- 26.09.2021
- 0.0 Reitingas
- 1261 Peržiūr
- Komentarai
JAV mokslininkų komanda padarė išvadą, kad ilga uodega padėjo dinozaurams judėti, praneša "Science Advances". Jie paaiškino, kad uodega sutaupo iki 18 proc. judančių gyvūnų energijos.
Mokslininkai sumodeliavo dinozauro (Coelophysis bauri) kūno judesius ir nustatė, kad judant uodega taupė energiją, kompensuodama senovinio driežo kūno sukimo momentą. Savo darbe mokslininkai naudojo kregždės Tinamu (Eudromia elegans) judėjimo modelį.
Jie sukūrė kompiuterinį modelį, kuriame naudojo lėtus (0,39 metro per sekundę) ir greitus (2,62 metro per sekundę) judesius, nenaudodami jokių eksperimentinių duomenų. Paaiškėjo, kad didžiausias driežo greitis buvo 6,65 metro per sekundę.
Išsami modelio kinematikos analizė parodė, kad uodegos judesiai glaudžiai susiję su užpakalinių galūnių judesiais ir kompensuoja susidariusį kampinį momentą. Tyrėjai pažymėjo, kad dinozaurų uodega atliko svarbias dinamines funkcijas, analogiškai kaip žmogaus ranka vaikštant.
Anksčiau Ispanijos Barselonos ir Saragosos universitetų mokslininkai nustatė, kad didelio masto ugnikalnių išsiveržimai neturėjo įtakos masiniam gyvūnų, įskaitant dinozaurus, išnykimui kreidos periodo pabaigoje. Jie susiejo kreidos periodo masinį išmirimą su asteroido smūgiu į Žemę.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau