Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Rugsėjo » 8

Turino drobulė

Turino drobulė tikriausiai yra labiausiai diskutuotinas archeologinis artefaktas iš visų. Daugelis tiki, kad tai – tikra drobė, su kuria buvo palaidotas Jėzus Kristus. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šis ilga medžiaga turi kraujo pėdsakų ir net gi žmogaus kūno įspaudą.

Katalikų bažnyčia apie drobulę sužinojo 1353 metais, tuo metu ji buvo Lirey miestelio, esančio Prancūzijoje, bažnyčioje. Tačiau legenda apie drobulę nukelia mus net į 30-33 metus, joje teigiama, kad medžiaga buvo gabenama iš Judėjos (pietų Palestinos) į Edesą (dabar Urfos miestą pietryčių Turkijoje).

Vėliau drobulė pasiekė Konstantinopolį (dabartinį Stambulą), o 1204 metais kryžiuočiams šį miestą nusiaubus, drobulė buvo perkelta į Atėnus (Graikiją), kur ji buvo laikoma iki 1225 metų.

Tik praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje mokslininkai gavo progą prisiliesti prie šios drobulės ir nustatyti tikrąjį jos amžių naudodami radiokarboninį datavimą. Jie nustatė, kad ši drobulė iš tiesų buvo sukurta 1260-1390 metais ir tikrai nėra iš tų laikų, kai mirė Jėzus.

Žinoma, kai kurie kritikai sako, kad mokslininkai galėjo padaryti klaidą ir ištirti naujesnes drobulės dalis. Jų nuomone, ši medžiaga tikrai turėjo būti lopoma nuo tų laikų, kai mirė Jėzus, kadangi kitaip ji būtų sunykusi. Jie sako, kad tai paaiškina ir tai, kodėl drobulė atrodo daug naujesnė nei iš tiesų yra.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar