Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 8

Kur dingo Senovės Egiptas?

Civilizacijos užgimsta, vystosi, po to palaipsniui išnyksta. Kas po jų lieka? Daug griuvėsių, paslaptingų mechanizmų dalys, skulptūrų nuolaužos ir ... Ko gero, tai viskas.

Egiptas, civilizacija, kleopatra, Civilizacijos paslaptys

Nugrimzdę į prabangą

Istorikai gali išvardinti ne vieną, o gal net dešimtis tokių per amžius išnykusių civilizacijų, pradedant nuo mistiškųjų Atlantidos ir Hiperborėjos ir baigiant istorijos požiūriu gana neseniai egzistavusiomis Romos imperija, Senovės Graikija ir Senovės Egiptu. Jeigu apie Hiperborėjos išnykimo priežastis galima tik spėlioti, tai su graikų ir romėnų civilizacijomis viskas daugmaž aišku: atėjo barbarai (paprastai jie ateidavo iš šiaurės), graikų, o vėliau ir romėnų, nebeliko. Atsipalaidavo ir vieni, ir kiti, nugrimzdo j prabangą ir amoralumą (romėnai tai jau tikrai) ir užmiršo, kad priešas nesnaudžia. Kažką panašaus galima pasakyti ir apie graikus.

O štai Senovės Egiptas (tiksliau, jo, kaip civilizacijos, išnykimas) ilgai istorikams buvo nesuprantamas. Juk faraonai pas save neįsileido barbarų, turėjo galingą armiją, statė piramides, kaupė turtus. Žinoma, jie irgi mėgo prabangą, dėl to ginčytis sunku. Vien Kleopatra ko verta - yra pasakojama, kad ji, susiginčijusi su Antonijumi, acte ištirpino patį brangiausią perlą ir šį keistą gėrimą vartojo vietoje vy-
no. Beje, būtent jos valdymo periodu Egiptas iš galingos imperijos pavirto atsilikusia karalyste.

Acto negalima gerti

Tiesa, mokslininkai tvirtina, kad pasakojimas apie ištirpdytą perlą yra visiškas prasimanymas. Silpnos koncentracijos acto (ar kitos rūgščios medžiagos) tirpale, kurį būtų galima gerti, perlo tikrai neįmanoma ištirpinti. O gerti tai, kur jis ištirpo, tikrai sveikatos tai nepriduos. Tai reiškia, kad Kleopatra negalėjo nustekenti Egipto, tirpindama perlus, o civilizacija išnyko dėl visai kitų priežasčių.

Kokios tos priežastys? Kas nutiko Egipto gyventojams? Kodėl jie, palikę mums ne tik piramides, bet ir tūkstančius artefaktų, liudijančių apie nepaprastą jų civilizacijos išsivystymo lygį, vienu metu kažkur dingo?

Ir tik visiškai neseniai egiptologai surado atsakymą į šį ramybės nedavusį klausimą. Pasirodo, egiptiečius pražudė ne prabanga, ne žmogiškosios silpnybės, ne iš nežinia kur atklydusios laukinės gentys. Egiptiečius pražudė... gamta.

Globalaus atšilimo auka

Visiems yra žinoma, kad Senovės Egiptas klestėjo Nilo dėka. Si galinga upė, kiekvienais metais apsemianti didžiulius žemės plotus, juose palikdavo tai, kas reikalinga turtingai žemdirbystei. Kai Nilo vanduo atsitraukdavo, egiptiečiai dar neseniai po vandeniu buvusius žemės plotus apsėdavo ir per metus nuimdavo po keletą derlių.

Tačiau kaip tik Kleopatros valdymo laikotarpiu vandens lygis Nile labai nukrito. Keletą metų iš eilės prieš tai buvusias derlingas žemes mokiojo sausra. Keletą metų šalyje buvo gautas labai mažas derlius.

O kur dėjosi Nilo vanduo? Mokslininkai rado atsakymą ir į šį klausimą. Pasirodo, kalta ne Kleopatra, o globalus atšilimas, kurį sukėlė ugnikalnių išsiveržimai įvairiose planetos vietose. Tikra tiesa, būtent globalus atšilimas, kuriuo mus šiandien gąsdina mokslininkai, jau suspėjo sunaikinti mažiausiai vieną senovės civilizaciją. Ore pakibę ugnikalnių pelenai sukėlė staigų musoninių lietų, kurie pripildė Nilą vandeniu, skaičiaus sumažėjimą. Nėra lietaus - nėra ir upės išsiliejimo. Nėra išsiliejimo - nėra ir derliaus. Po kelių nederlingų metų šalyje prasidėjo badas, o kur badas - ten ir visuotinis nuskurdimas. Taip ir išnyko Senovės Egipto civilizacija.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.01.2020 laikas 21:17 Česnakai: kraujagyslių stiprinimas ir valymas

Viena pagrindinių daugelio lėtinių ligų priežasčių – sutrikusi kraujotaka. Tad laiku atkreipti dėmesį į kraujagyslių būklę yra labai svarbu.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 22:46 Priešuždegiminio tepalo receptas su natūraliu antibiotiku, skirtas traumoms ir įpjovimams

Daugelis žmonių naudoja antibiotikus, pirktus vaistinėse, įbrėžimams, įpjovimas ar bet kokioms kitoms nedidelėms traumoms. Naudojant šiuo preparatus, dažnai gali pasireikšti alerginės reakcijos, raumenų susitraukimai, mėšlungis, klausos praradimas, vaisiaus pažeidimas ir kt. Taip pat atsiranda od...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 18:02 Galimai šie bėrimai ant kūno išduoda vėžį
Dažniausiai ant kūno atsiradę bėrimai yra visiškai nekenksmingi. Įvairios dėmelės gali būti įvairių negalavimų požymis, dažnai atsirandantis dėl alerginės reakcijos į naują odos produktą ar net kaip šalutinis šienligės poveikis. Tačiau retais atvejais išsiskyrimas išbėrimu gali būti kažko daug grėsm...

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 16:26 Jei numirtumėte – ar katė ėstų jūsų kūną?

Dažnai sakoma, kad šuo mieliau badautų, nei ėstų mirusio šeimininko kūną, o štai katė tokių įsitikinimų neturi. Istorijų yra buvę įvairių, tačiau viena yra aišku - katės žmogienos neatsisako.

Skaityti daugiau

17.01.2020 laikas 13:21 Nauji algoritmai bei genų analizė parodė: žmonės gali evoliucionuoti atgal

Gyvūnai gali evoliucionuoti atgal – atgauti protėvių turėtus bruožus. Anksčiau mokslininkai manė, kad tai neįmanoma, tačiau nauji algoritmai bei genų analizė parodė, kad taip nutiko driežams, varlėms ir netgi žmonėms.

...

Skaityti daugiau