- 18.08.2023
- 0.0 Reitingas
- 711 Peržiūros
- Komentarai
Vano ežeras, žinomas kaip didžiausias Turkijos druskos sodos ežeras, jau seniai traukia ir narų, ir istorikų dėmesį. Neseniai narai ežero dugne aptiko netikėtą radinį - senojo kaimo ir kapinių liekanas. Šis naujas radinys papildo Vano ežere jau rastus griuvėsius ir nušviečia turtingą regiono istoriją.
Vano ežeras, dar vadinamas Van Gölü, yra ne tik didžiausias ežeras Turkijoje, bet ir antras pagal dydį Artimuosiuose Rytuose. Jo unikalumas slypi tame, kad tai didžiausias pasaulyje natrio vandens ežeras. Dėl savo didžiulio ploto ir unikalios sudėties jis yra ideali vieta archeologiniams tyrimams, pranešė Demirören naujienų agentūra (DHA).
Neseniai Bitliso ir Vano provincijose dviejų asociacijų narių atlikto nardymo metu buvo aptikti nuskendę griuvėsiai, kurie, kaip manoma, yra istorinio miesto dalis. Ant šių griuvėsių yra kryžiaus formos ženklų, rodančių jų ryšį su senovės civilizacijomis. Rytų jūros asociacijos prezidentas Kumali Birol pasidžiaugė atradimu ir pabrėžė tolesnių tyrimų svarbą.
Kadangi pastaraisiais metais Vano ežero vandens lygis nukrito, narai galėjo tyrinėti vietas, kurios anksčiau buvo neprieinamos. Todėl buvo aptikta statinių, primenančių kaimą, taip pat gatvių ir kapaviečių su kryžiais ir kajų genties užrašais. Narų radiniai buvo perduoti ekspertams, kad būtų išsiaiškinta regiono istorija.
Birolis pabrėžė Van ežero paslaptingumą narams, pažymėdamas, kad senovės civilizacijų pėdsakų galima rasti visame ežero baseine. Jis taip pat pažymėjo, kad radiniams analizuoti buvo pakviesti du geologai iš Anglijos, kurie pateikė įrodymų, patvirtinančių Nojaus tvano, įvykusio Vano ežero baseine, teoriją. Šie nauji radiniai, aptikti 23 metrų gylyje, dar labiau patvirtina šią tezę.
Vano ežeras jau daugelį metų yra archeologų ir narų lobynas. 2017 m. Van Judžedžuanču Yil universiteto komanda, tyrinėdama ežerą, aptiko 3000 metų senumo povandeninę tvirtovę. Šie atradimai nenustoja žavėti mokslininkų ir atskleidžia turtingą regiono istoriją.
Vano ežero gelmių tyrinėjimas liudija, kaip svarbu išsaugoti ir tyrinėti mūsų gamtos ir istorinį paveldą. Atrandant naujus griuvėsius ir artefaktus, plečiasi mūsų supratimas apie senąsias civilizacijas, todėl galime sudėlioti mūsų bendros praeities mozaiką.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau