Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Liepos » 30

DIDŽIAUSIOS NAUJIENOS: Natūralus imunitetas prieš koronavirusą yra visapusiškas ir TĘSTINAS - tyrimas

(Paranormal) 2021 m. liepos 14 d. žurnale "Cell" buvo paskelbtas precedentinis natūralaus imuniteto tyrimas. Tyrime nustatyta, kad natūralus imunitetas prieš SARS-CoV-2, virusą, sukeliantį COVID-19, yra visapusiškas ir ilgalaikis, su išliekančiu antikūnų atsaku, tvirtu atminties B ląstelių atpažinimu ir T ląstelių imunitetu. Tyrimo metu aštuonis mėnesius buvo stebimi 254 kovidiniu sindromu sergantys pacientai ir matuojami imuniniai žymenys jų kraujo mėginiuose. Tarp pasveikusių pacientų buvo vyrų ir moterų, kuriems pasireiškė įvairios pasekmės - lengva, vidutinio sunkumo ir sunki liga.

Tyrėjai naudojo skerspjūvio ir išilginio pjūvio tyrimus ir nustatė, kad SARS-CoV-2 infekcija sukelia imuninės sistemos polikloninį, humoralinį ir ląstelinį imuninį atsaką, nukreiptą prieš daugelį viruso baltymų, kartu sukuriant ilgalaikį imunitetą SARS-CoV-2 ir daugeliui kitų koronavirusų.

T ląstelių atmintis yra visapusiška ir ateityje žada apsaugą nuo koronavirusų variantų

Po aštuonių mėnesių CD4 ir CD8 T ląstelės sugebėjo atpažinti skirtingus viruso epitopų regionus ir pasižymėjo ilgalaikiu polifunkciniu imunitetu SARS-CoV-2 ir daugybei kitų koronavirusų, būtent HKU1 ir OC43. Natūrali infekcija taip pat padidina antikūnų titrus prieš SARS-CoV-1. CD4 T ląstelės vienodai veikia ir SARS-CoV-2 baltymus, o tai žada visapusišką imuninį atsaką. CD8 T ląstelės specifiškai veikia SARS-CoV-2 nukleoproteiną, o tai žada tikslius imuninius atsakus į būsimus koronavirusus.

Neutralizuojantys ir surišantys antikūnai, kurie buvo aptikti po infekcijos, pasižymi dvifaziu skilimu, o jų pusinės eliminacijos trukmė yra ilgesnė nei 200 dienų. Tai rodo, kad susiformuoja ilgalaikės plazminės ląstelės, galinčios atpažinti ir neutralizuoti būsimus SARS-CoV-2 viruso baltymus.

Tyrėjai naudojo "Mesoscale" daugkartinį tyrimą, kad nustatytų IgG, IgA ir IgM antikūnų atsaką į SARS-CoV-2 baltymus. Tyrėjai išmatavo antikūnų prisijungimą prie viso ilgio spyglio baltymo, receptorių jungiančio domeno (RBD) ir spyglio baltymo N-galinio domeno (NTD). Šie rezultatai buvo palyginti su kontroliniais kraujo mėginiais, kurie buvo gauti iš asmenų, prieš pandemiją paskiepytų geltonojo drugio arba gripo vakcinomis. Antikūnai, kurie jungiasi prie spike RBD ir NTD epitopų, gali blokuoti SARS-Co-2 kvėpavimo takų epitelio ląstelių infekciją. Šie natūralūs antikūnai slopina viruso smaigalio ir ACE2 receptoriaus sąveiką. Kovid-19 pasveikusių recipientų IgG antikūnų kiekis padidėjo 92 proc. lyginant su kontroline grupe. IgG atsakas buvo stiprus po užsikrėtimo ir nuspėjamai mažėjo, o po to vėl stabilizavosi, o tai rodo ilgai gyvuojančias plazmines ląsteles, kurios gali perduoti imunitetą ilgam laikui.

Visuomenės sveikatai labai svarbus visiškas poveikis ir natūralus pasveikimas

Natūralus užsikrėtimas taip pat suteikia spygliuotai specifinių IgG+ atminties B ląstelių. Šios B ląstelės išlieka praėjus aštuoniems mėnesiams po infekcijos atsigavimo, todėl jos užtikrina greitą antikūnų atsaką, jei asmuo ateityje vėl susiduria su koronavirusais.

Visiškas poveikis ir natūralus imunitetas gali būti svarbiausia ateities koncepcija, nes taip imuninė sistema prisitaiko prie būsimų koronavirusų padermių mutacijų (ir laboratorinių pokyčių). Tyrimo metu mokslininkai atsitiktinai nustatė, kad prieš pandemiją buvę sveiki kontroliniai asmenys ilgą laiką turėjo antikūnų atsaką į įprastus endeminius alfa ir beta koronavirusus, o tai dar labiau sustiprina poveikio ir atsigavimo svarbą.

Baimės, izoliacijos ir intubacijos skatinamas požiūris į visuomenės sveikatą neišvengiamai susilpnins ir pražudys gyventojus. Sveikų asmenų plazma suteiks reikšmingą imuniteto pastiprinimą pacientams, kovojantiems su šia infekcine liga.

Ilgalaikė imuninė atmintis yra labai svarbi siekiant išvengti sunkios ligos ir apsisaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo, tačiau efektyvias sveiko imuninio atsako formavimo strategijas cenzūruoja ir slopina vyriausybė, žiniasklaida ir visuomenės sveikatos atsakas.

Nėra jokios moralinės, teisinės ar mokslinės priežasties uždaryti, atskirti ir išvaryti neskiepytus žmones, nes jų imunitetas ar gresiantis imunitetas yra labai svarbus visuomenės sveikatai ir naudingas visiems. Natūralus imunitetas SARS-CoV-2 yra ilgalaikis, visapusiškas ir skatina bandos imunitetą, apsaugodamas silpnus ir sergančius sveikatos sutrikimais žmones.

Straipsnis parengtas, pagal patikimus šaltinius. Šaltiniai:

Cell.com

Pubmed.gov

ImmuneSystem.news

Straipsnio autoriaus Lance D Johnson nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone. Todėl, rinkitės patys faktus, analizuokite ir priimkite patys savo sprendimus... Netikėkite masine žiniasklaida, jie taip pat nėra "šventieji" remiasi tais faktais, kas jiems naudinga.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 10:31 Dėl smarkaus lietaus Algarvėje (Portugalija) kilo potvynis
Smarkios liūtys Algarvėje sutrikdė Vila Real de Santo António miesto eismą - buvo užlietos kelios gatvės.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 10:19 Smarki kruša ir potvyniai Toledo mieste, Ispanijoje
Po smarkios krušos ir vėlesnio jos tirpimo įvairiose regiono sostinės vietovėse prasidėjo potvyniai.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 10:13 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Kanadoje
Kanados aplinkosaugos tarnybos paskelbtame specialiame meteorologijos pranešime teigiama, kad kai kuriose Toronto dalyse iškris iki 75 milimetrų lietaus. Mieste iš tiesų iškrito nemažai kritulių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:47 Netoli Mergelių salų užfiksuotas milžiniškas plazmos srautas („džetas")
Žaibai Žemėje tampa vis keistesni ir keistesni. Rugsėjo 20 d. vakarą Puerto Riko fotografas Frankie Lucena nukreipė savo fotoaparatą "Sony A7s" į pakrantės elektros audrą. Štai ką jis pamatė:

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau