Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 15

Nauja genų terapija su genetinėmis ligomis padeda kovoti Tylenolis

(Paranormal) Mokslininkai sukūrė naują genų terapijos metodą, kuris remiasi įprastu skausmą malšinančiu paracetamoliu, kad priverstų įvairias genetines ligas atsitraukti.

Žurnale "Science Translational Medicine" paskelbtame straipsnyje aprašoma, kaip naujuoju metodu pelėms buvo sėkmingai gydoma kraujo krešėjimo liga hemofilija ir silpnėjanti medžiagų apykaitos liga fenilketonurija (PKU).

Taikant šį metodą, naudojant nekenksmingą lentivirusą, ištaisomos ligą sukeliančios mutacijos ir įterpiamas naujas genas, dėl kurio kepenų ląstelės tampa atsparios potencialiai toksiškam acetaminofeno poveikiui. Pastarasis genas leidžia apdorotoms ląstelėms išgyventi ir sunaikina neapdorotas ląsteles, kai jos pakartotinai veikiamos be recepto parduodamų vaistų, kurie taip pat žinomi Tylenol prekiniu pavadinimu. Tai leidžia gydytoms ląstelėms daugintis ir sukuria didesnę pataisomų kepenų ląstelių dalį.

"Ši genų terapija padeda atsikratyti kepenų ląstelių, į kurias neįterptas gydomasis genas, - sakė straipsnio autorius korespondentas, Oregono sveikatos ir mokslo universiteto Medicinos mokyklos pediatrijos ir molekulinės bei medicininės genetikos profesorius daktaras Markusas Grompė (Markus Grompe).

"Mes iš esmės nuodijame negydomas ląsteles pertekliniu Tylenolio kiekiu, prieinamu vaistu, kurį jau vartoja milijonai žmonių visame pasaulyje. Be to, galimas paracetamolio toksiškumas yra kontroliuojamas ir nepalieka nuolatinių pažeidimų. Tilenolio vartojimas genetinei ligai gydyti yra palyginti lengvas pasivaikščiojimas, palyginti su intensyviu chemoterapijos ir spinduliavimo gydymu, kurį pacientai turi iškęsti, pavyzdžiui, prieš kaulų čiulpų transplantaciją."

Daugumoje genų terapijų, įskaitant "Luxturna", kuria gydoma aklumą sukelianti genetinė mutacija ir kuri 2017 m. pabaigoje tapo pirmąja FDA patvirtinta paveldimos ligos genų terapija, genų korekcijos molekulėms į DNR pernešti naudojamas adenoasocijuotas virusas (AAV).

Nors AAV gali gerai veikti ląstelėse, kurios nesidaugina, pavyzdžiui, smegenų ir akių ląstelėse, jis nėra labai sėkmingas dalijimosi ląstelėse. Pavyzdžiui, kai AAV pagrįsta genų terapija skiriama kepenų ląstelėms, kepenų ląstelės gali daugintis ir ilgainiui susilpninti genų terapijos poveikį. Tai ypač aktualu gydant vaikų genetines ligas, nes augančių vaikų ląstelės dauginasi greičiau nei suaugusiųjų ląstelės.

Siekiant pašalinti šiuo metu populiarios standartinės AAV genų terapijos trūkumus, kai kurie naudoja kitokią AAV rūšį, kuri yra sukurta taip, kad tiksliai integruotųsi į chromosomas. Genų terapijos, kuriose naudojamas šis metodas arba lentivirusas, kaip tai padarė Grompe'as ir jo kolegos, yra patvaresnės ir leidžia perduoti genetines pataisas dalijantis ląstelėms.

Taikant tipinį genų terapijos metodą taip pat negalima ištaisyti visų ląstelių, o tai reiškia, kad terapinis virusas turi būti skiriamas dideliais kiekiais, kad būtų užtikrinta, jog bus apdorota pakankamai ląstelių, kad būtų pasiektas terapinis pokytis. Pridėjus genus, kurie ląstelėse sukuria atsparumą Tylenolui, šį naują genų terapijos metodą galima taikyti dozėmis, kurios sudaro maždaug dešimtadalį dabartinių AAV terapijų dozių. Pasak Grompe'o, atsparumą tilenoliui galima integruoti į įvairius genų terapijos metodus, įskaitant AAV.

Šiandien dauguma sunkių kepenų ligų gydomos kepenų transplantacija. Grompe'as ir jo kolegos teigė, kad jų naujasis genų terapijos metodas gali sumažinti kepenų transplantacijos poreikį, gydyti daugiau genetinių sutrikimų mažiems vaikams ir sumažinti genų terapijos kainą.

Naujasis genų terapijos metodas taip pat galėtų būti taikomas genetinėms ligoms, susijusioms su kepenų ląstelėmis, gydyti, net jei liga nesukelia simptomų kepenyse.

Dabar mokslininkai savo technologiją, kuri iki šiol buvo išbandyta tik su pelėmis, pritaiko nežmoginiams primatams ir tikisi ją išbandyti su žmogaus ląstelėmis.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

23.11.2019 laikas 12:50 Receptai Purūs Naminiai Mieliniai Blynai

Kaip pasigaminti namuose purius, naminius mielinius blynus, blynelius pusryčiams? Gaminame namuose. Purūs mieliniai blynai. Skanaus!

Skaityti daugiau

24.09.2019 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau