Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugsėjo » 27

Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?

Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą.

Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Alternatyva vaistams

Visiems žinoma aromaterapija - iš senovės atėjęs mokslas, kuris rėmėsi liaudiškomis tradicijomis ir liaudies medicinos receptais. Ji padeda gydyti daug ligų, todėl dažnai naudojama sveikatai atkurti. Tačiau paskutiniuoju metu vis labiau populiarėja ir kitas mokslas apie kvapus - aromatologija. Ji nagrinėja lakiųjų aromatinių medžiagų poveikį psichinei žmogaus būklei. Aromatologija duoda mums į rankas subtilų, bet efektyvų instrumentą valdyti tas medžiagas.

Vieni aromatai jaudina, didina tonusą, gerina darbingumą ir nuotaiką, kiti atpalaiduoja ir ramina. Aromatais galima sukelti vienokias ar kitokias emocijas, pritraukti arba atstumti žmogų. Tačiau labai svarbu, kad aromatai gali būti efektyvi priemonė, siekiant dvasinės žmogaus sveikatos. Bet kokia kūno liga prasideda nuo dvasios ligos. Gamtiniai aromatai - tai idealus gydomojo poveikio žmogaus psichikai metodas be jokių šalutinių efektų.

Raktai į pasąmonę

Kai įkvepiame kokio nors aromato, lakiosios aromatinių medžiagų molekulės patenka j nosies ertmę - ant jos gleivinės, kur yra uoslės receptoriai. Šie receptoriai perduoda signalus į galvos smegenis - į skyrių, kuris atsakingas už kvapų apdorojimą ir klasifikaciją. Jis vadinamas uoslės centru, yra tampriai susijęs su smegenų skyriais, dalyvaujančiais mūsų motyvacijų, emocijų, elgesio reakcijų reguliavime, atsakingais už atmintį.

Kiekvienam iš mūsų, ko gero, yra buvę taip, kad, įkvėpus kokio nors aromato, atmintyje staiga iškyla seniai pamirštos vietos ir įvykiai. Tačiau kvapai veikia ne tik atmintį. Jie gali sukelti netikėtą aštrų alkio jausmą arba džiaugsmą be priežasties, priversti godžiai gerti vandenį, net pasielgti kaip nors netikėtai. Taip nutinka todėl, kad uoslės siunčiami signalai perduodami į daugelį smegenų sričių: į elgesio, alkio, troškulio, malonumo, hormonų reguliavimo centrus.

Tik nedidelė informacijos dalis, ateinanti iš išorinio pasaulio, pasilieka mūsų sąmonėje. Visa kita nusėda pasąmonėje ir veikia mus netiesiogiai. Aromatinės medžiagos - tai rakteliai į mūsų pasąmonę, kvapai veikia ne tik sąmonės, bet ir pasąmonės lygiu. Aromatologija kaip tik ir leidžia parinkti aromatus, kurie tam tikru būdu veikia psichinę žmogaus būklę.

Taip pasiekiamas atsipalaidavimas, nusiraminimas, susijaudinimas ir pan.

Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?

Laimės kvapas

Kiekvienas iš mūsų individualiai reaguoja į kvapus, su kuriais emocinėje atmintyje susiję teigiami (laimė, džiaugsmas, malonumas) arba neigiami (baimė, nerimas, nemalonūs pojūčiai) gyvenimo momentai.

Iš pradžių pakalbėkime apie «teigiamus» eterinių augalų kvapus.

Pirma, pažįstamas malonus kvapas sukelia stiprias teigiamas emocijas, panašias į tas, kurias kažkada patyrėme džiaugsmingais gyvenimo momentais. Antra, daug eterinių aliejų daro įtaką psichinei ir net fizinei žmogaus būklei.

Pavyzdžiui, nuo streso, protinio pervargimo ir padidėjusio hormonų sistemos aktyvumo labai naudingi jazminų ir snapučių aromatai. Be to, snapučių kvapas mažina kraujospūdį. O štai rozmarinų aromatas jį didina. Pakalnučių, levandų ir santalų aromatai ramina, slopina spazmus ir traukulius. Bergamočių ir bazilikų kvapai suteikia žvalumo. Apelsinų kvapas gerina nuotaiką ir darbingumą, o citrinų - tonizuoja, taip pat gali mažinti kraujospūdį.

Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą?

Jei įkvepiant kokį nors kvapą, gerėja jūsų nuotaika, atsiranda ryški maloni asociacija, jei jaučiate, kad jis jaudina sielą - tai jūsų aromatas!

Žiūrėkite į tai rimtai! Tegul toks aromatas papildys jūsų aromatinių aliejų kolekciją. Taip turėsite dar vieną galimybę dažniau džiuginti save, sukurti sau mažą šventę pilkoje kasdienybėje. Įkvėpdami jo, pajusite, kad keičiatės - jūsų veidas atsipalaiduoja, jaučiate ramybę.

O toliau viskas priklauso nuo tikslų, kuriuos sau keliate, ir nuo situacijos.

Kvepia maloniai ir nemaloniai

Galiu rekomenduoti nemažai greitai veikiančių eterinių aliejų, kurie pakeis jūsų nuotaiką. Tai eteriniai rožių, levandų, jazminų, citrinų aliejai. Jie padės ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Ne kartą pastebėta, kad žmonės, pajutę malonius kvapus, nustoja rūkyti, bartis, piktžodžiauti Malonus kvapas paaštrina jausmus, gerina dėmesio koncentraciją, išsklaido agresiją aplink jus. Tai gali palengvinti gyvenimą, jei jaučiatės pervargę nuo važinėjimo visuomeniniu transportu arba esate priversti būti tarp daugybės įvairių žmonių. Tačiau labai svarbu nepersistengti: nenaudoti per daug stiprių aromatų, parinkti derančius pagal poveikį kvapus.

O ką daryti, jei jus supa nemalonus kvapas? Įkvėpdami ne savo aromatą, iškart įsitempiate, antakiai susiraukia. Tai pastebima net iš šalies. Kad nesugestų nuotaika, neatsirastų sudirginimas, galvos skausmas ar net kosulys, paskubėkite kuo greičiau pakeisti kvapų aplinką! Jei tai neįmanoma, tai bent kuo dažniau vėdinkite patalpą. Venkite ilgą laiką būti patalpoje, pripildytoje monotoniško, iš pradžių lyg ir gana pakenčiamo, bet vis dėlto jums nemalonaus kvapo. Psichologai nustatė, kad vidutiniškai nemalonus kvapas sukelia daugiau agresyvumo, negu labai nemalonus.

Jei patiriate stresą, jums padės levandų, melisų, nerolio, rožių ar rozmarinų kvapai. Jei vargina depresija, bergamočių, kiparisų, rozmarinų aliejai suteiks energijos, sukels minčių, kaip išeiti bet kokios sudėtingos padėties. Įveikti ilgalaikę depresiją gali padėti jazminų, citrinų, kvapiųjų kanangų aromatai. Jaučiate baimę? Išbandykite snapučių, santalų, tikrųjų pačiulių aromatus.

Svarbiausia - surasti savo aromatą.

Jazminai.eterinis aliejus - geriausias fitoreguliatorius, kai reikia atsipalaiduoti ir įveikti stresą. Jei sutrinka miegas, dažnai vargina migrena, pervargstate nuo protinio darbo, vietoje antidepresantų pasinaudokite jazminų aromatu.

Kvapiosios kanangos (išvertus -«žiedų žiedas»). Tai Filipinuose augančių augalų žiedų aromatas. Jis primena hiacintų ir narcizų kvapą. Jis gydo depresiją, slopina baimes, palengvina klimakso neurozes. Tai ir afrodiziakas.

Pakalnutės. Jų aromatas malšina jaudulį, ramina, atpalaiduoja. Be to, būtent šis kvapas padeda įveikti skydliaukės sutrikimus.

Apelsinai. Puikūs antidepresantai. Jų aromatas slopina raumenų spazmus, palankiai veikia veido odą, gerina nuotaiką, darbingumą, naudojamas patalpoms aromatizuoti.

Gvazdikai. Gvazdikų aliejus, užteptas ant galvos, malšina galvos skausmą, nuveja šalin rūpesčius, linksmina. Gvazdikų kvapas padeda įveikti depresiją, gerina atmintį.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.10.2020 laikas 22:43 Valome gerklę nuo gleivių ir skreplių

Gerklės ar nosies užgulimas yra dažniausios kosulio ir kvėpavimo takų sąjungininkas ir priežastis. Plaučiuose susikaupę skrepliai prisideda prie šių sveikatos problemų. Tačiau ši problema negresia gyvybei, ji daro įtaką gyvenimo kokybei.

...

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 20:05 Saugokis Jums Pučia Iliuziją! Naujoji Pasaulio Tvarka Ateina 18+

LTanon ir NeCentroEkspertas apie šios dienos svarbiausias naujienas bei įdomiausius procesus.

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 17:30 Naujas tyrimas: mus gali stebėti ateivių civilizacijos
Esama apie 1000 žvaigždžių sistemų, kuriose jei būtų ateivių civilizacijos, jos galėtų mus stebėti iš tolo, skelbia naujas tyrimas.

Skaityti daugiau

26.10.2020 laikas 08:27 Kuo skiriasi pasiturinti moteris nuo vargstančios

Savo turtų mes nesinešiojame visur su savimi. Tai kodėl gatvėje iš pirmo žvilgsnio beveik neklystamai galime įvertinti moters turtinę padėtį. Kuo skiriasi turtingų ir skurstančių moterų elgsena?

Skaityti daugiau

25.10.2020 laikas 19:32 Keisti dalykai, vykę anomalinėje Skinwalker rančoje
Anomalinės zonos, esančios Slinwalker rančos apylinkėse, istorija išgarsėjo daugiausia verslininko Roberto Bigelou dėka. Jam priklauso viešbučių tinklas „Budget Suites of America“ ir jis yra kompanijos „Bigelow Aerospace“, užsiimančios kosminiu turizmu, įkūrėjas....

Skaityti daugiau

25.10.2020 laikas 08:57 Asmenybės Analizė: Kuri Moteris Laiko Rankose Ne Savo Vaiką?
Ne viskas yra taip, kaip atrodo. Šiais laikais būtina mokėti daryti logines išvadas. Mus supa tiek daug ženklų, kad juose sunku susigaudyti. Reikia pasitelkti ir dėmesį, vaizduotę, pastabumą ir sveiką protą. Šio nedidelio testo užduotis – apžiūrėti paveikslėlį ir interpretuoti atskirus jo elementus....

Skaityti daugiau