Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 9

Puse minutės vėliau – ir mūsų nebūtų iš viso?

Jeigu minėtas asteroidas būtų nukritęs vos puse minutės vėliau, jis būtų pataikęs kažkur į Ramųjį ar Atlanto vandenyną. Bet kokiu atveju tai būtų sukėlę milžiniškas bangas – tačiau tai nebūtų pražudę daugumos dinozaurų. Žinoma, mes turime iš dinozaurų evoliucionavusius paukščius – tačiau jei ne tai, šiandien vietoje vištų aplinkui lakstinėtų dinozaurai.

Šie nauji faktai buvo atskleisti BBC dokumentiniame filme „The Day the Dinosaurs Died“, kuriame pasakojama, kaip mokslininkai gręžė povandeninį kraterį. Dar 2016 metais geofizikai Jo Morganas iš Imperatoriškojo Londono koledžo ir Seanas Gulickas iš Teksaso universiteto ėmėsi gręžti vandenyno dugną – siekdami daugiau išsiaiškinti apie dinozaurus pražudžiusį meteorą. Nuo to laiko jie analizuoja gautus pavyzdžius. Prieš porą metų vykusioje Mėnulio ir Planetų mokslo konferencijoje komanda surengė savo atradimų pristatymą, tačiau šios naujienos paplito tik tada, kai apie jas buvo pradėta pasakoti dokumentiniame filme.

Paleontologija, žmonija, dinozaurai, istorija, Mokslas, paranormal.lt

Svarbu pažymėti tai, kad šiuo atveju nėra tiesioginių įrodymų. Vyraujanti teorija pasakoja apie neskraidančių dinozaurų išnykimą, kurį lėmė susidūrimas su didžiuliu dangaus kūnu, po kurio nuo žemės paviršiaus buvo nušluota augalija ir gyvūnija. Tačiau tai įvyko prieš 66 milijonus metų. Chicxulubo krateris netoli Meksikos krantų atsirado būtent minėtu laikotarpiu – tad laikotarpiai sutampa, tačiau tai vis tiek tėra netiesioginiai duomenys. Be to, susidūrimo su dangaus kūnu teorija nėra vienintelė.

Taigi, laikantis versijos, kad iš tiesų įvyko susidūrimas su asteroidu, kuris pražudė Žemėje gyvenusius dinozaurus, už šią katastrofą atsakingas meteoritas nukrito netoli Jukatano pusiasalio – o dėl susidūrimo pakilo uolienų ir sieros dioksido dulkės. Žinoma, dauguma plunksnuotų dinozaurų žuvo nuo asteroido sprogimo sukeltos bangos - tai turėjo prilygti 10 milijardų atominių bombų, kokios buvo numestos ant Hiroshimos miesto. Tačiau dauguma dinozaurų žuvo vėliau.

Nereikėtų pamiršti ir pasaulinio atvėsimo, kuris prasidėjo dėl į orą pakelto sieros dioksido. Priešingai nei šiltnamio efektą sukeliančios dulkės, sieros dioksidas turi vėsinantį efektą, kuris ir sukėlė daugybę mirčių. Į orą pakeltos uolienų dulkės uždengė saulės šviesą, dėl ko prisnigo itin daug sniego. Dauguma gyvūnų nebuvo pasiruošę staigiam atvėsimui, tačiau kai kas vis dėlto buvo. Ir laimei, prisitaikę tokiems pokyčiams pasirodė ta gyvūnų atšaka, iš kurios vėliau išsivystė žmonija.

Laimei, mūsų proproproprotėviai išgyveno – kadangi išnykus dinozaurams, gležni žmogiškos linijos protėviai bei jų kūdikiai gavo galimybę suklestėti. Mūsų nedideli senoviniai protėviai išgyveno žemės megadrebėjimą, eilę ugnikalnių išsiveržimų, rūgštingą lietų ir matė, kaip dauguma augalų, kuriais jie mito, žūsta. Žinoma, jie patys to nepapasakojo ir neužrašė užrašuose – tačiau mes vis tiek apie tai sužinojome.

Mūsų tolimi protėviai gyveno kartu su senoviniais krokodilais, rykliais – ir nepaisant to, jie išgyveno. Nuo to laiko žmonėms pavyko ištrūkti iš mitybos grandinės – žinoma, išskyrus tuos, kurie patys lenda į nasrus laukiniams žvėrims. Ir, pasirodo, tai nebūtų išsipildę, jei minėtas meteoras būtų pasirodęs 30 sekundžių vėliau.

Parengta pagal „Popular Science“. Publikuoja Lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2020 laikas 20:07 Indigo „Magnetiniai“ Vaikai

Apie nepaprastus vaikus, galinčius pritraukti įvairius daiktus, imta kalbėti prieš gerą ketvirtį amžiaus. Šiuo metu jie priskiriami taip vadinamiems indigo vaikams.

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 18:55 Pachacamaco Stabas Pati Paslaptingiausia Statulėlė Pasaulyje
Legendinis niršių Ispanijos konkistadorų letenų išvengęs aukštaūgio žmogaus dydžio medinis stabas yra autentiškas – tačiau tai gal net ne visai tai, kas apie radinį buvo žinoma iki šiol. Statula yra dar senesnė, nei manyta – tad ją galėjo garbinti dar prieš inkus egzistavę žmonės....

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 15:57 Jūros druska, juodieji pipirai ir citrina geriau nei vaistai?
Druska, pipirai ir citrina labai gerai salotose.  Bet tai toli gražu ne vienintelis įmanomas jų panaudojimas, jie gali pasitarnauti ir kaip gydomosios priemonės. Žmonės visoje žemėje naudoja šiuos produktus,  kad susidorotų su įvairiais sveikatos sutrikimais....

Skaityti daugiau

20.01.2020 laikas 10:40 JAV Kariuomenė: NSO paviešinimas didelė žala JAV nacionaliniam saugumui

2004 m. lapkritį JAV Karinio laivyno pilotai, dislokuoti lėktuvnešyje „USS Nimitz“, skrydžio metu susidūrė su saldainiuko „Tic-Tac“ formos neatpažintu skraidančiu objektu (NSO), kuris virš Ramiojo vandenyno judėjo taip, tarsi jam negaliotų fizikos dėsniai, rašo „CBS ...

Skaityti daugiau

19.01.2020 laikas 23:27 Namų vaistas nuo plaučių ligų. Pamiršk kosulį!
Labai daug žmonių kenčia nuo kvėpavimo takų ligų. Dažniausi negalavimai yra astma, bronchitas ir įvairių rūšių kosulys.

Skaityti daugiau