Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 1

Izraelyje atrasti milžiniško cunamio pėdsakai

(Paranormal) Archeologai teigia, kad daugelis katastrofinių senovės potvynių galėjo įkvėpti Nojaus istoriją. Tačiau nedaugelis būtų prilygęs cunamio greičiui ir dydžiui, kuris prieš 9 910–9 290 metų užklupo teritoriją, kuri dabar yra šiaurinė Izraelio teritorija, ir galbūt išlikęs kolektyvinėje išgyvenusių žmonių atmintyje.

Rytiniame Viduržemio jūros regione yra įprasti žemės drebėjimus, sukeliantys cunamius ir povandeninių šlaitų nuošliaužas. Pastaraisiais metais maždaug kas dešimtmetį įvyksta nedidelių cunamių. Nuo Romos imperijos laikų didesni cunamiai įvykdavo maždaug kas 160 metų. Nustatyta, kad žemumose esančiose pakrančių vietovėse cunamiai dažniausiai siekia apie 300 metrų gylin į pakrantę.

Dr Giladas Shtienbergas iš Kalifornijos San Diego universiteto tiria nuosėdų šerdis, surinktas Tel Doro mieste, į pietus nuo Haifos. „Mūsų projektas skirtas senovės klimato ir aplinkos pokyčių rekonstrukcijai per pastaruosius 12 000 metų palei Izraelio pakrantę", - sako Shteinbergas.

Paskutinis ledynmetis baigėsi maždaug laikotarpio pradžioje, kurį studijuoja Shtienbergas, todėl ledynai vis dar egzistavo. Vadinasi, kranto linija buvo toli nuo tos vietos, kur ji yra šiandien.

Shtienbergas ir jo komanda apskaičiavo, kad krantai ir jūrinis smėlis, kuriuos jie rado prie Doro, buvo surinkti už 1,5–3,5 kilometro tuometinės pakrantės gėlavandenėje pelkėje. Komanda apskaičiavo, kad pakrantėje cunamis turėjo būti nuo 16 iki 40 metrų aukščio.

Neišvengiamai daugelis pakrantės kaimų turėjo būti sunaikinti iki tokio lygio, kad apie juos vis dar nėra jokių išlikusių pėdsakų. Netgi aukštesnio lygio kaimai galėjo būti apleisti, jei buvo užlieta žemė, nuo kurios jie priklausė.

„Mes niekada nesvajojome rasti priešistorinio cunamio Izraelyje įrodymų. Kai San Diege pradėjome tirti mėginio šerdis ir pradėjome matyti jūrų kriauklių sluoksnį sausame neolito sluoksnyje, supratome, kad suradome kažką netikėto.“, - pridūrė Shtienbergas.

archeologija, mokslas, Izraelis, stichinės nelaimės, istorija

Shtienbergas ir jo komanda darbo vietoje Doro paplūdimyje ©T. E. Levy

Netoliese esančio Karmelio kalvagūbrio urvo stalaktituose mokslininkai užfiksavo maždaug prieš 10 000 metų įvykusio didelio žemės drebėjimo įrodymus. Jūros dugno žemėlapiai prie Izraelio krantų taip pat atskleidžia įrodymus apie dvi pakankamai dideles nuošliaužas, galinčias sukelti tokio masto cunamius, tačiau jų laikas nėra žinomas – nors kai kuriais vertinimais tai galėjo nutikti per pastaruosius 17 000 metų.

Shtienbergas ir jo komanda nespėlioja, ar išgyvenusiųjų pasakojimai apie tokį epinį įvykį galėjo būti pasakojami tūkstančius metų prieš jų patekimą į minimą potvynį Biblijoje. Tačiau dabar mes žinome, kad Australijos čiabuviai per dar didesnį laiko tarpą perdavė pasakojimus apie kylančias jūras ir ugnikalnių išsiveržimus.

Video apie atradimą:

(Pakartotinai paskelbtas iš technologijos.lt)

Parengta pagal: IFS Science!

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 4
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.01.2021 laikas 13:05 Endokrinologas: „Skydliaukės problemos? Kiekvieną dieną būtinai suvalgykite bent po 1 trynį"
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vi...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:59 Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ...
Garsaus akademiko Amosovo pasta: "Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ..." Nė viena sezoninė cholera manęs negriebę! Kada paskutinį kartą sirgau - nepamenu (vienos dienos peršalimas kas 2 metus nesiskaito) ......

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:10 Ilgalaikis kosulys pas vaiką. Padedame jūsų kūdikiui atsikratyti ligos!
Visos motinos žino, kaip sunku išgydyti savo mylimą vaiką nuo kosulio. Aš irgi tai žinau. Paprastai aš 3 kartus per dieną vaikui duodu kokių nors vaistų, o gydymas trunka 5 dienas. Vaikas lėtai atsigauna ir ilgai kosėja....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 20:09 Tapo Žinoma. Pirmoji Informacija Apie COVID-21 Simptomus
2021 m. gruodžio mėn. PSO medicinos „šviesuoliai“ pranešė pasauliui apie naują COVID-19 padermę, dėl kurios visa Anglija buvo pakelta ant ausų, o paskui ir visą Europą. Tačiau žmonės, kurie dirba vietose, tai yra dirbantys EMS (greitosios medicinos pagalbos tarnyboje), dar rudenį įspėjo apie šį štam...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 12:57 Vienos skardos patiekalas - vištienos blauzdelės su kopūstais
Dar viena nuostabi idėja Jūsų pietums iš vištienos, gaminsime vienoje skardoje su kopūstais. Tai yra visiškai mano tipo patiekalas, nes vištienos blauzdeles aš labai mėgstu, kopūstus taip pat, todėl visus mėgstamus ingredientus sudėjusi į kepimo skardą pasigaminau nuostabius pietus....

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 11:59 Kiaulienos Ir Ryžių Kukulaičiai Su Bulvėmis Orkaitėje
Kaip aš mėgstu tokius patiekalus, kai tupinėti aplink viryklę visai nereikia, kai tiesiog produktus sudedi į kepimo indą, o visą kitą darbą už tave atlieka orkaitė.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 23:10 Scientists warn that global 5G rollout should be halted due to risks to public health
A scientist from the United Kingdom has warned that the rollout of 5G networks around the globe should be halted until the technology’s safety has been tested and proven.

Skaityti daugiau