Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Konspirologija, Gandai » 2021 » Rugpjūčio » 22

Iš "Paskutinės dienos" ledyno pateikiama naujausia informacija apie ašigalių poslinkį

2021 m. rugpjūčio 12 d. Pietų Sandvičo salų rajone įvyko M8,0+ žemės drebėjimas, kuris suglumino visus sofos ir profesionalius vulkanologus. Nuo to laiko drebėjimai ten nesiliauja, o per dvi savaites vien M4.5+ drebėjimų būta daugiau nei pusės tūkstančio.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

Buvo visiškai neaišku, kas ten vyksta, tačiau rugpjūčio 18 d. žurnale "Communications Earth & Environment" paskelbtame moksliniame tyrime, kurį "Live Science" apibendrino žmonių kalba, paaiškėjo, kas ten vyksta.

Buvo tiriamas Touateso ledynas Vakarų Antarktidoje, pastaruoju metu dažnai vadinamas Paskutinės dienos "Doomsday" ledynu. Nuo XX a. aštuntojo dešimtmečio Touatesas prarado apie 595 mlrd. tonų ledo ir per tą laiką 4 % prisidėjo prie metinio pasaulinio jūros lygio kilimo. Apskaičiuota, kad jei visas jis ištirps, pasaulinio vandenyno lygis pakils apie 65 cm, o tai turės pražūtingų pasekmių pakrančių bendruomenėms visame pasaulyje.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

Tačiau, Paskutinės dienos ledynu vadinamas ne dėl to, kad jis tirpsta neįprastai greitai - greičiau nei visi kiti ledynai.  Be to, šis ledynas yra palyginti arti ašigalio, daug arčiau šiaurinio Antarktidos pusiasalio galo, po juo nėra išsiveržusių ugnikalnių grandinės, todėl jis turėtų normaliai tirpti, kaip ir visi kiti.

Vis dėlto ledynas važiuoja priekyje lokomotyvo, o tai ir domina mokslininkus. Skrupulingai suskaičiavę, kiek šilumos ledynas gauna iš "visuotinio atšilimo", iš Saulės, šiltų srovių ir poledinių upių, mokslininkai nustatė, kad visos šios šilumos yra juokingai mažai, kad šiluma ateina iš kažkur kitur. Ir vienintelis šilumos šaltinis gali būti tik Žemės branduolys, nes mantijos temperatūra visur vienoda, o pluta stora, be to, mantija dėl planetos sukimosi yra šiek tiek prispausta prie ekvatoriaus. Apie savo atradimą protingi adeptai rašo taip:

Tyrėjai nustatė, kad po Vakarų Antarktida esanti pluta yra daug plonesnė nei Rytų Antarktidoje - jos storis vakaruose yra apie 10-15 mylių (17-25 km), o rytuose - apie 25 mylių (40 km), todėl Toiteso ledyną veikia daug daugiau geoterminės šilumos nei kitoje žemyno pusėje esančius ledynus.

"Mūsų matavimai rodo, kad ten, kur plutos storis siekia tik 17-25 kilometrus, geoterminės šilumos srautas po Touateso ledynu gali siekti 150 milivatų kvadratiniam metrui", - rašo pagrindinė autorė Ricarda Dziadek, Alfredo Wegenerio instituto (AWI) geofizikė. 

Kadangi Vakarų Antarktida yra vandenyno įduboje, po jūros dugnu esanti pluta yra daug plonesnė nei po Rytų Antarktida. Mokslininkai jau seniai įtaria, kad ši palyginti plona pluta turi sugerti daugiau šilumos iš viršutinės planetos mantijos, o tai turi įtakos ledynų formavimuisi ir raidai per milijonus metų.

Naujame tyrime mokslininkai pirmą kartą kiekybiškai įvertino šilumos srauto skirtumą. Naudodama skirtingus magnetinio lauko duomenų rinkinius, komanda apskaičiavo atstumą tarp plutos ir mantijos įvairiuose Antarktidos taškuose, taip pat santykinį šilumos srautą šiose vietose.

Sunku tiksliai pasakyti, kiek tiksliai įšilęs ledynas yra toje vietoje, kur ledas jungiasi su jūros dugnu, nes skirtingų tipų uolienos skirtingai praleidžia šilumą, tačiau tyrėjai teigia, kad akivaizdu, jog ši papildoma šiluma vakaruose gali reikšti tik blogą naujieną Tuatesui.

"Dėl didelio geoterminės šilumos kiekio, pavyzdžiui, ledo sluoksnio dugnas gali visiškai nebeužšalti arba jo paviršiuje gali susidaryti nuolatinė vandens plėvelė", - rašo tyrimo bendraautorius Carstenas Gohl. "Bet kuri iš šių sąlygų gali lemti, kad ledyno ledas lengviau slysta žeme, todėl ledo nykimas ir griūtis į vandenyną labai paspartėtų."

Atstumas nuo Touateso ledyno iki Pietų Sandvičo salų yra apie 2 000 km, jas skiria Antarktidos pusiasalis, tačiau kalbant apie mantijos pliūpsnius, kurių skersmuo yra 500 km ar daugiau, 2 000 km nėra jau toks didelis atstumas.

Seismologija, ašigalio poslinkis, konspirologija, paranormal.lt

O jei skaičiuoti pagal projekcijas į planetos branduolį, sparčiai tirpstantis ledynas ir pradėjusi trūkinėti litosferos plokščių sandūra yra praktiškai viena šalia kitos. Taip pat yra garsioji Brazilijos magnetinė anomalija.  Sudėjus visus šiuos balzamus į visumą, reikia manyti, kad šioje vietoje kažkas vyksta ir su mantija, ir su branduoliu. 

Kiek procentais paspartėjo ledynų tirpimas, šviesos adeptai nerašo, labai kruopščiai vengdami svarbių slaptų skaičių, tačiau tarp eilučių informacija praslysta. Taigi, kelionė į ekspediciją Antarktidoje nėra pigi, todėl geologai turėjo gana ilgai vargti ieškodami dotacijų. Tačiau kai tik jie grįžo su rezultatais, jiems iš karto buvo suteiktas garlaivis su platformomis, narais ir visais kitais dalykais, kurie verčia adeptus šokinėti iš džiaugsmo. O jei kas nors tiek daug paišlaidavo naujai kelionei - vadinasi, duomenys jį labai nuliūdino, taigi polių poslinkis neišvengiamas, tad stebėkime įvykius. 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.01.2018 laikas 14:20 Receptai Žolelių nuoviro kaukė

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Riebios veido odos. Ingredientai: Ramunėlių, Liepžiedžių, Šeivamedžio uogų, Medaus, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

26.09.2018 laikas 13:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo akmenligės

Akmenligės liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo akmenligės, akmenligė, akmenligės gydymas, akmenligės recepta, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 15:11 Receptai Karka Aluje. Čekų Receptas Su Medumi Ir Garstyčiomis

Gaminti karką galima tamsiame arba šviesiame aluje. Bet tamsiame ji gaunasi aštresnio „vyriško“ skonio, o baltame – švelnesnė. Ir būtinai reikia kepti karką iki charakteringos rusvos plutelės. O patiekti tokią...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau