Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Psichologija » 2023 » Birželio » 11

Nuoskauda kaip akstinas patyrinėti save

Nuoskauda kaip akstinas patyrinėti save

Viena iš temų, suteikiančių turtingą terpę savęs pažinimui, yra nuoskauda. Tarytum viskas čia aišku ir suprantama, daug apie tai skaityta, daug dirbta su savimi, ir vis tiek nepavyksta jos išvengti. Ima ir užgauna vis kas nors. Ir kartais net visai ne vaikiškai įsižeidžiame.

Ir tada reikėtų pažvelgti į viską šiek tiek iš kito kampo, nei esame įpratę. Taikydami sau metodą, kuriuo naudojasi psichologai savo darbe, galime sužinoti, kaip skamba mūsų tikroji pretenzija įžeidusiam asmeniui.

Pavyzdžiui, jis „manęs nevertina“, „su manimi nesiskaito“, „manęs neklauso, nepastebi, nepaiso“ ir taip toliau. Kiekvienam įsižeidimo atvejui galime surasti savo reikšmę.

O minėtame pavyzdyje nesunku pastebėti, kad nuoskauda labai aiškiai nurodo į konkretų poreikį. Pavyzdžiui, įsižeidę dėl to, kad „manęs negerbia“, galime suprasti, kad mums dabar labai reikia pagarbos.

Įsižeidę dėl to, kad esame nepakankamai mylimi (mylimi mažiau už kitą ar apskritai nemylimi), galime nustatyti, kaip smarkiai šiuo metu trokštame kito meilės.

Ir suvokti šį savo stipriausią poreikį šiuo metu yra labai nemalonu. Sunku pasijusti silpnam, pažeidžiamam, pavydžiam, priklausomam nuo kito ar ko nors, suprasti, kad dabar su manimi kažkas negerai, kad man reikia palaikymo, atramos, savo reikšmingumo ar gerumo patvirtinimo ir pan.

Ir tada, jeigu pavyksta suvokti tą savo poreikį, atsiranda galimybė tiesiogiai susitikti su savo jausmais, su savo skausmu. Tada mes galime tapti nuoširdūs, atviri ir paprašyti įžeidusio žmogaus elgtis su mumis atsargiau, nes mes dabar esame labai pažeidžiami. O kai pasijusime stipresni, mes galėsime išsiaiškinti tą situaciją ir padirbėti su ja. Ir visa tai mes galime padaryti, užuot kentėję nuoskaudą.

Tačiau įsižeisti – papūsti lūpas, nustatyti kaltininką ir pradėti sukti galvoje begalinius dialogus su juo ir keršto planų variantus – lengviau ir ne taip skausminga. Be to, ir saugiau Nereikia pačiam susidurti su savo pažeidžiamumu, nereikia jausti skausmo (nuoskaudos dūris būna trumpas), nereikia atsiverti susitikimui su kitu. Bet tada reikia suprasti, kad mes tampame auka.

Gamtos Terapija tavo namuose:

Automatiškai veikiant visada pasirenkamas paprasčiausias ir lengviausias variantas. Bet mes bet kuriuo momentu galime sugrįžti prie sunkaus sprendimo, tačiau garbingo ir tikrai išvaduojančio.

Ir dar: viena mintis: puoselėjami lūkesčiai, kaip kitas turėtų „teisingai“ elgtis su mumis, nurodo apie mūsų nesugebėjimą visiškai priimti savęs: įsižeidimas dėl nepakankamos pagarbos padeda pastebėti savigarbos trūkumą, įsižeidimas dėl meilės stokos padeda įžvelgti meilės sau trūkumą, įsižeidimas dėl to, kad „manęs nevertina“, nurodo, jog patys nevertiname savęs.

Ir tai tampa puikia medžiaga tolesniems savęs tyrimams ir darbui su savimi.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-09-24 laikas 07:15 Receptai Trupiniuotis su uogomis ir ledais (video)

Trupinius berkite į indą ant uogų ir tolygiai paskirstykite. Gaminį kepkite 40 – 45 minutes iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Trupiniuotį patiekite su ledais ar jogurtu. Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-11-23 laikas 08:02 Receptai Moliūgų keksas su šokoladiniu glajumi

Jei Jums labiau patinka mažiau saldūs kepiniai, tai šis moliūgų keksas yra skirtas būtent Jums. Jis gaunasi toks sodrus, tarsi meduolis tik paslėpęs savyje ganėtinai daug moliūgo. Mūsų šeimai labai patiko.

Skaityti daugiau

2020-05-25 laikas 16:43 Receptai Gardus Draugystės pyragas
Kambario temperatūros sviestą išsukite su cukrumi, įdėkite kiaušinį, įmaišykite grietinę ir suberkite miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, išminkykite tešlą. Tešlą padalinkite pusiau. Vieną tešlos dalį padėkite į šaldytuvą....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau