Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Spalio » 27

Ar reikia iššifruoti Faisto diską?

1908 metų liepos 3 dieną vienas iš italų ekspedicijos, kasinėjusios karališkų rūmų griuvėsius senoviniame Faisto miete Kretos saloje, dalyvių rado nedidelį deginto molio diską. Tada niekas net pagalvoti negalėjo, kad šis radinys užburs viso pasaulio tyrinėtojų protus visą ateinantį šimtmetį.

Faisto diskas laikomas unikaliu Mino kultūros paminklu (datuojamas XVII a. pr. m. e.). Abiejose jo pusėse yra įspausti hieroglifų ženklai, išsidėstę spiralės forma. Daugybę metų nuo pat disko suradimo mokslininkai ir mėgėjai entuziastai bando iššifruoti šį tekstą. Niekas nesiginčija, kad ženklai ant disko - tai senovinio rašto pavyzdys. Be kitų, buvo ir nuomonė, kad tai galėjo būti kažkokia religinė ir politinė sutartis (archeologija - paranormal.lt).

Naujajame enciklopediniame žodyne straipsnyje “Faistas” parašyta: freskos, ištapyta keramika, molinis diskas su spiraliniu tekstu, parašytu nežinoma kalba. O vienas iš populiariausių Europos žinynų - “Antikos žodynas” - skelbia: Faisto disko, kuris dažnai laikomas tipografinio šrifto pirmtaku, iki šiol iššifruoti nepavyko.

Tai reiškia, kad, ko gero, į Faisto diską ir mūsų laikais mokslinė bendruomenė žiūri taip pat, kaip ir jį radus prieš šimtą metų. Tai kažkoks paslaptingas tekstas. O jei tai tekstas, reikia jį iššifruoti. Bet ... ar iš tikrųjų?

Prieš mūsų akis - senovės Egipto žaidimo mehen (gyvatė), kuriam maždaug 5000 metų, atvaizdas. Tai diskas, turintis susisukusios gyvatės, padalintos į segmentus, formą. Žaidimą mehen žaisdavo, paeiliui mesdami žetonus.

archeologija, Faisto Diskas, istorijos paslaptys, istorija, Mokslas

Populiarūs žaidimai, prisiminkim, pavyzdžiui, šachmatus, gali gyvuoti tūkstantmečius. Be to, būtų gana keista, jei tas Egipte paplitęs žaidimas nebūtų žinomas ir aplinkiniuose regionuose, pavyzdžiui, Kretoje. Taip pat būtų keista, jei nors vienas to žaidimo pavyzdys nebūtų buvęs rastas, atliekant archeologinius kasinėjimus toje pačioje Kretoje. Juk žaidimai - tai masinis reiškinys, juos žaisdavo ir paprasti žmonės, ir aukštuomenė.

Palyginkime apvalią mehen žaidimo lentą ir Faisto diską. Matome praktiškai tą patį - susisukusios gyvatės formos lenta, padalinta į segmentus. Gal tik Faisto disko spiralė yra labiau schematiška, nepavaizduota gyvatės galva. Bet Kretos radinys yra keliais amžiais jaunesnis už egiptietišką, todėl toks supaprastinimas (laikui bėgant) visai suprantamas. Ant egiptietiško radinio, skirtingai nuo kretiško, nėra jokių ženklų, bet jie galėjo būti parašyti dažais ir todėl neišliko. Be to, žaidimo taisyklės galėjo keistis.

Atsiranda natūrali versija: Faisto diskas - tai senovinis žaidimas, galbūt, vienas iš senovės Egipto žaidimo mehen variantų.

O jei taip, tai ką reiškia tie hieroglifai ant Faisto disko?

J šį klausimą, galbūt, gali padėti atsakyti Europoje nuo XVI amžiaus žinomas stalo žaidimas, Rusijoje paplitęs “žąsiuko” pavadinimu. Žaidimo schema - visiškai tokia pat, kaip egiptietiško žaidimo mehen. Žaidimo laukas yra kaip gyvatė susisukusi juosta, padalinta į segmentus. Žaidėjo užduotis - mesti žetonus ir pagal iškritusį taškų skaičių įsigyti įvairius daiktus, įveikti kelyje pasitaikančias kliūtis ir pasiekti didžiąją žąsį lauko centre. Sunumeruotuose šio žaidimo segmentuose, lygiai taip pat, kaip Faisto diske, pavaizduoti įvairūs supančio pasaulio daiktai, pavyzdžiui, žuvys. O žmogaus atvaizdai tarp Faisto ženklų galėjo reikšti tarną arba vergą. Tai XVII a. pr. m. e. buvo visai suprantama. Šie ženklai galėjo reikšti sąlyginius laimėjimus kiekviename žaidimo etape.

Į minėtus Europos ir senovės Egipto žaidimus panašūs žaidimai Rusioje buvo vadinami “vaikštynėmis” - nuo žodžių vaikštinėti, vaikščioti, maklinėti, t.y. judėti į priekį, tikintis sėkmės. Vienas iš tokio tipo žaidimų yra ir rusiškas loto. Laimėjimas tokiuose žaidimuose priklauso ne nuo kokių nors ypatingų žaidėjo gebėjimų, o vien nuo sėkmės.

Gali būti, kad Faisto diskas taip pat yra vienas iš tokių žaidimų - Mino epochos sėkmingų žmonių viltis.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar