Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Liepos » 27

Nerimą keliantis mikrobangų krosnelės sindromo plitimas

Courtney Gilardi dešimtmetė dukra niekada neturėjo problemų su miegu. Tačiau 2020 m. rugpjūtį, kitą rytą po to, kai per 450 metrų nuo jų namų Pitsfilde, Masačusetso valstijoje, buvo įrengtas 5G korinio ryšio bokštas, ji pabudo ir skundėsi galvos skausmu, svaigimu, ūžimu galvoje ir bendra bloga savijauta.

Nerimą keliantis mikrobangų krosnelės sindromo plitimas

1981 m. NASA užsakymu parengtoje ataskaitoje jau buvo įspėta apie neigiamą mikrobangų spinduliuotės poveikį. (Herr.Stock/Shutterstock)

Paprastai ji keliasi 8 val. ryto, tačiau tą dieną nusileido į apačią tik po pietų.

"Ji neatrodė gerai, sakė, kad jai skauda galvą, svaigsta galva, yra neaiškios nuotaikos. Tai ne tie žodžiai, kuriais ji anksčiau apibūdindavo savo savijautą", - sakė ponia Gilardi.

Mergaitei, jos seseriai ir pačiai poniai Gilardi, kuri sakė, kad jai prasidėjo miego sutrikimai, pagreitėjęs širdies ritmas ir migrena, netrukus buvo diagnozuotas mikrobangų sindromas - būklė, kuri, kaip žinoma, išsivysto žmogų veikiant belaidžių technologijų skleidžiamiems elektromagnetiniams laukams (EML).

Gydytojo patarimas buvo paprastas: Laikykitės atokiau nuo savo namų.

Mikrobangų krosnelės sindromas: Kas tai yra ir kaip tai kenkia?

Mikrobangų krosnelių sindromas - tai jautrumas ir simptomų atsiradimas dėl aplinkos mikrobangų spinduliuotės. Tokio tipo spinduliuotė naudojama maistui šildyti mikrobangų krosnelėse.

Žmonės mikrobangų spinduliuotę pirmiausia patiria per belaidžius prietaisus ir antenas. Mobiliojo ryšio bokštai, "Wi-Fi" modemai, telefonai, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji dėvimi prietaisai ir išmanieji buitiniai prietaisai nuolat skleidžia šias bangas 24 valandas per parą, 365 dienas per metus.

Mikrobangų spinduliuotės poveikio simptomai: nemiga, galvos skausmai, nuovargis, stresas, skausmas ir net odos bėrimai. Tyrimų duomenimis, asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, dėl mikrobangų spinduliuotės sindromo gali paūmėti jau esami simptomai.

Mikrobangų spinduliuotės poveikis sveikatai: Dabartiniai rezultatai

Dėl mikrobangų spinduliuotės poveikio sveikatai ilgą laiką buvo diskutuojama, o pramonės finansuojamuose tyrimuose dažnai nebuvo daroma jokių išvadų dėl ryšio tarp poveikio ir sveikatos.

Atsitiktinių imčių tyrimų su žmonėmis trūksta dėl etinių sumetimų, tačiau perspektyviniai tyrimai su žmonėmis ir tyrimai su gyvūnais bei ląstelėmis rodo galimą žalingą biologinį poveikį.

Karinio jūrų laivyno medicininiai tyrimai
1971 m. Karinio jūrų laivyno medicinos tyrimų instituto mokslininkai paskelbė ataskaitą apie elektromagnetinių laukų, įskaitant radijo dažnių ir mikrobangų spinduliuotę, biologinį poveikį (pdf). Ataskaitoje buvo nagrinėjamas jų poveikis žmonėms, gyvūnams ir ląstelėms.

Vašingtono valstybinio universiteto profesorius Martinas Palas, kuris specializuojasi lėtinio nuovargio sindromo, dauginio jautrumo cheminėms medžiagoms ir mažo intensyvumo mikrobangų dažnio elektromagnetinių laukų poveikio žmogaus organizmui srityje, biologinį poveikį apibendrino taip:

  • Keturiasdešimt neuropsichiatrinių poveikių, įskaitant smegenų struktūros, smegenų funkcijos, psichologinių reakcijų ir elgesio pokyčius.
  • Aštuoni hormoniniai poveikiai, įskaitant hipertirozę ir hipofizės disfunkciją.
  • Poveikis širdžiai, įskaitant sumažėjusį širdies aktyvumą ir širdies ritmo pokyčius.
  • Chromosomų lūžiai ir chromosomų struktūros pokyčiai.
  • Histologiniai sėklidžių pokyčiai.
  • Ląstelių mirtis - svarbus neurodegeneracinių ligų procesas.

Kitas biologinis poveikis - medžiagų apykaitos ir virškinimo pokyčiai.

Bioiniciatyvos ataskaita

Bioiniciatyvos ataskaitoje, kurios vienas iš autorių yra Albanio universiteto Visuomenės sveikatos mokyklos aplinkos sveikatos mokslų profesorius daktaras Deividas Karpenteris (David Carpenter), buvo tiriamas EML ir sveikatos ryšys. Joje nustatyta, kad nepageidaujamos biologinės reakcijos gali pasireikšti net ir esant gerokai mažesniam nei pramonės normose nustatytam maksimaliam poveikiui į organizmą, kuris yra 1,6 vato vienam kilogramui (pdf).

Dabartinis standartas grindžiamas prielaida, kad mikrobangų spinduliuotė veikia organizmą tik per šilumą, neatsižvelgiant į jos nešiluminį poveikį.

Tačiau nešiluminės EML spinduliuotės poveikis, kai mobiliųjų telefonų skleidžiamas 0,00034 mikrovatų lygis, yra susijęs su žymiu spermatozoidų skaičiaus sumažėjimu. Mikrovatas yra milijoninė vato dalis.

Be to, ataskaitoje teigiama, kad vaikai ir paaugliai, kuriuos trumpą laiką veikė 0,02 mikrovato, pranešė apie tokius simptomus kaip galvos skausmas, dirginimas ir sunkumai susikaupti mokykloje.

"Tikrai nėra tokio lygio, apie kurį būtų galima visiškai užtikrintai pasakyti, kad jis yra saugus visiems", - "The Epoch Times" sakė daktaras Carpenteris.

Jis pridūrė, kad nustatyti standartą, pagal kurį nebūtų jokio biologinio poveikio, yra nerealu, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2007 m., kai buvo paskelbta ataskaita, sparčiai augo belaidžio ryšio technologijų naudojimas, dėl kurio padidėjo mikrobangų spinduliuotės poveikis žmonėms.

Nors ataskaita sulaukė kritikos dėl to, kad joje nebuvo atliktas tarpusavio vertinimas, visi į ją įtraukti tyrimai buvo peržiūrėti.

Maskvos signalas

Prieš pradedant naudoti mobiliuosius telefonus ir belaidžius prietaisus, ataskaitoje "Maskvos signalas" buvo užfiksuoti 1953-1976 m. Sovietų Sąjungos mikrobangų perdavimo dažniai nuo 2,5 iki 4,4 gigahercų (GHz), kurie atitinka dabartinių "Wi-Fi" ir 4G tinklų dažnių diapazoną.

Nors JAV vyriausybė galiausiai nustatė, kad šis poveikis buvo šnipinėjimo bandymas, neturėjęs reikšmingo poveikio ambasados darbuotojų sveikatai, ši išvada buvo užginčyta.

1975 m. JAV ambasadorius Sovietų Sąjungoje Valteris Sostelis (Walter Stoessel) susirgo, jam prasidėjo kraujavimas iš akių, o vėliau jis susirgo leukemija. Kiti ambasados darbuotojai taip pat susirgo vėžiu, o tai paskatino ginčus dėl mikrobangų spinduliuotės ir vėžio ryšio.

Po metų JAV valstybės departamentas užsakė tyrimą, kuriame Maskvos ambasados darbuotojų ir jų šeimų narių sveikatos būklė buvo lyginama su Rytų Europos miestuose dirbančių darbuotojų, kurie, kaip buvo manoma, nebuvo veikiami tokios pat spinduliuotės, sveikatos būkle. Tyrimo metu nustatyta, kad Maskvos darbuotojai nepatyrė jokio reikšmingo mikrobangų poveikio.

2019 m. epidemiologinio tyrimo apžvalgoje teigiama, kad Valstybės departamentas sušvelnino pirmines išvadas ir kad kai kurie pagrindiniai klausimai liko neatsakyti.

Autorius: Marina Zhang iš "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.08.2019 laikas 14:06 Receptai Vafliai pertepti “Rududu”
"Rududu" indelį dedame į puodą su vandeniu ir pakaitiname kol vanduo užvirs. Riešutus smulkiai suskaldome ir sumaišome su pašildytu "Rududu". Imame vaflio lakštą ir tolygiai aptepame "Rududu" kremu, ant viršaus dedame kitą vaflio ...

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:10 Receptai Paprastoji takažolė vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Džiovinta takažolė, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

01.09.2019 laikas 14:05 Receptai Skaniausi pyragėliai per 20 minučių
Skanūs pyragėliai su įdaru. Labai sunku nuo jų atsitraukti. Dingsta akimirksniu! Norėdami sužinoti daugiau apie paruošimą, žiūrėkite vaizdo įrašą:

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
04.11.2024 laikas 09:16 Kodėl nevertiname artimųjų, kai jie yra šalia?
Šiandieniniame pasaulyje, kai technologijos leidžia bendrauti akimirksniu, vis daugiau žmonių jaučiasi vieniši net būdami šalia mylimų žmonių. Kodėl mes nepasinaudojame proga vertinti ir būti kartu? Ar tai patogumo, užimtumo ar nepasitikėjimo rezulta...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 19:47 FTB konfiskuoja Diddy ‘šantažo juostas’ su Kamala Harris ir J.Lo

Šiandienos pramogų ir politikos susikirtimas atskleidžia tamsias paslaptis, kurios gali pakeisti ne tik elitą, bet ir visą politinį kraštovaizdį. Neseniai Diddy skandalai palietė ne tik jo asmeninį gyvenimą, bet ir įžymybių, tokių kaip Jennifer Lo...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 16:11 Kodėl kelnės buvo uždraustos senovės Romoje ir kaip jos tapo privalomu garderobo elementu?
Romos imperija, turinti didelę įtaką pasaulio kultūrai, išsiskiria ir savo drabužių tradicijomis. Kelnės, kurios anksčiau buvo laikomos barbarų simboliu, pamažu tapo neatsiejama vyriško garderobo dalimi. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip ir kodėl š...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 13:35 Senovės garsai: ar Egipto piramidės galėjo paveikti sąmonę?

Egipto piramidės, šimtmečius stebinančios savo didybe ir tikslumu, slepia daugiau nei tik faraonų kapavietes. Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia intriguojančią galimybę, kad šie didingi statiniai buvo sukurti ne tik architektūros šedevrams, b...

Skaityti daugiau

03.11.2024 laikas 10:26 Trumpų šeimos imperija: nuo Frederiko iki Donaldo Trumpų

Trumpų šeima – tai garsi ir įtakinga dinastija, kurios šaknys siekia XIX a. pab. ir kurios istorija kupina neįtikėtinos verslo sėkmės, rizikų ir drąsių sprendimų. Frederiko Trumpo, Donaldo Trumpo senelio, gyvenimo kelias rodo ne tik verslumo...

Skaityti daugiau