Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Balandžio » 20

Egiptas padavė į teismą "Woke" "Netflix" už klaidingą Kleopatros kaip juodaodės moters vaizdavimą

Egiptas padavė į teismą "Woke"

"Netflix" buvo paduota į teismą dėl to, kad būsimame dokumentiniame filme "Karalienė Kleopatra" senovės Egipto lyderė Kleopatra vaizduojama kaip juodaodė moteris.

"Netflix" desperatiškai ieško naujų juodaodžių herojų savo "woke" turiniui, o filme "Karalienė Kleopatra", kurį prodiusuoja Willo Smitho žmona Jada Pinkett Smith, kultinės Egipto monarchės vaidmenį pasirinko "Casualty" aktorė Adele James. Tačiau iš tikrųjų Kleopatra VII, paskutinė senovės Egipto faraonė, priklausė Ptolemėjų dinastijai, kilusiai iš Ptolemėjaus I, graikų kilmės makedonų generolo, tarnavusio Aleksandrui Didžiajam.

Todėl kai kurie teigia, kad Kleopatros protėviai pirmiausia buvo graikai, todėl ji neturėtų būti vaizduojama kaip juodaodė karalienė.

Ragindamas nubausti "Netflix" prodiuserių komandą už dalyvavimą "nusikaltime" prieš Egiptą ir jo kultūrą, egiptiečių teisininkas Mahmoudas al-Semary teigė, kad neseniai pasirodžiusiame treileryje propaguojamas skaldantis afrocentrizmas. 

"Siekiant išsaugoti egiptiečių nacionalinį ir kultūrinį tapatumą tarp egiptiečių visame pasaulyje, turi būti didžiuojamasi tokio kūrinio sukūrimu", - sakė advokatas ir pridūrė, kad dauguma "Netflix" pasiūlymų "neatitinka islamo ir visuomenės vertybių bei principų, ypač egiptietiškų". 

Skunde "Netflix" ir "Karalienės Kleopatros" kūrėjai taip pat kaltinami "klastojimu". Aktorė Adele James, filme įkūnijanti kultinę Egipto karalienę, pažadėjo užblokuoti visus kritikus socialinėje žiniasklaidoje po to, kai "Twitter" vartotojai apkaltino ją kultūriniu pasisavinimu. 

Buvęs Egipto antikvarinių vertybių ministras Zahi Hawassas praėjusią savaitę pasmerkė filmą dėl "faktų klastojimo", nurodydamas, kad "Kleopatra buvo graikė, o tai reiškia, kad ji buvo šviesiaplaukė, o ne juodaodė".  

Ragindamas egiptiečius pasisakyti prieš "Netflix" revizionizmą, Zahi Hawassas išpeikė kai kuriose Amerikos juodaodžių bendruomenėse atsiradusią tendenciją teigti, kad Egipto civilizacija iš tikrųjų kilo iš juodosios Afrikos. 

"Netflix" bando sukelti sumaištį, kad paskleistų klaidingą informaciją, jog Egipto civilizacijos kilmė yra juodaodžių", - sakė jis, primygtinai tvirtindamas, kad tokie teiginiai yra kategoriškai klaidingi. 

To meto Egipto šventyklose civilizacijos karaliai vaizduojami kaip rasiškai skirtingi nuo Afrikos, Nubijos, Libijos ir Azijos priešų, su kuriais jie vaizduojami kovojantys, nurodė Hawassas. Jis paaiškino, kad Egiptui juodaodžiai afrikiečiai pradėjo vadovauti tik Kušo karalystėje - 25-ojoje dinastijoje, civilizacijos, kuri dabar vadinama Senovės Egiptu, pabaigoje. Kleopatra, kaip ir jos protėviai - Ptolemėjų dinastija, valdžiusi Egiptą beveik tris šimtmečius iki jos valdymo, buvo graikų kilmės makedonė. Dokumentiniame filme visi jie vaizduojami juodaodžiai. 

Dviejų egiptiečių inicijuota Change.org peticija, kurioje "Netflix" raginama atšaukti miniserialą dėl "istorijos klastojimo", per dvi dienas surinko daugiau nei 85 000 parašų, kol platforma paslaptingai ją pašalino.

Filmas bus rodomas kitą mėnesį kaip "Netflix" serijos "Afrikos karalienės" dalis.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau