Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Karo Paslaptys » 2018 » Gruodžio » 22

Nauja klimato ginklų era

Rusija ir Kinija bendromis pajėgomis vykdė prieštaringai vertinamus eksperimentus, kurių tikslas yra modifikuoti Žemės atmosferą didelio dažnio radijo bangomis, rašo „Science Alert“.

Iš Rusijos mokslinės instaliacijos – Suros jonosferinio kaitinimo įstaigos, esančios netoli Vasilsursko miesto į rytus nuo Maskvos – buvo skleidžiamos didelio dažnio radijo bangos, kuriomis mokslininkai norėjo manipuliuoti jonosfera. Tuo metu Kinijos seismo-elektromagnetinis palydovas SCES iš orbitos matavo, koks yra spinduliuotės iš Žemės poveikis plazmai.

HAARP, mikrobangos, atmosfera, palydovas, Kinija, Rusija, ginklai

Tai nėra pirmas kartas, kai atlikti panašaus tipo eksperimentai, tačiau žinios apie Kinijos ir Rusijos bendradarbiavimą – paskleistos bendro recenzuojamo straipsnio pavidalu – ir neseniai „South China Morning Post“ publikuotas straipsnis vėl padidino susirūpinimą, kad tokių mokslinių tyrimų galutinis tikslas yra karinis.

Taip yra dėl to, kad jonosfera ir joje esančios jonizuotos dujos (plazma) yra itin svarbus radijo ryšio elementas. Selektyviai sutrikdant elektringas jonosferos daleles mokslininkai (o teoriškai – ir kariuomenės) galėtų sustiprinti arba sutrikdyti radijo signalų perdavimą dideliais atstumais.

Netgi šie preliminarieji eksperimentai, kurie buvo atlikti šių metų birželį, ir, manoma, parengti taip, kad taptų tolesnių jonosferos keitimo eksperimentų pagrindu, pasižymėjo ekstremaliu efektu.

Vieno iš eksperimentų metu buvo paveiktas 126 tūks. kv. kilometrų jonosferos plotas – dukart didesnis nei Lietuvos. Kito bandymo metu jonizuotos atmosferos dujos įkaito per 100 laipsnių.

Tyrimo vykdytojai tikina, kad jų bandymo tikslai buvo „grynai moksliniai“ ir „visiškai nežalingi atmosferai“.

„Nežaidžiame Dievo. Nesame vienintelė šalis, bendradarbiaujanti su Rusija. Kitos šalys yra darę panašių dalykų“, – Kinijos dienraščiui teigė neįvardintas šio projekto mokslininkas.

Suros bazė buvo pastatyta dar Sovietų sąjungos laikais, devinto praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje. Esama hipotezių, kad ji įkvėpė amerikiečių Aliaskoje po dešimties metų pastatytą dar didesnę atmosferos kaitinimo bazę HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program).

HAARP įranga, kuri, anot kai kurių vertinimų, buvo kur kas galingesnis energijos perdavimo į jonosferą įrankis nei Suros bazė – iš pradžių buvo dalinai išlaikoma už JAV kariuomenės pinigus, tačiau dabar jos administravimu užsiima Aliaskos Feirbenkso universitetas.

Planet Today News dokumentika. "HAARP - klimato ginklas"

JAV Karinės oro pajėgos atsisakė visų idėjų manipuliuoti atmosferos reiškiniais – be HAARP ši amerikiečių karinių pajėgų dalis dar tyrinėjo viršutinių atmosferos sluoksnių apšaudymo plazmos bombomis su krūvį turinčiomis dalelėmis galimybes, norėta išsiaiškinti tokio veiksmo poveikį jonosferai.

Kinai, nenorėdami likti nuošalyje, taip pat paskelbė, kad stato pažangią jonosferos kaitinimo įrangą netoli Sanijos miesto, pietinės Hainano provincijos saloje. Kinų dienraštis skelbia, kad viena ši bazė pasižymėtų gebėjimu manipuliuoti jonosfera virš visos Pietų Kinijos jūros.

Įrodymų, kad Rusija arba Kinija darytų ką nors keliančio grėsmę visai planetai, nėra, nors šiais metais Rusija ne kartą buvo apkaltinta dėl GPS navigacijos signalų slopinimo – yra tikimybė, kad slopinimas buvo vykdomas būtent jonosferos manipuliavimo eksperimentais.

Tiesa, mokslininkai šioje srityje ragina informaciją vertinti itin atsargiai ir skeptiškai: jonosferos tyrimai pernelyg ilgai buvo užteršti sąmokslo teorijomis, kurias nuolat kuria bei garsina įvairiausi paranojiški tinklaraštininkai.

HAARP, mikrobangos, atmosfera, palydovas, Kinija, Rusija, ginklai

HAARP programos antenos Aliaskoje. Suros bazėje sumontuota panaši įranga ©NASA

Bet net ir skeptiškieji mokslininkai, priklausantys jonosferos manipuliacijų tyrimų bendruomenei, pastarąjį Rusijos ir Kinijos mokslininkų darbą vertina kaip šiek tiek keistą.

„Kinijai toks tarptautinis bendradarbiavimas yra labai retas. Naudojamos technologijos yra pernelyg jautrios“, – sakė prie tarptautinių eksperimentų neprisidėjęs Kinijos Zidiano universiteto mokslininkas Guo Lixinas.

Mokslinio darbo ataskaitą publikavo žurnalas „Earth and Planetary Physics“. Šaltinis: 15min.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-11-16 laikas 17:27 Receptai Česnakas – baisiausias vėžio priešas
Kinijoje vėžio beveik nėra, kai kada pasitaiko lūpų vėžio atvejų. Kiniečiai kaip profilaktikos priemonę dažnai naudoja česnaką. Česnakas – stiprus antibiotikas. Jame yra jodo druskų, visi vitaminai, eteriniai aliejai....

Skaityti daugiau

2019-11-03 laikas 21:49 Receptai Nekeptas skanumėlis per 15 min.

Viskas labai paprasta, greita ir gardu. O ir prireiks vos 2 sudedamųjų dalių. Pažiūrėkite patys. Paprasta, ekonomiška, greita ir labai skanu. Saldainiai gaunasi neįkyriai saldaus skonio.

Skaityti daugiau

2019-09-24 laikas 07:21 Receptai Obuolių ir varškės suflė be miltų
Suflė iš obuolių ir varškės be miltų tiems, kas skaičiuoja kalorijas! Pasigaminkite namuose suflė kurie mėgsta skaičiuoti kalorijas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau