Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2023 » Kovo » 28

Nauja misija tirs ateivių gyvybės galimybę Alfa Kentauro planetoje

Nauja misija tirs ateivių gyvybės galimybę Alfa Kentauro planetoje

Alfa Kentauro žvaigždžių sistema yra artimiausia mūsų žvaigždžių sistema, nutolusi vos už keturių šviesmečių. Ją sudaro trys žvaigždės: Alfa Kentauro A ir B žvaigždės, panašios į Saulę, ir Proksima Kentauro žvaigždė - raudonoji nykštukė, kurioje yra artimiausia žinoma egzoplaneta Proksima b. Ar gali būti, kad aplink šias žvaigždes skrieja ir kitos planetos, galbūt net tokios, kuriose galėtų egzistuoti gyvybė?

Tai išsiaiškinti siekiama per naują palydovų misiją. Misija pavadinta TOLIMAN, pagal senovinį arabišką Alfa Kentauro pavadinimą. Tai Sidnėjaus universiteto ir Bulgarijos bendrovės "EnduroSat", kuri specializuojasi mikropalydovų srityje, bendradarbiavimas.

Misiją taip pat remia "Breakthrough Initiatives" - filantropinė organizacija, finansuojanti projektus, susijusius su nežemiško intelekto paieškomis.

TOLIMAN tikslas - aptikti į Žemę panašias planetas gyvenamojoje Alfos Kentauro A ir B zonoje, t. y. regione, kurio paviršiuje gali būti skysto vandens.

Šiam tikslui pasiekti misija naudos astrometrijos metodą, kuriuo matuojami nedideli žvaigždžių svyravimai, atsirandantys dėl jų planetų gravitacinės traukos.

Šis metodas papildo kitus metodus, pavyzdžiui, tranzitinę fotometriją ir radialinį greitį, kuriais ieškoma žvaigždžių šviesos kritimų arba žvaigždžių spektrų poslinkių dėl planetų orbitų.

TOLIMAN bus naudojamas pagal užsakymą sukurtas kosminis teleskopas, kuris tilps į 12 litrų kubą. Teleskopas turės didelės raiškos kamerą ir koronografą - prietaisą, kuris užstoja ryškią žvaigždžių šviesą, kad būtų galima pamatyti silpnesnes jų palydoves.

Teleskope taip pat bus naudojama nauja optinė sistema, vadinama apertūros maskuojamąja interferometrija, kuri sujungia šviesą iš skirtingų teleskopo veidrodžio dalių ir sukuria interferencinius raštus, atskleidžiančius informaciją apie žvaigždžių sistemą.

Misija bus paleista 2024 m. ir dvejus metus skries aplink Žemę. Per tą laiką ji kasdien maždaug po 20 minučių stebės Alfa Kentauro A ir B žvaigždes ir rinks duomenis, kuriuos analizuos mokslininkai Žemėje.

Misija tikisi pasiekti 10 mikrosekundžių astrometrinį tikslumą, kuris prilygsta žmogaus plauko pločio matavimui iš 500 kilometrų atstumo.

Jei TOLIMAN pavyks rasti planetų aplink Alfa Kentauro A ir B žvaigždes, atsivers naujos galimybės jas toliau tirti ir apibūdinti. Pavyzdžiui, būsimos misijos, tokios kaip James Webb Space Telescope arba Breakthrough Starshot, galėtų nukreipti šias planetas spektroskopinei analizei arba tiesioginiam vaizdavimui, ieškodamos atmosferų, vandenynų ar net gyvybės požymių.

TOLIMAN - tai ambicinga ir novatoriška misija, kuri praplės palydovų technologijų ir egzoplanetų mokslo ribas. Be to, ji padės mums atsakyti į vieną svarbiausių žmonijos istorijos klausimų: ar mes esame vieni visatoje?

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Kas buvo paneigta, kažkodėl tampa Tiesa. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 17:37 Putinas perspėja, kad "prabudusios" vertybės sunaikins Vakarus: ‘Tas pats receptas, kurį 1917 m. naudojo marksistai’
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) perspėjo, kad Vakarų visuomenei diegiama kraštutinių kairiųjų "budulių" ideologija yra "blogis" ir sunaikins kultūrą jungiančias vertybes.

Skaityti daugiau