Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Patarimai » 2023 » Spalio » 11

Koks actas yra naudingiausias?

Koks actas yra naudingiausias?

Kaip actą vartoti, kad jis būtų naudingas ir sveikatai? 

Neretai teigiama, jog obuolių actas padeda mažinti svorį, balzaminis - kraujyje mažina žalingojo cholesterolio lygį, o įprastinis stalo actas yra visiškai nenaudingas. Kokie teiginiai yra teisingi, o kokiais negalima tikėti? 

Manoma, kad stiklinė šilto vandens su valgomuoju šaukštu obuolių acto ir medaus, išgerta pusė valandos prieš valgį, organizme pagreitina medžiagų apykaitą, todėl mažina svorį ir naudinga visam organizmui. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Jei manoma, kad toks gėrimas normalizuoja virškinamojo trakto darbą, tai tokia nuomonė yra teisinga. Tačiau svarbiausia šio mišinio dalis yra stiklinė šilto vandens, nes ji ir be obuolių acto „prižadins“ skrandžio ir žarnyno refleksą. Deja, šis mišinys su antsvorio mažinimu neturi nieko bendro. 

Manoma, jog pats naudingiausias yra obuolių actas, todėl geriausiai vartoti šios rūšies actą. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Galbūt labiau naudingesnis yra bet kurios rūšies natūralus actas, kuris susidaro rūgstant obuoliams, vynuogėms, persikams ir tai nėra svarbu. Natūralus actas yra naudingesnis nei stalo actas, nes pastarasis gaminamas sintetiniu būdu ir šiame acte dar gali būti ir priemaišų. Kokybiškas sintetinis actas savo savybėmis mažai kuo skiriasi nuo obuolių ar vyno acto. Todėl greičiau palyginti galima tik įvairių acto rūšių skonio savybes. 

Manoma, kad balzaminis actas kraujyje mažina žalingojo cholesterolio ir cukraus lygį. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Balzaminis actas žalingojo cholesterolio ir cukraus lygį kraujyje mažina tada, jei juo mityboje pakeistume gyvulinius riebalus su angliavandeniais. Visgi - tai tik pagardai, kurių suvartojame mažus kiekius, o ne pagrindinis maisto produktas. Žalingojo cholesterolio ir cukraus lygiui kraujyje jis neturi didelės įtakos, todėl nėra reikšminga gydomoji priemonė. 

► Manoma, kad sergantiems įvairiomis skrandžio ir žarnyno ligomis, ypač, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, acto reikia atsisakyti. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Skrandžio sulčių rūgštingumas šia prasme turi mažai ką bendro. Nebent acto gebėjimus atpalaiduoti virškinamojo trakto sfinkterį (vožtuvą) bei skatinti skrandžio turinio patekimą į virškinamąjį traktą. Jei Jums diagnozuota gastroezofaginio refliukso liga, dažnai graužia rėmuo ir dažnai atsiraugiate, actu geriau nepiktnaudžiaukite. 

► Manoma, jog per dieną galima suvartoti ne daugiau nei 2 valgomuosius šaukštus acto. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

2 valgomieji šaukštai acto - tai pakankamai daug, jei turima mintyje 6 ar 9 procentų stiprumo actą. Daugeliui žmonių toks acto kiekis gali sukelti rėmens graužimą bei pabloginti savijautą, nes gausiai išsiskiria tulžies sultys. Vienaip ar kitaip actu geriau nepiktnaudžiauti. 

Manoma, jog maisto produktus ir patiekalus su actu lengviau suvirškina. Teigiama, jog, sumažėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, acto vartoti būtina. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas - tai nemaža dalimi mitas. Dažniausiai sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas būna esant skrandžio gleivinės atopijai, o tai būna labai retai. Visgi actas gali pagerinti virškinamojo trakto darbą, nes skatina gausesnį tulžies sulčių išsiskyrimą. 

Manoma, jog piktnaudžiavimas actu padidina pavojų susirgti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Nereikia manyti, kad koncentruota acto esencija ir actas yra viena ir ta pati medžiaga. Pagrindinė skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės priežastis -„Helicobacter pylori“ bakterija. Šios ligos priežastis gali būti ir uždegiminius procesus malšinantys vaistai, bet ne actas. 

Manoma, jog nėščioms moterims acto reikia visiškai atsisakyti. 

► Kaip yra iš tikrųjų? 

Pasak specialistų, nėščios moterys gali maitintis kaip ir kiti žmonės. Tiesa, jų valgiaraštis turi būti šiek tiek įvairesnis. Jei actas nesukelia rėmens graužimo, tai įprastiniais kiekiais jis nėščioms moterims tikrai nepakenks. 

Manoma, jog stalo acte nėra jokių naudingųjų medžiagų, todėl jį reikia pakeisti obuolių ar balzaminiu actu. 

►Kaip yra iš tikrųjų? 

Obuolių ir balzaminiame acte taip pat nėra ypač daug naudingųjų medžiagų, todėl geriau orientuotis į skonį, o ne į tariamą naudą.

P komentaras: Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-11-03 laikas 21:49 Receptai Nekeptas skanumėlis per 15 min.

Viskas labai paprasta, greita ir gardu. O ir prireiks vos 2 sudedamųjų dalių. Pažiūrėkite patys. Paprasta, ekonomiška, greita ir labai skanu. Saldainiai gaunasi neįkyriai saldaus skonio.

Skaityti daugiau

2019-06-08 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

2020-06-26 laikas 18:48 Receptai Braškių ir citrinų sulčių koncentratas. Keptos braškės
Šiaip tai tuos braškių kubelius su citrinų sultymis šaldžiau žiemai, bet per tuos karščius nespėju šaldyti, nes namiškiai nuo šaldiklio nesitraukia...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau