Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2021 » Rugsėjo » 5

Jeruzalėje rastas senovinis svarmuo, naudotas apgaudinėti prekyboje

(Paranormal) Archeologai, atliekantys darbus šiaurinėje Dovydo miesto dalyje Senojoje Jeruzalėje, pagrindiniame drenažo kanale prie Verksmų sienos pagrindo aptiko maždaug 2700 metų senumo svarmenį. Ekspertų teigimu, kadaise tokie svoriai buvo naudojami prekybininkams apgaudinėti. 

Senovės Jeruzalėje aptiktas 14 milimetrų skersmens svarmuo yra tik antrasis Izraelyje kada nors aptiktas tokio tipo dirbinys. Jis pagamintas iš kieto, lygaus, gerai nušlifuoto rausvo kalkakmenio, o jo viršutinėje dalyje yra dvi lygiagrečios linijos, rodančios, kad jo svoris yra 2 ger, t. y. 0,944 g šiuolaikiniais matavimo vienetais. Tačiau iš tikrųjų svoris yra tris kartus didesnis nei ant jo užrašyta, t. y. mažiausiai 3,61 gramo.

 Ekspertai šį neatitikimą aiškina tuo, kad svoris galėjo būti naudojamas prekyboje siekiant apgauti žmones. Prekiautojai, nešiodami sunkius ir lengvus svarmenis, juos tinkamai naudojo pirkdami ar parduodami prekes.

Verta paminėti, kad toks sukčiavimo būdas netgi išsamiai aprašytas Biblijoje, kurioje jis labai griežtai kritikuojamas. "Namuose neturėkite dviejų skirtingų priemonių - vienos didelės, kitos mažos. Jūs turite turėti tikslius ir tikslius svarsčius ir matus, kad ilgai gyventumėte žemėje, kurią Viešpats, jūsų Dievas, jums duoda. Nes Viešpats, tavo Dievas, nekenčia kiekvieno, kuris tai daro, kiekvieno, kuris elgiasi nesąžiningai", - sakoma.

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau