Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Konspirologija, Gandai » 2021 » Rugpjūčio » 22

Iš "Paskutinės dienos" ledyno pateikiama naujausia informacija apie ašigalių poslinkį

2021 m. rugpjūčio 12 d. Pietų Sandvičo salų rajone įvyko M8,0+ žemės drebėjimas, kuris suglumino visus sofos ir profesionalius vulkanologus. Nuo to laiko drebėjimai ten nesiliauja, o per dvi savaites vien M4.5+ drebėjimų būta daugiau nei pusės tūkstančio.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

Buvo visiškai neaišku, kas ten vyksta, tačiau rugpjūčio 18 d. žurnale "Communications Earth & Environment" paskelbtame moksliniame tyrime, kurį "Live Science" apibendrino žmonių kalba, paaiškėjo, kas ten vyksta.

Buvo tiriamas Touateso ledynas Vakarų Antarktidoje, pastaruoju metu dažnai vadinamas Paskutinės dienos "Doomsday" ledynu. Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio Touatesas prarado apie 595 mlrd. tonų ledo ir per tą laiką 4 % prisidėjo prie metinio pasaulinio jūros lygio kilimo. Apskaičiuota, kad jei visas jis ištirps, pasaulinio vandenyno lygis pakils apie 65 cm, o tai turės pražūtingų pasekmių pakrančių bendruomenėms visame pasaulyje.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

Tačiau, Paskutinės dienos ledynu vadinamas ne dėl to, kad jis tirpsta neįprastai greitai - greičiau nei visi kiti ledynai.  Be to, šis ledynas yra palyginti arti ašigalio, daug arčiau šiaurinio Antarktidos pusiasalio galo, po juo nėra išsiveržusių ugnikalnių grandinės, todėl jis turėtų normaliai tirpti, kaip ir visi kiti.

Vis dėlto ledynas važiuoja priekyje lokomotyvo, o tai ir domina mokslininkus. Skrupulingai suskaičiavę, kiek šilumos ledynas gauna iš "visuotinio atšilimo", iš Saulės, šiltų srovių ir poledinių upių, mokslininkai nustatė, kad visos šios šilumos yra juokingai mažai, kad šiluma ateina iš kažkur kitur. Ir vienintelis šilumos šaltinis gali būti tik Žemės branduolys, nes mantijos temperatūra visur vienoda, o pluta stora, be to, mantija dėl planetos sukimosi yra šiek tiek prispausta prie ekvatoriaus. Apie savo atradimą protingi adeptai rašo taip:

Tyrėjai nustatė, kad po Vakarų Antarktida esanti pluta yra daug plonesnė nei Rytų Antarktidoje - jos storis vakaruose yra apie 10-15 mylių (17-25 km), o rytuose - apie 25 mylių (40 km), todėl Toiteso ledyną veikia daug daugiau geoterminės šilumos nei kitoje žemyno pusėje esančius ledynus.

"Mūsų matavimai rodo, kad ten, kur plutos storis siekia tik 17-25 kilometrus, geoterminės šilumos srautas po Touateso ledynu gali siekti 150 milivatų kvadratiniam metrui", - rašo pagrindinė autorė Ricarda Dziadek, Alfredo Wegenerio instituto (AWI) geofizikė. 

Kadangi Vakarų Antarktida yra vandenyno įduboje, po jūros dugnu esanti pluta yra daug plonesnė nei po Rytų Antarktida. Mokslininkai jau seniai įtaria, kad ši palyginti plona pluta turi sugerti daugiau šilumos iš viršutinės planetos mantijos, o tai turi įtakos ledynų formavimuisi ir raidai per milijonus metų.

Naujame tyrime mokslininkai pirmą kartą kiekybiškai įvertino šilumos srauto skirtumą. Naudodama skirtingus magnetinio lauko duomenų rinkinius, komanda apskaičiavo atstumą tarp plutos ir mantijos įvairiuose Antarktidos taškuose, taip pat santykinį šilumos srautą šiose vietose.

Sunku tiksliai pasakyti, kiek tiksliai įšilęs ledynas yra toje vietoje, kur ledas jungiasi su jūros dugnu, nes skirtingų tipų uolienos skirtingai praleidžia šilumą, tačiau tyrėjai teigia, kad akivaizdu, jog ši papildoma šiluma vakaruose gali reikšti tik blogą naujieną Tuatesui.

"Dėl didelio geoterminės šilumos kiekio, pavyzdžiui, ledo sluoksnio dugnas gali visiškai nebeužšalti arba jo paviršiuje gali susidaryti nuolatinė vandens plėvelė", - rašo tyrimo bendraautorius Carstenas Gohl. "Bet kuri iš šių sąlygų gali lemti, kad ledyno ledas lengviau slysta žeme, todėl ledo nykimas ir griūtis į vandenyną labai paspartėtų."

Atstumas nuo Touateso ledyno iki Pietų Sandvičo salų yra apie 2 000 km, jas skiria Antarktidos pusiasalis, tačiau kalbant apie mantijos pliūpsnius, kurių skersmuo yra 500 km ar daugiau, 2 000 km nėra jau toks didelis atstumas.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

O jei skaičiuoti pagal projekcijas į planetos branduolį, sparčiai tirpstantis ledynas ir pradėjusi trūkinėti litosferos plokščių sandūra yra praktiškai viena šalia kitos. Taip pat yra garsioji Brazilijos magnetinė anomalija.  Sudėjus visus šiuos balzamus į visumą, reikia manyti, kad šioje vietoje kažkas vyksta ir su mantija, ir su branduoliu. 

Kiek procentais paspartėjo ledynų tirpimas, šviesos adeptai nerašo, labai kruopščiai vengdami svarbių slaptų skaičių, tačiau tarp eilučių informacija praslysta. Taigi, kelionė į ekspediciją Antarktidoje nėra pigi, todėl geologai turėjo gana ilgai vargti ieškodami dotacijų. Tačiau kai tik jie grįžo su rezultatais, jiems iš karto buvo suteiktas garlaivis su platformomis, narais ir visais kitais dalykais, kurie verčia adeptus šokinėti iš džiaugsmo. O jei kas nors tiek daug paišlaidavo naujai kelionei - vadinasi, duomenys jį labai nuliūdino, taigi polių poslinkis neišvengiamas, tad stebėkime įvykius. 

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.09.2021 laikas 19:56 Paslaptingas metalo gabalas iš Vaddo salos
Po NSO nusileidimo Švedijos Vaddo saloje rastas nepaprastai tvirto metalo gabalas domina ne tik ufologus. Ne kartą buvo bandoma išpirkti jį iš šeimininko už tikrai didelius pinigus. Buvo ir tokių, kurie norėdami turėti tą paslaptingą metalo gabalą, buvo pasiryžę net nusikaltimui....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 17:02 Dabar "išprotėję" mokslininkai, siekiantys skiepų, nori paversti jūsų GROCERIJAS mRNA vakcinomis

Pasaulinė darbotvarkė skiepyti kiekvieną vyrą, moterį ir vaiką artėja tiesiai į jūsų pietų lėkštę. Kalifornijos Riversaido universiteto mokslininkų komanda tiria būdus, kaip jūsų GROCERIJAS paversti mRNA vakcinomis. Billas Gatesas atskleidžia masinio žemės ūkio paskirties žemės pirkimo priežastis...

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 16:18 Kodėl nugriuvo Babelio bokštas?

Babelio bokštas, anot legendų, buvo vienas iš didžiausių senovės statinių. bet vienu metu milžiniškas tiems laikams statinys griuvo. kodėl taip nutiko?

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 15:41 Dangoraižį Niujorke 1945 metais taranavo bombonešis B-25
1931 metais Niujorke buvo iškilmingai atidarytas biurų pastatas Empire State Building. Pastatas buvo 443 metrų aukščio ir turėjo 103 aukštus. Dangoraižis tapo aukščiausiu pastatu pasaulyje ir šį titulą išlaikė iki 1970 metų, kai buvo pastatyti liūdnai išgarsėję bokštai dvyniai....

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 13:33 Imunizacijos ekspertas įspėja, kad skiepyti žmonės kelia tikrą grėsmę, "pavojingą" kitiems

Galbūt didžiausią grėsmę šiuo metu kelia Wuhan koronavirusas (Covid-19) - žmonės, kurie vartojo "vakcinas", mano profesorius Christianas Perronne'as (Christian Perronne), buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos patariamosios imunizacijos ekspertų grupės vadovas.

...

Skaityti daugiau

Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)
23.09.2021 laikas 18:47 Receptai | Patiekalai Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Purūs ir drėgni šokoladiniai keksiukai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)
23.09.2021 laikas 18:39 Receptai | Patiekalai Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Greitai pagaminami ir gardūs kopūstų kotletai (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

23.09.2021 laikas 12:40 Receptai | Patiekalai Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Maltos mėsos kukuliai su bulvėmis. Skanaus!

Skaityti daugiau