Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2019 » Spalio » 30

Aptiko tamplierių požemius: čia gali slypėti ieškomiausias pasaulio lobis

Tamplierių riteriai buvo vienas svarbiausių katalikų karinių ordinų istorijoje. Tamplierių galios augimas ir galutinis jų nuosmukis yra daugelio tyrimų, legendų ir sąmokslo teorijų tema. Jų pėdsakas istorijoje iki šiol išlieka intriguojantis. Ir norėdami sukurti naują dokumentinį filmą, dr. Albertas Linas iš „National Geographic“ į Izraelį nuvežė naujausias archeologines technologijas – kad ištirtų vieną iš svarbiausių su tamplieriais siejamų vietų ir išsiaiškintų, ar pavyktų atrasti ką nors naujo, rašo „IFL Science“.

Tamplierių istorija yra susieta su Šventąja žeme ir kryžiaus žygiais, todėl nenuostabu, kad dokumentinis filmas statytas šiuolaikinio Izraelio uostamiestyje Akre. Ši vieta legendinių riterių operacijų centru tapo po to, kai jų būstinė Jeruzalėje buvo prarasta – po to, kai musulmonų karvedys Saladinas 1187 m. užkariavo miestą.

Akrą riteriai kontroliavo šiek tiek daugiau nei 100 metų, ir dr. A.Linas su archeologų komanda ištyrė, kas liko iš tamplierių būstinės – tiek matomo, tiek nematomo.

Slapti tamplierių  tuneliai

Komanda pasitelkė šviesos aptikimo ir atstumo nustatymo įrenginį lidarą, kuris leido jiems atvaizduoti tai, kas liko palaidota po žeme – todėl neprireikė kasinėti.

„Šiuo metu esu Izraelyje ir ieškau riterių tamplierių. Šie kariai-vienuoliai yra tikra legenda, kaip ir jų auksas, – dokumentiniame filme pasakoja mokslininkas. – Kryžiaus karų metu jie kovojo vardan Dievo, aukso ir šlovės. Ir šiuolaikiniame Akre slypi jų vadavietė, o joje – tikėtina, lobis“.

Komanda atrado po miestu besidriekiančius tunelius, taip pat sargybinę – kas rodo, kaip tamplieriai galėjo nugabenti savo lobius iš uosto į savo lobių saugyklą bokšte. Tačiau tai, kas liko iš bokšto, palaidota po purvu ir uolomis. Ir kadangi užtikrinto patvirtinimo, kad legendinis lobis slypi būtent tenai, dar nėra, šiuo metu pradėti bokšto kasinėjimus vis dėlto neplanuojama.

Karingasis riterių ordinas apleido Akrą 1291 m. – kai miestas buvo prarastas kovoje su musulmonais – ir perkėlė savo būstinę į Limasolio miestą, esantį Kipre, po ko tamplierių pėdsakai Akre vos per dešimtmetį nunyko. Kryžiuočiams visiškai praradus Šventosios žemės kontrolę, karinio ordino palaikymas ėmė nykti ir sėkmė nuo riterių nusisuko.

Kai Prancūzijos karalius Pilypas IV Gražusis perėmė valdžią, karališkoji šeima buvo giliai įsiskolinusi tamplieriams – tačiau karalius nusprendė, kad jei neliks ordino, nieko nereikės ir grąžinti. Sklando gandai, kad visuomenės pasitikėjimas tamplieriais ir taip ėmė smukti, o nebesant viešam palaikymui, karalius suėmė ir kankino ordino narius – ir kankinimais išgavo melagingus prisipažinimus, kuo pasinaudojęs popiežius Klemensas V 1312 m. oficialiai išformavo tamplierių ordiną.

Legendos egzistuoja iki šiol

Pasak legendos, apgaubtas laužo liepsnų, paskutinis Ordino didysis magistras metė iššūkį karaliui ir tamplierių neapgynusiam popiežiui susitikti Dievo teisme, o valdovo palikuonis prakeikė iki septintos kartos. Prakeiksmas iš dalies išsipildė: po dviejų savaičių mirė popiežius, o rudenį – ir Prancūzijos karalius. Manoma, kad juos nunuodijo gyvi likę ordino nariai. Netrukus, nepalikę vyriškos lyties įpėdinių, vienas po kito mirė ir Pilypo Gražiojo sūnūs.

Tamplierių riteriai, Tamplieriai, Tamplierių ordinas, archeologija

Paskutiniojo ordino magistro Jacqueso de Molay tardymas. XIX a. pieš.

Tamplierių riteriai buvo rengiami kaip kvalifikuoti kariai, siekiant kovinėmis priemonėmis apsaugoti ir skatinti krikščionybę. Šis ordinas taip pat sėkmingai surinko milžiniškas lėšas, skirtas Kryžiaus žygių finansavimui. XII-XIII a. ordinas buvo labai turtingas, jam priklausė plačios žemės tiek kryžiuočių įsteigtose valstybėse Palestinoje ir Sirijoje, tiek Europoje. 1291 m. musulmonams iš Palestinos išvijus kryžiuočius, tamplieriai ėmėsi prekybos ir lupikavimo – ir sukaupė didelius turtus.

Natūralu, kad šitiek dėmesio (ir kontroversijų) sulaukęs kadaise labai įtakingas ordinas aplipo mitais ir legendomis – populiarios sąmokslo teorijos teigia, kad ordinas paslapčia egzistuoja iki šiol, o keli gyvi jo nariai vis dar žino, kur slypi legendinis ordino lobis, kurio popiežiui ir karaliui taip ir nepavyko rasti bei konfiskuoti.

Tamplierių riteriai, Tamplieriai, Tamplierių ordinas, archeologija

Priešingai realybei, tamplierių ordino emblema skelbė riterių kuklumą ir skurdumą - dėl to du riteriai joja vienu bendru žirgu.

Realybėje tikimybė, kad egzistuoja vienas bendras milžiniškas ordino lobis, be abejo yra maža. Tačiau galimybės, kad buvusiose tamplierių tvirtovėse ir slaptavietėse gali slypėti nuo jų priešininkų ir persekiotojų slėpti nedideli vietinės reikšmės turtai, tikrai egzistuoja – kaip ir rizika, kad per beveik tūkstantį metų jie gali būti surasti ir išplėšti.

Publikuoja: lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

02.06.2019 laikas 21:22 Receptai Tai įspūdinga! Patys skaniausi pyragaičiai, kuriuos bandžiau

Pabandykite pasigaminti – jūs nepasigailėsite! Jūsų šeima juos dievins! Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau