomis žvaigždėmis, kurios jas pagreitina. Tačiau WDJ0551 + 4135 juda greičiau nei 99% kitų netoliese esančių baltųjų nykštukių, kurių temperatūra yra beveik tokia pati.

Tyrėjai žinojo, kad WDJ0551 + 4135 yra unikali, nes jos masė dvigubai didesnė nei vidutiniės baltosios nykštukės, o amžius atrodė palyginti jaunas, jei žiūrėtume į žvaigždės šilumą, bet palyginti senas, jei žiūrėtume į jos judesius. Astronomai suprato, kad vienas įvykis gali paaiškinti visas šias paslaptis: WDJ0551 + 4135 susiformavo, kai susidūrė dvi nykštukės, kaitindamos susidariusį kūną ir iš naujo pradėdamos aušinimo procesą.

Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Laida

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 13:36 COVID-19: jei karantino žaidimai nesibaigs, tai žemė arba sudegs, arba apsivers
Kaip praneša Indijos žiniasklaidos, vieno rajono Indijos gyventojai 2020 m. balandžio mėn. atsibudę ryte susidūrė su reiškiniu, kurio dar niekada nebuvo matę savo gyvenime: dideliu atstumu, šimtais kilometrų, jie galėjo pamatyti Himalajų kalnagūbrius....

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 11:23 COVID-19: Nepaisant Ekspertų Nuomonės, Pandemija Pasiekė Ir Rusiją
Remiantis balandžio 5 d., didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnosnas buvo skubiai paguldytas į ligoninę apžiūrai, nes jis ir toliau kenčia nuo nuolatinių CIVD-19 simptomų. Tuo tarpu COVID-19 ir toliau žygiuoja po pasaulį ir visose šalyse dabartinės ir būsimos pandemijos aukos kasą...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau