- 22.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 827 Peržiūros
- Komentarai
Britų muziejuje Londone saugoma unikali kolekcija užantspauduotų karstų, sukurtų 664-300 m. pr. m. e. ir rastų senovės miestuose Naukrate ir Tell el-Jehudijoje. Ilgą laiką jie mokslininkams buvo paslaptis, nes niekas nežinojo, kas slypėjo šių nuo 5 iki 30 cm storio varinių dėžių viduje. Tačiau pasitelkus šiuolaikines technologijas pavyko įminti šią mįslę.
Specialistai panaudojo neutronų tomografiją, kad pamatytų skrynių turinį. Neutronų tomografijos metodas leidžia padaryti trimačius objektų vaizdus, paveikus juos neutronų pluoštu. Būtent šios technologijos dėka karstų viduje galima pamatyti mumifikuotas gyvūnų liekanas, taip pat švino ir tekstilės fragmentus.
Mokslininkai nustatė, kad gyvūnų mumifikavimas buvo plačiai paplitęs senovės Egipte. Buvo manoma, kad kai kurių gyvūnų liekanos yra fiziniai dievybių įsikūnijimai, o kitų - aukos dievams arba jos buvo naudojamos ritualiniuose pasirodymuose. Kiekvienas gyvūnas, prieš dedant į karstą, buvo suvyniojamas į tekstilės fragmentus, pagamintus iš lino.
Be to, karstų viduje rasta švino elementų. Jų paskirtis iki šiol nežinoma, tačiau mokslininkai spėja, kad jie galėjo būti naudojami karstams pasverti arba kokiam nors ritualiniam objektui sukurti.
Užantspauduotų karstų tyrimas yra svarbus žingsnis tiriant senovės kultūrą ir religiją. Tai leidžia geriau suprasti tų laikų papročius ir tikėjimus bei atskleisti daugybę paslapčių, susijusių su senąja žmonijos istorija. Šie karstai yra unikalus informacijos šaltinis mokslininkams, siekiantiems įminti praeities paslaptis.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau