Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Gegužės » 9

Tyrimas atskleidė, kad daugumos žmonių plaučiai dabar yra užteršti vienkartinėse kaukėse aptiktu mikroplastiku

žmonių plaučiai dabar yra užteršti vienkartinėse kaukėse aptiktu mikro

Naujas šokiruojantis tyrimas atskleidė, kad daugumos žmonių plaučiuose yra mikroplastiko, dažniausiai randamo vienkartinėse kaukėse.

Kaukės ne tik nepatogios, apsunkina kvėpavimą ir iš esmės yra beprasmės, bet ir pandemijos metu dėvėtos chirurginės kaukės gali turėti kur kas nesveikesnį poveikį, nei manėme. Remiantis nauju tyrimu, paskelbtu žurnale "Science of the Total Environment", daugumos žmonių plaučiuose aptikta mikroplastiko, paprastai naudojamo chirurginėse kaukėse.

Krūtinės chirurgas daktaras Osita Onugha (Osita Onugha) teigia, kad mikroplastiko buvimas plaučiuose yra visuomenės sveikatos tiksinti bomba, galinti artimiausiais metais sukelti vėžio atvejų sprogimą.

Jungtinės Karalystės mokslininkai ištyrė iš tyrimo dalyvių gautą plaučių audinį ir rado mikroplastiko visuose plaučių regionuose, įskaitant gilesnę jų dalį. Tyrimo duomenimis, tai pirmas kartas, kai mikroplastiko rasta žmogaus plaučių audinio mėginiuose, naudojant μFTIR spektroskopiją.

Nors tyrėjai nepatvirtino mikroplastiko taršos šaltinio, plaučiuose rastos plastikinės skaidulos dažniausiai randamos chirurginėse kaukėse.

Apie tai praneša TFTP: Tyrėjai 11 iš 13 plaučių audinio mėginių nustatė 39 mikroplastiko pluoštus, vidutiniškai po 3 mikroplastiko pluoštus viename mėginyje.

Mėginiuose rasta 12 mikroplastiko rūšių.

Tarp 4 mikroplastiko rūšių, kurių buvo daugiausia, buvo:

  • polipropilenas (PP): randamas kilimuose, drabužiuose, automobilių plastikuose ir chirurginėse kaukėse
  • polietileno tereftalatas (PET): jo yra drabužiuose, gėrimų ir maisto produktų taroje
  • derva: apsauginių dangų ir dažų sudedamoji dalis
  • polietilenas (PE): maisto pakuočių, pieno talpyklų, žaislų ir ploviklių buteliukų sudedamoji dalis

2020 m. į aplinką išmestų vienkartinių veido kaukių kiekis išaugo stulbinamai - 9000 proc. Milijardai žmonių dvejus metus kasdien ant veido užsidėdavo polipropileno kaukes ir 8 ar daugiau valandų siurbė orą per plastiko pluoštus. Jei plaučiuose nebūtų aptikta plastiko, būtų buvę keista.

Mikroplastiko plaučiuose patvirtinimas taip pat patvirtina 2020 m. atliktą tyrimą, kuriame buvo prognozuojama, kad dėvint kaukes kyla mikroplastiko įkvėpimo rizika.

Pasak to tyrimo tyrėjų, dėvint kaukę buvo didelė įkvėpimo rizika, kurią kėlė sferinio ir pluoštinio mikroplastiko pavojus. Deja, to tyrimo tyrėjai ir toliau rekomendavo naudoti plastikines kaukes, nepaisant įkvėpimo rizikos.

Dr. Osita Onugha, krūtinės chirurgas ir krūtinės chirurgijos asistentas, Sent Džono vėžio instituto prie Providence Sent Džono sveikatos centro Santa Monikoje, Kalifornijoje, krūtinės chirurgijos profesorius, "Medical News Today" sakė, kad mikroplastiko patekimo į plaučius pasekmės nežinomos, atsižvelgiant į dabartines mūsų žinias apie tokio tipo taršą, tačiau jos negali būti geros.

"Tikrasis klausimas - ką kažkas organizme [...] daro? Organizmas nemėgsta dalykų, kurie sukelia uždegimą [...], ir dalykų, kurie yra svetimi [kaip plastikas]. Taigi, jei tai sukelia lėtinį uždegimą, štai kur gali atsirasti dalykų, kurie išsivystys po daugelio metų", - sakė Onugha.

Kaip praneša MNT, daktaras Onugha sakė, kad tolesniame tyrime turėtų būti nagrinėjama, ar mikroplastikas plaučiuose gali sukelti uždegiminę plaučių ligą ar vėžį. Jis pridūrė, kad jis turėtų būti atliktas didelėje populiacijoje, kad būtų galima nustatyti "priežastį ir pasekmę".

Kai mokslininkai pagaliau nustatys taršos šaltinį, nereikės būti genijumi, kad suprastum, jog prie plaučių įėjimo pririšus begalę mikroplastiko, padidėja tikimybė jį įkvėpti.

Valstybėms, kurios ir toliau verčia vaikus dėvėti kaukes, pavyzdžiui, Niujorkui, vertėtų suvokti, kokį katastrofišką poveikį sveikatai daro nieko neįtariančių, nekaltų žmonių gyvybėms.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau