Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2019 » Spalio » 30

Aptiko tamplierių požemius: čia gali slypėti ieškomiausias pasaulio lobis

Tamplierių riteriai buvo vienas svarbiausių katalikų karinių ordinų istorijoje. Tamplierių galios augimas ir galutinis jų nuosmukis yra daugelio tyrimų, legendų ir sąmokslo teorijų tema. Jų pėdsakas istorijoje iki šiol išlieka intriguojantis. Ir norėdami sukurti naują dokumentinį filmą, dr. Albertas Linas iš „National Geographic“ į Izraelį nuvežė naujausias archeologines technologijas – kad ištirtų vieną iš svarbiausių su tamplieriais siejamų vietų ir išsiaiškintų, ar pavyktų atrasti ką nors naujo, rašo „IFL Science“.

Tamplierių istorija yra susieta su Šventąja žeme ir kryžiaus žygiais, todėl nenuostabu, kad dokumentinis filmas statytas šiuolaikinio Izraelio uostamiestyje Akre. Ši vieta legendinių riterių operacijų centru tapo po to, kai jų būstinė Jeruzalėje buvo prarasta – po to, kai musulmonų karvedys Saladinas 1187 m. užkariavo miestą.

Akrą riteriai kontroliavo šiek tiek daugiau nei 100 metų, ir dr. A.Linas su archeologų komanda ištyrė, kas liko iš tamplierių būstinės – tiek matomo, tiek nematomo.

Slapti tamplierių  tuneliai

Komanda pasitelkė šviesos aptikimo ir atstumo nustatymo įrenginį lidarą, kuris leido jiems atvaizduoti tai, kas liko palaidota po žeme – todėl neprireikė kasinėti.

„Šiuo metu esu Izraelyje ir ieškau riterių tamplierių. Šie kariai-vienuoliai yra tikra legenda, kaip ir jų auksas, – dokumentiniame filme pasakoja mokslininkas. – Kryžiaus karų metu jie kovojo vardan Dievo, aukso ir šlovės. Ir šiuolaikiniame Akre slypi jų vadavietė, o joje – tikėtina, lobis“.

Komanda atrado po miestu besidriekiančius tunelius, taip pat sargybinę – kas rodo, kaip tamplieriai galėjo nugabenti savo lobius iš uosto į savo lobių saugyklą bokšte. Tačiau tai, kas liko iš bokšto, palaidota po purvu ir uolomis. Ir kadangi užtikrinto patvirtinimo, kad legendinis lobis slypi būtent tenai, dar nėra, šiuo metu pradėti bokšto kasinėjimus vis dėlto neplanuojama.

Karingasis riterių ordinas apleido Akrą 1291 m. – kai miestas buvo prarastas kovoje su musulmonais – ir perkėlė savo būstinę į Limasolio miestą, esantį Kipre, po ko tamplierių pėdsakai Akre vos per dešimtmetį nunyko. Kryžiuočiams visiškai praradus Šventosios žemės kontrolę, karinio ordino palaikymas ėmė nykti ir sėkmė nuo riterių nusisuko.

Kai Prancūzijos karalius Pilypas IV Gražusis perėmė valdžią, karališkoji šeima buvo giliai įsiskolinusi tamplieriams – tačiau karalius nusprendė, kad jei neliks ordino, nieko nereikės ir grąžinti. Sklando gandai, kad visuomenės pasitikėjimas tamplieriais ir taip ėmė smukti, o nebesant viešam palaikymui, karalius suėmė ir kankino ordino narius – ir kankinimais išgavo melagingus prisipažinimus, kuo pasinaudojęs popiežius Klemensas V 1312 m. oficialiai išformavo tamplierių ordiną.

Legendos egzistuoja iki šiol

Pasak legendos, apgaubtas laužo liepsnų, paskutinis Ordino didysis magistras metė iššūkį karaliui ir tamplierių neapgynusiam popiežiui susitikti Dievo teisme, o valdovo palikuonis prakeikė iki septintos kartos. Prakeiksmas iš dalies išsipildė: po dviejų savaičių mirė popiežius, o rudenį – ir Prancūzijos karalius. Manoma, kad juos nunuodijo gyvi likę ordino nariai. Netrukus, nepalikę vyriškos lyties įpėdinių, vienas po kito mirė ir Pilypo Gražiojo sūnūs.

Tamplierių riteriai, Tamplieriai, Tamplierių ordinas, archeologija

Paskutiniojo ordino magistro Jacqueso de Molay tardymas. XIX a. pieš.

Tamplierių riteriai buvo rengiami kaip kvalifikuoti kariai, siekiant kovinėmis priemonėmis apsaugoti ir skatinti krikščionybę. Šis ordinas taip pat sėkmingai surinko milžiniškas lėšas, skirtas Kryžiaus žygių finansavimui. XII-XIII a. ordinas buvo labai turtingas, jam priklausė plačios žemės tiek kryžiuočių įsteigtose valstybėse Palestinoje ir Sirijoje, tiek Europoje. 1291 m. musulmonams iš Palestinos išvijus kryžiuočius, tamplieriai ėmėsi prekybos ir lupikavimo – ir sukaupė didelius turtus.

Natūralu, kad šitiek dėmesio (ir kontroversijų) sulaukęs kadaise labai įtakingas ordinas aplipo mitais ir legendomis – populiarios sąmokslo teorijos teigia, kad ordinas paslapčia egzistuoja iki šiol, o keli gyvi jo nariai vis dar žino, kur slypi legendinis ordino lobis, kurio popiežiui ir karaliui taip ir nepavyko rasti bei konfiskuoti.

Tamplierių riteriai, Tamplieriai, Tamplierių ordinas, archeologija

Priešingai realybei, tamplierių ordino emblema skelbė riterių kuklumą ir skurdumą - dėl to du riteriai joja vienu bendru žirgu.

Realybėje tikimybė, kad egzistuoja vienas bendras milžiniškas ordino lobis, be abejo yra maža. Tačiau galimybės, kad buvusiose tamplierių tvirtovėse ir slaptavietėse gali slypėti nuo jų priešininkų ir persekiotojų slėpti nedideli vietinės reikšmės turtai, tikrai egzistuoja – kaip ir rizika, kad per beveik tūkstantį metų jie gali būti surasti ir išplėšti.

Publikuoja: lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau