- 28.03.2023
- 5.0 Reitingas
- 420 Peržiūros
- Komentarai
Alfa Kentauro žvaigždžių sistema yra artimiausia mūsų žvaigždžių sistema, nutolusi vos už keturių šviesmečių. Ją sudaro trys žvaigždės: Alfa Kentauro A ir B žvaigždės, panašios į Saulę, ir Proksima Kentauro žvaigždė - raudonoji nykštukė, kurioje yra artimiausia žinoma egzoplaneta Proksima b. Ar gali būti, kad aplink šias žvaigždes skrieja ir kitos planetos, galbūt net tokios, kuriose galėtų egzistuoti gyvybė?
Tai išsiaiškinti siekiama per naują palydovų misiją. Misija pavadinta TOLIMAN, pagal senovinį arabišką Alfa Kentauro pavadinimą. Tai Sidnėjaus universiteto ir Bulgarijos bendrovės "EnduroSat", kuri specializuojasi mikropalydovų srityje, bendradarbiavimas.
Misiją taip pat remia "Breakthrough Initiatives" - filantropinė organizacija, finansuojanti projektus, susijusius su nežemiško intelekto paieškomis.
TOLIMAN tikslas - aptikti į Žemę panašias planetas gyvenamojoje Alfos Kentauro A ir B zonoje, t. y. regione, kurio paviršiuje gali būti skysto vandens.
Šiam tikslui pasiekti misija naudos astrometrijos metodą, kuriuo matuojami nedideli žvaigždžių svyravimai, atsirandantys dėl jų planetų gravitacinės traukos.
Šis metodas papildo kitus metodus, pavyzdžiui, tranzitinę fotometriją ir radialinį greitį, kuriais ieškoma žvaigždžių šviesos kritimų arba žvaigždžių spektrų poslinkių dėl planetų orbitų.
TOLIMAN bus naudojamas pagal užsakymą sukurtas kosminis teleskopas, kuris tilps į 12 litrų kubą. Teleskopas turės didelės raiškos kamerą ir koronografą - prietaisą, kuris užstoja ryškią žvaigždžių šviesą, kad būtų galima pamatyti silpnesnes jų palydoves.
Teleskope taip pat bus naudojama nauja optinė sistema, vadinama apertūros maskuojamąja interferometrija, kuri sujungia šviesą iš skirtingų teleskopo veidrodžio dalių ir sukuria interferencinius raštus, atskleidžiančius informaciją apie žvaigždžių sistemą.
Misija bus paleista 2024 m. ir dvejus metus skries aplink Žemę. Per tą laiką ji kasdien maždaug po 20 minučių stebės Alfa Kentauro A ir B žvaigždes ir rinks duomenis, kuriuos analizuos mokslininkai Žemėje.
Misija tikisi pasiekti 10 mikrosekundžių astrometrinį tikslumą, kuris prilygsta žmogaus plauko pločio matavimui iš 500 kilometrų atstumo.
Jei TOLIMAN pavyks rasti planetų aplink Alfa Kentauro A ir B žvaigždes, atsivers naujos galimybės jas toliau tirti ir apibūdinti. Pavyzdžiui, būsimos misijos, tokios kaip James Webb Space Telescope arba Breakthrough Starshot, galėtų nukreipti šias planetas spektroskopinei analizei arba tiesioginiam vaizdavimui, ieškodamos atmosferų, vandenynų ar net gyvybės požymių.
TOLIMAN - tai ambicinga ir novatoriška misija, kuri praplės palydovų technologijų ir egzoplanetų mokslo ribas. Be to, ji padės mums atsakyti į vieną svarbiausių žmonijos istorijos klausimų: ar mes esame vieni visatoje?
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Kas buvo paneigta, kažkodėl tampa Tiesa. Patiko dalinkitės.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau