Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Kovo » 9

Mokslininkas, kuris pasikorė 12 kartų – šiurpūs Nicolae Minovici eksperimentai

Nicolae Minovici - rumunų mokslininkas, kriminologas, Rumunijos antropometrijos tyrimų vadovas. Minovici yra žinomas dėl daugybės keistų tyrimų, kurie kadaise nebuvo tokie jau keisti. Pavyzdžiui, jam buvo įdomu sužinoti, ar egzistuoja ryšys tarp tatuiruočių ir nusikalstamo elgesio. Dar jis buvo labai susidomėjęs korimais.

Nicolae Minovici gimė 1868 metais. Jis baigė kriminalistikos mokslus, didelį dėmesį skirdamas tatuiruotėms ir žmogžudystėms. Kaip mokslininkas jis vykdė daug įvairių eksperimentų. Nemaža dalis jų buvo susijusi su korimais, nes Minovici norėjo sužinoti, kaip kūną veikia toks egzekucijos (ar savižudybės) būdas.

Vienas iš Minovici tyrimų metodų ir buvo kontroliuojamas korimas - jis pats sudalyvavo 12 tokių eksperimentų kaip tyrimų subjektas. Prie kilpos būdavo tvirtinamas dinamometras, kuris padėdavo išmatuoti jėgą, su kuria virvė spaudžia kaklą. Minovici dažnai keitė korimo padėtis ir stebėdavo simptomus. Jo užrašuose - regos pakitimai, spengimas akyse, pasikeitusi odos spalva ir laikas, per kurį šie simptomai imdavo ryškėti. Dar 6-7 kartus tokie eksperimentai buvo atlikti su kitais žmonėmis.

Kaip pavyko tai atlikti saugiai? Na, kažin, ar žodis „saugus“ čia tinka. Bet virvę traukiantis asistentas aktyviai stengdavosi nepakarti savo vadovo (ar turite žmonių, kuriais taip pasitikėtumėte?) Minovici teigė, kad skausmą patyrė tik, kai jo kojos neliesdavo žemės. Ir, žinoma, kilpa jo kaklo niekada neveržė taip ilgai, kad jis netektų sąmonės.

Iš tikrųjų, pirminiuose eksperimentuose Minovici kojos būdavo pakeliamos nuo žemės, bet tik įsitikinus, kad kilpa jo nesmaugia ar neužspaudžia svarbių arterijų. Tokios konfigūracijos eksperimentuose Minovici galėdavo kabėti ir 25 sekundes. Paskutiniuose eksperimentuose buvo naudojama jau įprasta koriko kilpa - taip net nuo žemės kojų nepakėlęs Minovici ištverdavo tik 4 sekundes.

Minovici atliko ir visą eilę smaugimo eksperimentų. Tai jam padėjo aprašyti fiziologinius požymius, kurie rodo, kad žmogus dūsta. Be to, tai jam leido aprašyti potyrius, kuriuos galimai patirdavo kariamas žmogus, nors, aišku, šių išvadų pobūdis yra gana kontroversiškas.

Pats Minovici patyrė neigiamą savo eksperimentų poveikį. Kelis mėnesius jam buvo sunku ryti. Mokslininkas mirė gerokai vėliau, praėjus 37 metams po tyrimo publikavimo. Jam buvo 72 metai. Tiesa, manoma, kad jo mirtis galėjo būti susijusi su korimo eksperimentais, nes jį kamavo balso stygų problemos.

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau