Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Liepos » 18

Vokietijoje po katastrofinių potvynių dingo šimtai žmonių

Vakarų Europą nusiaubė smarkūs lietūs, sukėlę potvynius. Tačiau viename Vokietijos regione potvyniai tapo tikra katastrofa. Šiai minutei dingusiais yra laikomi apie keli šimtai žmonių, o apie 100 žuvo.

Skelbiama, kad tai buvo smarkiausios per visą šimtmetį liūtys, kurios ir sukėlė staigius potvynius bei nusiaubė vakarinės Europos dalis, kas paskatino plataus masto gelbėjimo operacijas.

Greitai judantis vandens srautas vakarų ir pietinėje Vokietijoje užliejo ištisus miestus ir kaimus, dėl ko griuvo pastatai, o gyventojai liko įstrigę savo namuose.

Potvynių paveikta taip pat ir Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas ir Nyderlandai. Tačiau skaudžiausios pasekmės būtent Vokietijoje.

Vokietijoje labiausiai nukentėjo Reino krašto-Pfalco žemė.

„Kai kuriose vietovėse tokio didelio kiekio lietaus neregėjome 100 metų,“ – CNN sakė Vokietijos orų tarnybos atstovas spaudai Andreas Friedrich. Jo teigimu, „kai kuriose vietovėse matėme daugiau nei dvigubai daugiau nei įprasta kritulių, kurie sukėlė potvynius ir, deja, kai kurių pastatų konstrukcijų griūtį“.

Kartu su Reino kraštu-Pfalcu labiausiai nukentėjo Vokietijos Šiaurės Reinas-Vestfalija ir Saro kraštas, sakė Friedrich.

Ekstremalūs lietaus kritulių kiekiai stebėti nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto didesnėje vakarų Vokietijos dalyje bei Beniliukso regione, o didžiausi iškritusių kritulių lygiai fiksuoti Šiaurės Reine-Vestfalijoje ir Reino krašte-Pfalce.

Lokaliai tokios smarkios liūtys sukėlė ekstremaliai staigius potvynius. Reifferscheid apylinkėse vos per devynias valandas iškrito įspūdingas 207 milimetrų lietaus kiekis, skelbia „European Severe Weather Database“ (ESWD).

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, savo paskutiniojo vizito Vašingtone, DC, metu šiuos mirtinus potvynius apibūdino kaip „katastrofą“.
„Būnant čia, Vašingtone, mano mintys visuomet yra su žmonėmis mūsų tėvynėje,“ – ketvirtadienį, prieš susitikimą su prezidentu Joe Biden, surengtos spaudos konferencijos metu sakė Merkel.
„Šiomis valandomis taikios vietovės išgyvena katastrofą, galima sakyti, tragediją. Smarkios liūtys ir potvyniai yra labai neadekvatūs žodžiai tam apibūdinti – tai kuo tikriausia katastrofa.“

Merkel atstovas spaudai Steffen Seibert išreiškė užuojautų aukų šeimoms. „Esu šokiruotas šios nelaimės, su kuria potvynių regionuose susidūrė tokia gausybė žmonių. Mano užuojauta keliauja visų žuvusiųjų ir dingusių žmonių šeimoms,“ – „Twitter“ rašė Seibert.

stichinės nelaimės, gamta, klimatas, lietus, potvyniai, Vokietija

AFP

Šiaurės Reino-Vestfalijos premjeras ir konservatorių kandidatas poste pakeisti Merkel, Armin Laschet ketvirtadienį apsilankė potvynių nusiaubtose regiono dalyse.
„Su tokiais įvykiais susidursime vėl ir vėl, o tai reiškia, kad mes turime pagreitinti klimato apsaugos priemones Europiniu, federaliniu ir pasauliniais lygiais, nes klimato kaita neapsiriboja tik viena žeme,“ – sakė Laschet.

Skebiama, kad kol kas smarkiausi liūtiniai lietūs Vokietijoje jau baigėsi, nors dar daugiau gausaus lietaus (ketvirtadienį) ir penktadienį prognozuojama pietvakarinėje Vokietijoje, Reino aukštupyje.

15 žuvusiųjų Belgijoje

Kaimyninėje Belgijoje mažiausiai penkiolika žmonių žuvo per potvynius pietiniame Valonijos regione.
Valonijos regionas ribojasi su Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėmis. Potvyniai taip pat sutrikdė nacionalinio Belgijos geležinkelių tinklo „Infrabel“ veiklą ir sustabdė paslaugos teikimą prancūziškai kalbančioje pietinėje šalies dalyje, pranešime spaudai ketvirtadienį paskelbė kompanija.

Į Valoniją paieškos komandas ir transporto priemones pradėjo siųsti Italija. Taip pat ir darbuotojai iš Prancūzijos civilinės saugos agentūros atvyko į Belgijos Lježo provinciją, kad padėtų vykdant atkūrimo ir gelbėjimo operacijas.

stichinės nelaimės, gamta, klimatas, lietus, potvyniai, Vokietija

Sebastian Schmitt | AP

Parama iš ES

Europos sąjunga taip pat aktyvavo civilinių ekstremaliųjų situacijų reagavimo mechanizmą, kad padėtų potvynių paveiktiems Belgijos regionams, ketvirtadienį paskelbtame pareiškime rašo ES Komisija.
„Belgija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Vokietija, gali kliautis ES pagalba kovojant su šiais dramatiškais potvyniais. Mūsų mintys yra su šių tragiškų įvykių aukomis ir visais, kurie turės atstatyti tai, ką jie prarado. Noriu padėkoti visoms gelbėjimo komandoms už jų neįkainojamą pagalbą ir nenumaldomas pastangas,“ – ketvirtadienį „Twitter“ žinute rašė ES Tarybos pirmininkas Charles Michel.

Savo pagalbos siūlymą „Twitter“ žinute paskelbė ir Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Boris Johnson.

„Šokiruoja matant pragaištingus potvynius Vokietijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose ir Belgijoje,“ – „Twitter“ rašė Johnson.
„Mano mintys yra su visų aukų ir nukentėjusiųjų šeimomis. JK yra pasirengusi suteikti bet kokią reikalingą paramą gelbėjimo ir atsikūrimo pastangų metų“.

Kaltas šiltėjantis klimatas

Drauge su klimato kaita atkeliauja ir šiltesnis oras, sulaikantis daugiau vandens garų.

Šios ekstremalios liūtys buvo sukeltos lėtai judančios žemo atmosferos slėgio srities, kuri leido šilto ir drėgno oro „konvejerio juostai“ kurstyti galingas audras ir atnešė smarkias, ilgai trunkančias liūtis, praneša Vokietijos nacionalinė orų tarnyba, DWD.

Šiltėjančiame klimate, kuomet šiltas oras gali sulaikyti daugiau vandens garų, kurie gali iškristi lietaus pavidalu, intensyvios liūtys tampa vis dažnesnės.

Šie reiškiniai taps vis pavojingesni

„Tokie labai energingi, staigūs vasaros lietaus srautai yra būtent tai, ko mes tikimės mūsų sparčiai šylančiame klimate,“ – teigė Hannah Cloke, hidrologijos mokslų profesorė iš Redingo universiteto.

„Faktas, kad kitos šiaurinio pusrutulio dalys šiuo metu susiduria su rekordinėmis karščio bangomis ir gaisrais, turėtų tapti priminimu, kokiais pavojingais mūsų orai gali tapti vis šiltesniame pasaulyje,“ – sakė Cloke.

Tekstas perpublikuojamas iš Gismeteo.lt.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau