Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » NSO, Ateiviai » 2021 » Rugpjūčio » 28

Kaip amerikietis nufilmavo NSO ir apie tai buvo nutylėta

Dešimtmetį Jacobsas klusniai tylėjo šiuo klausimu, tuo pat metu intensyviai tyrinėdamas NSO fenomeną. Tik 1973 m. jis pagaliau nutraukė tylą apie šį incidentą, paminėdamas jį nedidelėje naktinėje radijo laidoje.

Ši istorija nutiko žmogui, vardu Robertas (Bobas) Jacobsas, kuris save apibūdino kaip daktarą ir Žurnalistikos ir transliavimo katedros profesorių (universiteto, kuriame jis dėstė, pavadinimas nebuvo skelbiamas). 

Tai žinoma tik iš jo paties žodžių, tačiau kai kurie ufologai patikina, kad Džeikobsas yra labai patikimas žmogus ir visa tai visai ne apgaulė, o tikras atvejis.

1964 m. Džeikobsas tarnavo kariuomenėje ir buvo 1369-osios fotografijos eskadrilės fotooptinių prietaisų skyriaus viršininkas Vandenhergo oro pajėgų bazėje, Kalifornijoje. 

NSO, JAV karinės oro pajėgos, raketos, kariuomenė, ufologija, slėpimas

Atvirojo šaltinio nuotrauka

Kartą jam buvo pavesta fotografuoti karinės raketos "Atlas" paleidimą iš toje pačioje bazėje esančio Vakarų poligono. Buvo pabrėžta, kad jie norėjo padaryti geras nuotraukas iš konkretaus taško visais raketos skrydžio etapais, todėl Džeikobsui teko keliauti 124 mylias už bazės ribų į pakrantės vietovę, vadinamą Big Sur.

Džeikobsas ir jo padėjėjai nuvyko į Big Surą ir gavo prieigą prie Bostono universiteto teleskopo JAV karinių oro pajėgų Rytų poligone - gana didelio, "šiek tiek mažesnio už mikroautobusą" dydžio įrenginio, kad galėtų gerai nufotografuoti raketą dideliame aukštyje. 

Iš pradžių jam ir jo komandai sunkiai sekėsi rasti tinkamą vietą teleskopui, tačiau 1964 m. birželio 10 d. jiems pavyko rasti tinkamą vietą netoli Andersono viršukalnės, 3400 pėdų aukštyje, ant Miškų tarnybos tako. 

Ši vieta buvo ideali, nes iš čia buvo aiškiai matoma raketų paleidimo linija. Rugpjūčio 31 d. jie atvežė teleskopą ir sumontavo aparatūrą, tada tris dienas laukė paleidimo, kad įsitikintų, jog viskas sukalibruota ir veikia nepriekaištingai.

Kai buvo paleista raketa "Atlas", Džeikobso komandai pavyko atlikti viską, ką buvo suplanavusi, be to, jie viską tiksliai ir aiškiai nufilmavo. Tada Jacobsas surinko filmuotą medžiagą ir parsivežė ją į bazę, kur planavo ją paruošti peržiūrai kitą dieną. 

Tačiau jau kitą rytą kažkas nutiko ne taip. Kai jie parengė projektą žiūrovų kambaryje ir sukvietė grupę kariškių, Džeikobsas tarp jų pastebėjo du vyrus paprastais pilkais kostiumais, kurie mažai kalbėjo ir nuolat jį stebėjo. 

Tai šiek tiek trikdė ir Džeikobsas neturėjo jokio supratimo, kas tie paslaptingi vyrai, bet atsisėdo ir pasiruošė žiūrėti filmą, vis dar jausdamas jų akis ant pakaušio. Tada prasidėjo filmas ir Džeikobsas pradėjo kalbėti apie tai, kas vyksta ekrane:

"Man buvo labai malonu pamatyti filmuotą medžiagą iš "Big Sur" po visų planavimo mėnesių ir darbo savaičių. Buvau labai nustebintas ir patenkintas kokybe, ypač iš atitinkamo atstumo, nes galėjome gana aiškiai atskirti atsiskyrusį priekinį laivo galą, radaro eksperimentą ir kovinės galvutės maketą, kurie gražiai plūduriavo dideliame aukštyje.

Įrašui artėjant prie pabaigos, majoras Mansmanas pasakė: "Dabar atidžiai stebėkite, leitenante Džeikobai." Tą akimirką ekrane pasirodė nuostabiausias mano gyvenimo reginys. Iš kairės į dešinę į kadrą pateko dar vienas objektas. Jis priartėjo prie kovinės galvutės paketo ir manevravo aplink jį. Tai reiškia, kad tas kažkas skriejo santykine poliarine orbita aplink mūsų kovinę galvutę, kuri pati skriejo į Ramiojo vandenyno pietinę dalį maždaug 18 000 mylių per valandą greičiu! 

Kai šis naujas objektas apsuko ratą aplink įrangą, jis išspinduliavo keturis ryškius šviesos blyksnius. Šie blyksniai buvo labai intensyvūs. Po to objektas paliko kadrą ta pačia kryptimi, iš kurios atsirado. 

Objektas buvo klasikinės "skraidančios lėkštės" formos. Viršutinės objekto dalies viduryje buvo kupolas. Atrodo, kad šviesos spindulys sklido iš šio kupolo arba tiesiai po juo ir sukėlė aprašytus blyksnius.  Po to kovinė galvutė sugedo ir išskrido iš suborbitos už kelių šimtų mylių nuo taikinio. Šis "neatpažintas skraidantis objektas", matyt, numušė amerikiečių išgalvotą, netikrą branduolinę galvutę! 

Vaizdo įrašas baigėsi, įsižiebė šviesos ir majoras Mansmanas pasakė: "Leitenante Džeikobai, ar jūs ar kas nors iš jūsų vyrų kvailiojo ten, Big Sure?" - "Ne, pone, - atsakiau sąžiningai. Drebėjau iš susijaudinimo. "Tada pasakyk man... kas tai buvo, po velnių?" - paklausė jis. Pažvelgiau majorui Mansmanui tiesiai į akis. "Manau, kad čia yra NSO", - pasakiau. 

Tarp pilkais civiliais kostiumais vilkinčių vyrų, kurie vis žvelgė į mane, tvyrojo dusinanti tyla. Ir tada majoras Mansmanas jiems pasakė tai, ką galiu apibūdinti tik taip: "Leiskite man pačiam su tuo susitvarkyti".  

Tada majoras nedviprasmiškai leido Džeikobsui suprasti, kad jis niekada neturi kalbėti apie tai, ką matė tame kambaryje, ir daugiau niekada nekalbėti apie vaizdo įrašą, o pilkai apsirengę vyrai sėdėjo ir žiūrėjo į jį su nesuprantamomis veido išraiškomis. 

Kai Džeikobsas ketino išeiti, jam buvo pasakyta, kad pasakojimas apie tai kitur bus laikomas saugumo pažeidimu, ir majoras keistai pridūrė: "Jei kada nors ateityje kas nors prie jūsų dėl to prieis, o jūs negalėsite atsakyti, tiesiog pasakykite, kad tai buvo lazerio sekimo blykstės, gerai?"

Tai buvo viskas. Jis buvo išsiųstas savo reikalais ir kitą dešimtmetį Džeikobsas klusniai tylėjo apie tai, tuo pat metu intensyviai tyrinėdamas NSO fenomeną. Tik 1973 m. jis pagaliau nutraukė tylą apie šį incidentą, paminėdamas jį nedidelėje naktinėje radijo laidoje, kurią tuo metu vedė Eurekoje, Kalifornijoje.

Tuomet jam iš karto paskambino žmonės ir papasakojo apie savo NSO stebėjimo patirtį. Laimei, tuo metu tai buvo tokia nedidelė programa, kad ji nesukėlė jokio žiniasklaidos triukšmo, išskyrus vietinių klausytojų skambučius, ir neturėjo jokių grėsmingų pasekmių, įskaitant ir tai, kad prie jo durų nepasirodė jokios keistos pilkos figūros. 

1983 m. Džeikobsas nusprendė parašyti išsamų straipsnį apie tai, kas įvyko 1964 m., kad jis būtų išspausdintas ir byla būtų plačiau nušviesta:

"Supratau, kad šioje istorijoje nebuvo jokio "saugumo pažeidimo". Šiam prakeiktam dalykui niekada nebuvo taikomas slaptumo kodeksas ar pan. Iš tiesų man buvo tiesiog pasakyta, kad tai "NIEKADA NĖRA ĮVYKĘ"! Taigi supratau, kad galiu laisvai pasakoti šią istoriją, kam noriu, nes ji oficialiai nėra susijusi su įvykiu. 

Parašiau straipsnį, o tada ėmiau vaikščioti po žurnalus ir bandžiau rasti tokį, kuriame jis būtų išspausdintas. Galiausiai "The National Enquirer" ją paskelbė. Ir, kaip dabar pasakytų į atsargą išėjęs majoras Florence J. Mansmann, "Jacobsas atidarė Pandoros skrynią". Su manimi pradėjo bendrauti įvairūs tyrėjai, mėgėjai, keistuoliai, šalininkai ir šmeižikai. 

Džeimsas Obergas (James Oberg), dažnai "kalbantis" apie kai kuriuos NASA projektus ir pasiskelbęs "NSO demaskuotoju", parašė man, norėdamas paneigti mano pasakojimą, ir provokuojančiai paklausė: "Kadangi akivaizdžiai jaučiatės laisvas aptarinėti visiškai slaptus duomenis apie NSO, ką norėtumėte pasakyti apie kitus visiškai slaptus "Atlas" kovinės galvutės aspektus, kuriuos trumpai paminėjote?" Atsakydamas į tai, pasakiau ponui Obergui, kur tegul susikiša savo netinkamą cinizmą."

Nepaisant to, kariuomenė visiškai paneigė, kad J. Jacobso vaizdo įrašo medžiaga kada nors egzistavo tikrovėje, ir jokia jos dalis niekada nebuvo paskelbta. Iš tiesų, pasak Džeikobso, JAV oro pajėgos padarė viską, kad diskredituotų jį ir atsiribotų nuo jo. 

Jacobsas taip pat abejojo, ar oro pajėgos kada nors paviešins filmuotą medžiagą, ir tvirtino, kad JAV Informacijos laisvės įstatymo prašymai bus bevaisiai, nes jo nufilmuota medžiaga tikriausiai buvo paprasčiausiai sunaikinta netrukus po tos dienos, kai ji buvo demonstracijų salėje:

"Karinės oro pajėgos pakaitomis tvirtino, kad aš apskritai niekada nebuvau karininkas, kad niekada nesu tarnavęs Vandenbergo bazėje, kad niekada nebuvau 1369-osios fotografijos eskadrilės optinių prietaisų skyriaus viršininkas ir kad Big Sure niekada nebuvo raketų sekimo vietos. 

Taip pat buvo teigiama, kad raketa "Atlas-F" ar bet kuri kita raketa nebuvo paleista mano nurodytą dieną ar dienomis. Nemanau, kad kas nors galės gauti mano filmą pagal FOIA prašymą. Buvau paprašytas asmeniškai parašyti tokį prašymą, bet atsisakiau tai padaryti. Ericas Mishara, Lee Grahamas, T. Scottas Crane'as jaunesnysis ir kiti tai darė ir susidūrė su beprasmybe. 

Netikiu, kad kam nors pavyks gauti šį filmą, nes faktas, kad jis egzistuoja, jau visiškai ištrintas iš dokumentų. Tyrėjai, kurie susiduria su neigiamais BBC ar atstovų, kurie šiuo metu yra Vandenberge, atsakymais, nebūtinai yra sąmoningai apgaudinėjami. Praėjo beveik 25 metai ir šiuo metu bazėje niekas asmeniškai neprisimena šio įvykio, jau nekalbant apie jokius oficialius įrašus. 

Pagalvokite, kad filmą pirmiausia pamatė labai nedaug žmonių, ir suprasite, kaip lengva buvo priversti jį išnykti.

Šį atvejį ir Džeikobo pasakojimo tikrumą nuo to laiko ne kartą nagrinėjo ir aptarinėjo ufologai ir kiti tyrėjai, kurių darbą nuolat stabdė tai, kad nėra jokių konkrečių įrodymų, patvirtinančių jo žodžius. 

Nors jis turi aukštą akademinį išsilavinimą ir tikrai atrodo patikimas liudytojas, buvo sunku net patikrinti, ar jis susijęs su Vandenhergo oro pajėgų baze, nes jie neigia, kad jis kada nors dirbo šioje bazėje. Skeptikai taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad ši istorija pirmą kartą buvo paskelbta "The National Enquirer", garsėjančiame bulvariniame laikraštyje, tačiau Jacobsas dėl to gynėsi:

"Kai kurie mano kolegos akademikai šaipėsi iš manęs už tai, kad 1982 m. parašiau straipsnį apie slėpimą, kuris pasirodė "The National Enquirer". Nei tada, nei dabar neketinau tapti bulvarinių laikraščių autoriumi. 

Pasirodo, "Enquirer" buvo vienintelis leidinys, kurį pavyko rasti ir kuris buvo suinteresuotas išspausdinti šį straipsnį. Tiek akademiniai, tiek populiarūs žurnalai ir periodiniai leidiniai beveik metus atmetinėjo šį straipsnį, per tą laiką aš jį pateikiau ir vėl pakartotinai pateikiau. 
Redaktorius po redaktoriaus man sakė, kad NSO istorijos negali būti "publikuojamos"." 

Tada pagalvojau, kad istorija yra svarbi. Štai kodėl leidau bulvariniam laikraščiui jį paskelbti. Vis dar manau, kad tai svarbu. Todėl atsiliepiau į kvietimą parašyti jį šiam žurnalui."

Iš tiesų, jis visada griežtai gynė savo istorijos tikrumą, o vėliau ji buvo išspausdinta MUFON UFO Journal (svarbiausio JAV ufologijos žurnalo) 249 numeryje. Šioje ataskaitoje jis pakartoja tai, kas įvyko, ir netgi daro prielaidą, kad kariškiai galbūt iš anksto žinojo apie NSO ir galbūt net specialiai paskyrė jį filmuoti Big Sūre, turėdami slaptą motyvą priversti jį nufilmuoti šį NSO. Savo išvadoje MUFON jis teigė:

"Mokslininkai pirmiausia renka duomenis, o paskui daro išvadas remdamiesi tuo, ką atrado. Remdamasis tuo, ką surinkau iš pirmų rankų, pirminiais įrodymais, gautais iš Mansmanno, iš puikaus tyrėjo Lee M. Grahamo, iš medžiagos apmąstymų, diskusijų ir debatų, taip pat iš Karinių oro pajėgų pozicijos šiuo ir kitais susijusiais klausimais, padariau šias išvadas:   

  1. Tą 1964 m. rugsėjo dieną nufotografavome tvirtą trimatį išmanųjį skraidantį prietaisą.   
  2. Objektas į imitacinę kovinę galvutę nukreipė energijos, galbūt plazmos, spindulį ir sukėlė jos gedimą.  
  3. Šio objekto 1964 m. mūsų mokslas ir technologijos nebuvo pajėgios sukurti. Todėl labiausiai tikėtinas prietaiso paaiškinimas - nežemiška jo kilmė. 
  4. Šviesos blyksniai, kuriuos užfiksavome filme, buvo ne iš lazerinių sekimo prietaisų. Tuo metu tokių prietaisų nebuvo, išskyrus nedidelius laboratorinius modelius. 
  5. Tikėtina, kad "BU Tele" teleskopas buvo atgabentas į Kaliforniją specialiai šiam iš anksto suplanuotam įvykiui nufotografuoti. Tai reiškia, kad buvome parengti užfiksuoti įvykį, apie kurį kažkas mūsų vyriausybėje žinojo iš anksto. 
  6. Tą dieną nufotografavome pirmąją antžeminę demonstraciją to, kas vėliau tapo žinoma kaip SDI (Strateginė gynybos iniciatyva) arba projektas "Žvaigždžių karai". Demonstraciją mūsų labui kažkokiu būdu surengė ateiviai.

Neaišku, ar galime tikėti Džeikobsu, ar ne, o pačiam peržiūrėti jo filmuotą medžiagą neįmanoma, nes ji arba sunaikinta, arba įslaptinta taip, kad niekada neišvys dienos šviesos, todėl pasmerkta spekuliacijoms ir diskusijoms. 

Mums lieka daug klausimų ir mažai atsakymų. Ką tiksliai filmavo Jacobsas? Kas buvo tie vyrai pilkais kostiumais ir kodėl kariškiai iš anksto manė, kad filmuota medžiaga yra ypatinga? Ką rodė ši filmuota medžiaga? 

Atsakymų tikriausiai niekada nesužinosime, o jei jo pasakojimas teisingas, tai tik dar vienas pavyzdys, kad vyriausybė daro viską, ką gali, kad paslėptų įrodymus, kurių nenori, kad žmonės matytų. Atrodo, kad vienintelis, kas tikrai žino, yra pats Jacobsas, ir panašu, kad taip bus dar ilgai.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau