Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2021 » Rugpjūčio » 8

JAV: Kalifornijos miškų gaisras tapo didžiausiu gaisru istorijoje

Dviejose šiaurinėse Kalifornijos apygardose degantis gaisras tapo didžiausiu per visą valstijos istoriją ir per naktį išaugo. 

23 dienas siautėjęs ir masiškai evakuotis privertęs gaisras ketvirtadienį nusiaubė aukso karštligės laikus menantį Grinvilio miestą, sunaikino 91 pastatą ir apgadino dar penkis. Gaisro dūmai pasklido žemai esančiose Šiaurės Kalifornijos vietovėse, įskaitant valstijos sostinę Sakramentą, kur oro kokybės indeksas penktadienį pasiekė "nesveiką" lygį.

Šis nerimą keliantis įvykis rodo ne tik skaudžias klimato kaitos ir aplaidaus miškų tvarkymo pasekmes, bet ir tai, kad elektros tinklas vis dar linkęs sukelti miškų gaisrus. Praėjusį mėnesį "Pacific Gas & Electric" pranešė, kad jos įranga galėjo sukelti katastrofišką gaisrą.

Diksio gaisras yra labai panašus į 2018 m. kilusį "Camp Fire" - daugiausiai aukų pareikalavusį ir didžiausią žalą valstijos istorijoje padariusį gaisrą, kurį sukėlė "PG&E". Abu gaisrai kilo mažiau nei 10 mylių atstumu vienas nuo kito Feather River kanjone, tankiai apaugusiame mišku, kuriame yra sunykusių elektros linijų.

Gaisras sulygino su žeme Paradise ir Concow miestus, sunaikino beveik 19 000 statinių ir nusinešė 85 žmonių gyvybes. Dėl gaisro PG&E buvo priversta prašyti apsaugos nuo bankroto. Praėjusią vasarą bendrovė pripažino savo kaltę dėl netyčinės žmogžudystės, susijusios su šia katastrofa.

Iki penktadienio ryto Dixie gaisras buvo išdegęs 432 813 akrų ir, Kalifornijos miškininkystės ir priešgaisrinės apsaugos departamento duomenimis, jo plotas sudarė 35 %. Per naktį išplitęs gaisras tapo didžiausiu gaisru valstijos istorijoje.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 10:13 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Kanadoje
Kanados aplinkosaugos tarnybos paskelbtame specialiame meteorologijos pranešime teigiama, kad kai kuriose Toronto dalyse iškris iki 75 milimetrų lietaus. Mieste iš tiesų iškrito nemažai kritulių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:47 Netoli Mergelių salų užfiksuotas milžiniškas plazmos srautas („džetas")
Žaibai Žemėje tampa vis keistesni ir keistesni. Rugsėjo 20 d. vakarą Puerto Riko fotografas Frankie Lucena nukreipė savo fotoaparatą "Sony A7s" į pakrantės elektros audrą. Štai ką jis pamatė:

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:02 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Henane, Kinijoje

Rugsėjo 24-25 d. smarkios liūtys smogė Henanui, Nanyangui, Luoyangui, Pingdingshanui ir daugeliui Henano kaimų, juos užtvindė purvo nuošliaužos ir nuošliaužos, buvo apgadinta daug pastatų ir automobilių.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau