- 27.09.2020
- 5.0 Reitingas
- 1025 Peržiūros
- Komentarai
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą.
Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.
Alternatyva vaistams
Visiems žinoma aromaterapija - iš senovės atėjęs mokslas, kuris rėmėsi liaudiškomis tradicijomis ir liaudies medicinos receptais. Ji padeda gydyti daug ligų, todėl dažnai naudojama sveikatai atkurti. Tačiau paskutiniuoju metu vis labiau populiarėja ir kitas mokslas apie kvapus - aromatologija. Ji nagrinėja lakiųjų aromatinių medžiagų poveikį psichinei žmogaus būklei. Aromatologija duoda mums į rankas subtilų, bet efektyvų instrumentą valdyti tas medžiagas.
Vieni aromatai jaudina, didina tonusą, gerina darbingumą ir nuotaiką, kiti atpalaiduoja ir ramina. Aromatais galima sukelti vienokias ar kitokias emocijas, pritraukti arba atstumti žmogų. Tačiau labai svarbu, kad aromatai gali būti efektyvi priemonė, siekiant dvasinės žmogaus sveikatos. Bet kokia kūno liga prasideda nuo dvasios ligos. Gamtiniai aromatai - tai idealus gydomojo poveikio žmogaus psichikai metodas be jokių šalutinių efektų.
Raktai į pasąmonę
Kai įkvepiame kokio nors aromato, lakiosios aromatinių medžiagų molekulės patenka j nosies ertmę - ant jos gleivinės, kur yra uoslės receptoriai. Šie receptoriai perduoda signalus į galvos smegenis - į skyrių, kuris atsakingas už kvapų apdorojimą ir klasifikaciją. Jis vadinamas uoslės centru, yra tampriai susijęs su smegenų skyriais, dalyvaujančiais mūsų motyvacijų, emocijų, elgesio reakcijų reguliavime, atsakingais už atmintį.
Kiekvienam iš mūsų, ko gero, yra buvę taip, kad, įkvėpus kokio nors aromato, atmintyje staiga iškyla seniai pamirštos vietos ir įvykiai. Tačiau kvapai veikia ne tik atmintį. Jie gali sukelti netikėtą aštrų alkio jausmą arba džiaugsmą be priežasties, priversti godžiai gerti vandenį, net pasielgti kaip nors netikėtai. Taip nutinka todėl, kad uoslės siunčiami signalai perduodami į daugelį smegenų sričių: į elgesio, alkio, troškulio, malonumo, hormonų reguliavimo centrus.
Tik nedidelė informacijos dalis, ateinanti iš išorinio pasaulio, pasilieka mūsų sąmonėje. Visa kita nusėda pasąmonėje ir veikia mus netiesiogiai. Aromatinės medžiagos - tai rakteliai į mūsų pasąmonę, kvapai veikia ne tik sąmonės, bet ir pasąmonės lygiu. Aromatologija kaip tik ir leidžia parinkti aromatus, kurie tam tikru būdu veikia psichinę žmogaus būklę.
Taip pasiekiamas atsipalaidavimas, nusiraminimas, susijaudinimas ir pan.
Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?
Laimės kvapas
Kiekvienas iš mūsų individualiai reaguoja į kvapus, su kuriais emocinėje atmintyje susiję teigiami (laimė, džiaugsmas, malonumas) arba neigiami (baimė, nerimas, nemalonūs pojūčiai) gyvenimo momentai.
Iš pradžių pakalbėkime apie «teigiamus» eterinių augalų kvapus.
Pirma, pažįstamas malonus kvapas sukelia stiprias teigiamas emocijas, panašias į tas, kurias kažkada patyrėme džiaugsmingais gyvenimo momentais. Antra, daug eterinių aliejų daro įtaką psichinei ir net fizinei žmogaus būklei.
Pavyzdžiui, nuo streso, protinio pervargimo ir padidėjusio hormonų sistemos aktyvumo labai naudingi jazminų ir snapučių aromatai. Be to, snapučių kvapas mažina kraujospūdį. O štai rozmarinų aromatas jį didina. Pakalnučių, levandų ir santalų aromatai ramina, slopina spazmus ir traukulius. Bergamočių ir bazilikų kvapai suteikia žvalumo. Apelsinų kvapas gerina nuotaiką ir darbingumą, o citrinų - tonizuoja, taip pat gali mažinti kraujospūdį.
Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą?
Jei įkvepiant kokį nors kvapą, gerėja jūsų nuotaika, atsiranda ryški maloni asociacija, jei jaučiate, kad jis jaudina sielą - tai jūsų aromatas!
Žiūrėkite į tai rimtai! Tegul toks aromatas papildys jūsų aromatinių aliejų kolekciją. Taip turėsite dar vieną galimybę dažniau džiuginti save, sukurti sau mažą šventę pilkoje kasdienybėje. Įkvėpdami jo, pajusite, kad keičiatės - jūsų veidas atsipalaiduoja, jaučiate ramybę.
O toliau viskas priklauso nuo tikslų, kuriuos sau keliate, ir nuo situacijos.
Kvepia maloniai ir nemaloniai
Galiu rekomenduoti nemažai greitai veikiančių eterinių aliejų, kurie pakeis jūsų nuotaiką. Tai eteriniai rožių, levandų, jazminų, citrinų aliejai. Jie padės ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Ne kartą pastebėta, kad žmonės, pajutę malonius kvapus, nustoja rūkyti, bartis, piktžodžiauti Malonus kvapas paaštrina jausmus, gerina dėmesio koncentraciją, išsklaido agresiją aplink jus. Tai gali palengvinti gyvenimą, jei jaučiatės pervargę nuo važinėjimo visuomeniniu transportu arba esate priversti būti tarp daugybės įvairių žmonių. Tačiau labai svarbu nepersistengti: nenaudoti per daug stiprių aromatų, parinkti derančius pagal poveikį kvapus.
O ką daryti, jei jus supa nemalonus kvapas? Įkvėpdami ne savo aromatą, iškart įsitempiate, antakiai susiraukia. Tai pastebima net iš šalies. Kad nesugestų nuotaika, neatsirastų sudirginimas, galvos skausmas ar net kosulys, paskubėkite kuo greičiau pakeisti kvapų aplinką! Jei tai neįmanoma, tai bent kuo dažniau vėdinkite patalpą. Venkite ilgą laiką būti patalpoje, pripildytoje monotoniško, iš pradžių lyg ir gana pakenčiamo, bet vis dėlto jums nemalonaus kvapo. Psichologai nustatė, kad vidutiniškai nemalonus kvapas sukelia daugiau agresyvumo, negu labai nemalonus.
Jei patiriate stresą, jums padės levandų, melisų, nerolio, rožių ar rozmarinų kvapai. Jei vargina depresija, bergamočių, kiparisų, rozmarinų aliejai suteiks energijos, sukels minčių, kaip išeiti bet kokios sudėtingos padėties. Įveikti ilgalaikę depresiją gali padėti jazminų, citrinų, kvapiųjų kanangų aromatai. Jaučiate baimę? Išbandykite snapučių, santalų, tikrųjų pačiulių aromatus.
Svarbiausia - surasti savo aromatą.
Jazminai. Jų eterinis aliejus - geriausias fitoreguliatorius, kai reikia atsipalaiduoti ir įveikti stresą. Jei sutrinka miegas, dažnai vargina migrena, pervargstate nuo protinio darbo, vietoje antidepresantų pasinaudokite jazminų aromatu.
Kvapiosios kanangos (išvertus -«žiedų žiedas»). Tai Filipinuose augančių augalų žiedų aromatas. Jis primena hiacintų ir narcizų kvapą. Jis gydo depresiją, slopina baimes, palengvina klimakso neurozes. Tai ir afrodiziakas.
Pakalnutės. Jų aromatas malšina jaudulį, ramina, atpalaiduoja. Be to, būtent šis kvapas padeda įveikti skydliaukės sutrikimus.
Apelsinai. Puikūs antidepresantai. Jų aromatas slopina raumenų spazmus, palankiai veikia veido odą, gerina nuotaiką, darbingumą, naudojamas patalpoms aromatizuoti.
Gvazdikai. Gvazdikų aliejus, užteptas ant galvos, malšina galvos skausmą, nuveja šalin rūpesčius, linksmina. Gvazdikų kvapas padeda įveikti depresiją, gerina atmintį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau