Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 2

Legendinės valdovės kapas. Kleopatra

Kleopatra VII iš Ptolemėjų dinastijos buvo paskutinė Senovės Egipto faraonė – jos dinastija Egiptą valdė nuo 305 iki 30 metų pr.m.e.

Apie šią valdovę yra žinoma gana daug – įvairiuose šaltiniuose ji yra apibūdinama kaip protinga ir graži moteris, užmezgusi romantinius santykius su dvejais garsiausiais visų laikų karvedžiais – Gajumi Julijumi Cezarius ir Marku Antonijumi. Tiesa, vienas dalykas vis dar neduoda ramybės archeologams – jie vis dar nežino kur tiksliai Kleopatra VII buvo palaidota.

Kleopatros likimas buvo gana tragiškas, ji, kartu su savo mylimuoju Antonijumi nusižudė po to, kai buvęs Egipto sąjungininkas Augustas Oktavianas nugalėjo juos Akcijaus mūšyje, vykusiame 31 metais pr.m.e. Jie abu buvo palaidoti toje pačioje vietoje, kurią senovės graikų rašytojas Plutarchas (45-120 metai) apibūdino kaip „be galo didingą ir gražią vietovę, esančią netoli Egipto mitologijos deivės Izidės šventyklos“.

Nepaisant to, kad senoviniuose šaltiniuose Kleopatros VII kapas yra apibūdinamas – archeologams tai vis dar didelė paslaptis. Jie sako, kad jei kas nors ir ras šių dviejų įsimylėjėlių kapą, gali būti, kad jis jau bus tuščias, kadangi anksčiau įvairiausių valdovų kapai buvo plėšiami itin dažnai.

 Kleopatros VII biustas saugomas Ontarijo (Kanada) archeologijos muziejuje. Ontarijo archeologijos muziejaus nuotr.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar