Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Gegužės » 23

Apie 44 žoleles ir vieną grybą

Apie 44 žoleles ir vieną grybą

Praėjusio penktadienio vakarą, visiems po darbų skubant namo, Plungės šv. Jono krikštytojo bažnyčios pašonėje įsikūrusi „Kvietka In“ plačiai atvėrė savo duris visiems, norintiems geriau pažinti paslaptingą naudingųjų augalų pasaulį. Po jį į gėlių ir dovanų saloną susirinkusias moteris vedžiojo žoliautoja Giedrė Bružienė, atvykusi iš Gerduvėnų kaimo, esančio šalia Gargždų.

Viešnia pasakojo, kad yra gimusi ir augusi Plungėje, vėliau šeima persikėlė į Jogaudus, į tėčio gimtinę. Iš didelės nostalgijos šiems kraštams moteris prieš 10 metų parašė mistinį meilės romaną su detektyvo elementais „Ilja. Paliesti Dievą“, kurio veiksmas rutuliojasi Jogauduose. 2019 metais žoliautoja išleido antrąją knygą „Ir ateis ta diena“, kurioje pasakoja, kaip pati sako, apie 44 augalus ir vieną grybą. Ne mažiau įdomių pasakojimų, paskanintų humoru ir gyvenimiška patirtimi, penktadienio vakarą išgirdo ir į susitikimą su G. Bružiene atėjusios plungiškės. Dalinamės keletu jų – taip, kaip nuskambėjo iš pačios žoliautojos lūpų.

Apie taukus

Nieko daug labai nereikia, tik anksti rytmety turguj nusipirkti paršelį, ekologiškai maitinti ir po pusmečio ar metų turėsit taukų. Tada į tuos taukus dedat žolių: ugniažolių, medetkų, galit ir krienų. 4 valandas kaitinat, per naktį atvėsinat, rytą vėl atkaitinat. Visa virtuvė bus taukina, bet užtat turėsit puikaus gydančio tepalo, kuris tiks visokioms žvynelinėms, išsausėjimams, išbėrimams, įtrūkusiems lūpų kampučiams, suskilusiems kulnams gydyti. Galėsit ir ant duonos tepti, ir batus blizgint, ir vyrius sutepti.

Apie bergeniją

Storalapė bergenija į Lietuvą parėjo visai neseniai, kai sprogo Černobilio elektrinė. 1986 metais ją pradėjo visuos darželiuos sodinti, nes ji vienintelė nesugeria radiacijos, tačiau iš organizmo valo teršalus, visokius žarnyno parazitus. Bergenijos, kaip ir meškauogės, turi arbutino, tad padeda šlapimo pūslės problemoms prispaudus.

O jei rinksite po žiemos bergenijos lapus jau rudus, iš jų išsivirsit puikios arbatos, kuri vadinama mongolijos arbata. Ji tinka moterims nuo onkologinių ligų. Galit ir dabar rinkti, svarbu tik, kad būtų lapai atitrūkę nuo koto.

Apie ugniažolę

Ugniažolę tikrai visi žinom – nulaužus jos lapelį pasimato geltonas skystis, kuriuo tepdavom karpas. Galima ir ant akies vokų to skysčio patepti – saugos nuo kataraktos ir gliaukomos. Svarbu tik, kad nepapultų į akis. O jei ir papuls – nieko tokio: pagrauš truputį, užtat po to visą teisybę pamatysit.

Vasarą atsiplėšę ugniažolės lapelį pakramtykite – dantenoms bus labai gerai. Šis augalas, kaip ir aguonos, turi skausmą nuimančių savybių, tad užpylę su 40 laipsnių „šnapše“, turėsit mirkalą skaudantiems sąnariams tepti, sumušimams. Po koronos vyrui labai skaudėjo gerklę, niekas nepadėjo, tai sumąstė su ta ugniažole pasitept: kišo pirštą, ištepliojo visur – ir kaip ranka nuėmė, „po visam“.

Apie kietį

Visi pažįstat pelyną – taip vadinamas kartusis kietis. Kiečių iš viso yra 11 rūšių, o paprastasis kietis 2015 metais net gavo Nobelio premiją už maliarijos išgydymą. Kinijos mokslininkė ištyrė ir pristatė premijai. Tai va, tikriausiai nežinojot, koks ypatingas tai augalas, o mes kovojam su juo, raunam – pilni patvoriai kiečių.

Paprastasis kietis – pirmas vaistas nuo nemigos. Pakramtot ar lapelių, ar sėklelių, ir einat gulti. Arba galima arbatą virti. Yra duomenų, kad šis augalas stabdo kraujavimą, sutvarko virškinimą, padeda tulžiai ir kepenims. Matyt, ne atsitiktinai airiai, prisidžiovinę to kiečio, per Kalėdas juo kemša antis ir kalakutus – labai puikus prieskonis mėsai.

Apie šašlykus

Šitiek vežamės prieskonių iš užsienio ir nežinom, kiek jų auga pas mus pašonėj. Tai ne tik jau minėtas paprastasis kietis, bet ir kraujažolė, ir žliūgė, ir žvaginė, ta pati kiaulpienė, paprastosios bitkrėslės apatiniai lapeliai – mes nebeįsivaizduojam šašlykų be jų.

Apie paprastąją bitkrėslę

Paprastosios bitkrėslės reikia kuo daugiau prisirinkti – didelėm šluotom. Pavasarį iš jų išsivirti juodą nuovirą ir išpurkšti juo visus medelius – jokie kenkėjai nebepuls. Gerai ir trobą tuo nuoviru išsiplauti ar kambarius džiovintom bitkrėslės šakelėm pasmilkyti. Seniau, kai nebūdavo šaldytuvų, bitkrėslėm ištrindavo lašinius, kad geriau laikytųsi, kad muselės nelįstų.

Bitkrėslė tinka tiems, kas greitom širdelėm – ji lėtina širdies ritmą, taip pat sutvarko virškinimą. Vasarą, kai bitkrėslės žydi, sukramtom po vieną žiedo sagelę ir viskas – bus tos dienos norma. Tik nereikia sublūsti ir ėsti kaip išprotėjus.

Yra labai populiarus receptas žarnyno parazitams išvaryti: imam lygiom dalim bitkrėslių, pelynų, gvazdikėlių ir medaus, viską susmulkinam, sumaišom ir vartojam po šaukštelį. Bet šis receptas tinka tik storiems, ryžiems, garbanotiems ir raudonais skruostais. O tie, kurie yra vėjo nupučiami ir dideliais dantim, jiems reikia vietoj gvazdikėlio dėti imbiero.

Apie bulvę

Paimat savo ekologiškai augintų bulvių, pasidedat prie lovos ir rytą pabudę kandat vieną kąsnį, gerai sukramtot ir nuryjat. Po pusvalandžio atsigeriat vandens ir pradedat dieną. Antrą dieną du kąsnius, trečią – tris ir taip iki penkių kąsnių. Po penkių dienų pertraukos vėl pakartojat – praeis virškinimo ir žarnyno bėdos, kraujagyslės bus elastingos. Bet jei jaučiat, kad jums negerai nuo žalios bulvės, vietoj jos pavartokite obuolių acto – du šaukštus į drungną vandenį ir išgerkit.

Apie žemės tauką

Alksnynuose, eglynuose auga toks grybas, žemės tauku vadinamas. Iš pradžių jis ilgą laiką būna kiaušinio formos, o vėliau išstypsta ir pradeda smirdėti. Tai paprastoji poniabudė. Kol dar jauni ir nesmirda tie kiaušiniai, reikia susirinkti, perpjauti perpus, sudėti į stiklainį ir užpilti degtine.

Gamtos Terapija tavo namuose:

Liaudies medicinoje šis grybas vadinamas galingiausiu vaistu: mažina cholesterolį, naikina cistas, miomas, suteikia energijos, kartais daktarų skiriamas atstatyti jėgoms po chemoterapijos. Jei nenorit gerti, trinkit tuo užpilu skaudančias vietas – mažina reumatą, podagrą, kaulines ataugas. O japonai šį grybą naudoja didinti vyrų potencijai.

Apie pavasarinę talką

Yra toks labai veiksmingas tūkstančio metų senumo receptas, kurį pavadinau pavasarine talka. Reikia dviejų dalių dirvinio asiūklio, dviejų dalių žilvičio ar gluosnio lapų ir vienos dalies bitkrėslės. Išsivalysit parazitus, gleives, atstatysit organizmą po žiemos.

Apie varputį

Buvo toks nutikimas: vienam vyriškiui buvo visai blogai, turėjo jau mirti, nes jokie daktarai nebepadėjo. Atėjo klebonas, paskutinį patepimą padarė, bet žmona dar nenuleido rankų. Perskaitė apie varpučių šaknis, padarė jų nuovirą ir pradėjo jam lašinti po kelis lašelius. Žmogus pradėjo taisytis, po mėnesio nuleido kojeles ant žemės, atsisėdo, ir pirmi jo žodžiai buvo: „Jergau jergau, kokia sarmata prieš kleboną.“

Ir išties varputis gydo prostatą, tirpdo akmenis iš pažastų, iš tulžies ir pūslės. Ir visiškai neturi jokio šalutinio poveikio. Galit pasidaryti antpilą arba nuovirą ir vartoti. Esat pastebėję tikriausiai, kad ir katinai bei šunys, jei kas negerai, ėda varpučius, vemia ir vėl ėda, kol susitvarko su savo negalavimu.

Apie nakvišą

Tikriausiai žinot šią nuostabią žolelę, kurios žiedai prasiskleidžia puse dešimtos vakare. Labai daug ginekologų, reikia ar nereikia, skiria moterims nakvišų aliejų menopauzės simptomams švelninti. Iš tikrųjų mano mokytojas Virgilijus Skirkevičius sako, kad ši žolė turi per daug Omega-6 rūgčių, kurios sukelia uždegimus. Tai vis tik nereikėtų piktnaudžiauti. Daug geresnis yra linų sėmenų, juodgrūdžių aliejus.

Apie šalaviją

Ir dėl šalavijo nereikėtų pablūsti, nors ir sakoma, kad kas augina šalaviją, tas gyvens 100 metų – nereikia nieko su juo daryti, svarbu auga. O iš tikrųjų šalavijas turi daug hormono estrogeno, tad kam kyla visokios mijomos, nereikėtų šalavijo vartoti. Apynio – taip pat. O štai maitinančioms mamoms, norinčioms nutraukti žindymą, šalavijai ir apyniai labai tinka – pavartojus jų, pieno gamyba sustos.

Apie juodąją tūbę

Ši didžialapė geltonais žiedeliais auga pakelėse, žvyrynuose. Dar vadinama karališkąja žvake, nes seniau jos lapus ištepdavo su riebalais, degutu ar sakais ir taip didikai apšviesdavo savo pilis. O mes juodąją tūbę vartojam kaip pirmą vaistą nuo bronchito, padeda atsikosėti, kelia spaudimą, tad tinka ir vyrams, sutrikus potencijai.

Apie jonažolę

Sakoma, kad jonažolė – vaistas nuo 99 ligų, vis tik naujausi tyrimai rodo, kad jos savybės yra gerokai pervertintos. Aš patariu jonažolių viršunėles užpilti geros kokybės aliejumi ir laikyti stiklainyje 3 savaites tamsoje, kad nežūtų hipericinas. Aliejus nusidažys ryškiai raudonai. Gerkite jo kasdien po 20 mililitrų, padės nuo depresijos ir nuo nerimo. Tik jokiu būdu nevartokite su kitais cheminiais vaistais, antidepresantais, migdomaisiais. Bet tas aliejus tikrai daro stebuklus.

Apie durnumą

Mes su vyru dažnai dalyvaujam mugėse, ten sutinkam visokių žmonių. Būna, mūsų klausia – ar yra kokia žolelė nuo durnumo? O juk dar Eugenija Šimkūnaitė sakydavo – jei esi durnas, joks vaistas nepadės.

zemaiciolaikrastis.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

20.05.2019 laikas 14:19 Receptai Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams

Kojų skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

11.09.2019 laikas 20:44 Receptai Purūs kefyriniai paplotėliai
Tokiais puriais paplotėliais dažnai mane lepino močiutė, kepė juos kiekvieną savaitę. Kaip sunku būdavo sulaukti, kol jie nors truputį atauš… Dabar aš gaminu tokius paplotėlius savo artimiesiems, kuo jie neapsakomai džiaugiasi!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau