Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Spalio » 27

Tyrimas parodė, kad žalioji ir juodoji arbata gali inaktyvuoti kelis COVID-19 subvariantus

Tyrimas parodė, kad žalioji ir juodoji arbata gali inaktyvuoti kelis C

Cinkas ir kvercetinas pasirodė kaip galingas derinys ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, tačiau nauju tyrimu nustatyta, kad kitas natūralus būdas iš tikrųjų gali inaktyvinti įprastą viruso porūšį.

Remiantis naujausiu Japonijos mokslininkų tyrimu, trijų rūšių arbata gali greitai nukenksminti tam tikrus omikrono subvariantus. Juodoji arbata, matcha ir žalioji arbata (japoniška sencha) bandymų metu pasižymėjo šia naudinga savybe, rašo planet-today.com.

Kadangi virusas dažniausiai plinta per seiles, kurios išsiskiria čiaudint, kosint ar kalbant, mokslininkai ieškojo natūralaus metodo, kaip inaktyvuoti virusą seilėse. Ištyrusi daugybę ingredientų ir maisto produktų, kurie, jų manymu, galėtų būti veiksmingi, Kioto prefektūros medicinos universiteto (Japonija) tyrėjų grupė nustatė, kad žaliojoje ir juodojoje arbatoje esantys polifenoliai gali prisijungti prie liūdnai pagarsėjusio viruso baltymo smaigalio ir neleisti jam užkrėsti ląstelių.

Karštame vandenyje užmerkę žaliąją, matcha arba juodąją arbatą ir 10 minučių į gėrimą įmaišę viruso suspensiją, jie nustatė, kad omikrono subvariantų užkrečiamumas sumažėjo žemiau 1 proc. Panašų poveikį turėjo ir buteliuose išpilstyti žaliosios arbatos produktai, tačiau jie buvo veiksmingi tik kai kuriems omikrono subvariantams.

Įdomu tai, kad jie taip pat nustatė, jog seilės, kurias žmonės išskiria suvalgę saldainių, kurių sudėtyje yra juodosios arba žaliosios arbatos, gali inaktyvinti virusą ir padaryti jį mažiau užkrečiamą. Po to, kai septyni tyrime dalyvavę sveiki savanoriai suvalgė saldainių, kurių sudėtyje buvo juodosios arbatos, žaliosios arbatos arba nebuvo jokių arbatos komponentų, mokslininkai surinko jų seiles. Jie nustatė, kad tų, kurie vartojo arbatos turinčius saldainius, seilėse buvo didelė polifenolių, tokių kaip teaflavino digalatas ir epigalokatechino galatas (EGCG), koncentracija.

Sumaišę šiuos mėginius su omicron BA.1 viruso paderme 10 sekundžių, jie nustatė, kad virusas buvo greitai inaktyvuotas, nors šis poveikis sumažėjo praėjus trumpam laikui po saldainių vartojimo pabaigos.

Todėl mokslininkai mano, kad virusu užsikrėtęs asmuo galėtų vartoti saldainius su šiomis arbatomis, kad inaktyvuotų virusą ir sumažintų savo viruso krūvį, taip neleisdamas jo platinti kitiems.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad skirtingi omikrono porūšiai pasižymi skirtingu jautrumu arbatoje esantiems polifenoliams. Arbatoje esantis ECGC galėjo nukenksminti daugiau kaip 99 proc. virusų BA.5 ir BA.1, tačiau jis neturėjo poveikio BA.2, BA.2.75, BQ 1.1 ir XBB.1 subvariantams.

Ankstesni tyrimai parodė papildomas antivirusines arbatos polifenolių savybes. Pavyzdžiui, Taivano mokslininkai įrodė, kad katechinai gali slopinti koronaviruso dauginimąsi ir pagerinti kai kuriems pacientams pasireiškiančius ūmius plaučių pažeidimus.

Arbatos gėrimas sveikatai ir imunitetui stiprinti

Nors arbatos poveikio COVID-19 tyrimai tebevykdomi, jau yra atlikta įspūdingų tyrimų, patvirtinančių arbatos poveikį sveikatai ir imunitetui.

Pavyzdžiui, arbatos lapuose yra vitamino C, kuris padeda organizmui gaminti imunines ląsteles ir antikūnus, taip pat vitamino D, kuris yra priešuždegiminis vitaminas, galintis kovoti su patogenais. Juose taip pat yra dar vieno galingo imunitetą palaikančios medžiagos - cinko, geležies ir vitamino A.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad žalioji arbata paprastai yra geresnis pasirinkimas, nes joje nevyksta oksidacija, kurią patiria juodoji arbata. Tyrimai taip pat rodo, kad žalioji arbata gali pagerinti medžiagų apykaitą ir padidinti riebalų deginimą, o kiti tyrimai rodo, kad ji gali turėti teigiamą poveikį cukraus kiekio kraujyje kontrolei. Be to, dėl teigiamo poveikio cholesterolio kiekiui ji susijusi su mažesne širdies ligų ir su jomis susijusių ligų, pavyzdžiui, insulto, rizika.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/10/study-shows-green-and-black-tea-can.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.08.2018 laikas 10:01 Receptai Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui
Vidurių pūtimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui, receptai nuo vidurių pūtimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, k...

Skaityti daugiau

20.09.2018 laikas 07:52 Receptai Vaistažolių mišiniai celiulito gydymui

Celiulitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai celiulito gydymui, celiulitas, celiulito gydymas, receptai, vaistažolės, receptai celiulitui, vaistažolės celiulitui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradici...

Skaityti daugiau

30.08.2018 laikas 08:11 Receptai Plaukų stiprinimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Plaukų stiprinimas liaudies medicinoje, Plaukų stiprinimas, receptai stiprinti plaukus, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
31.01.2025 laikas 18:55 Ausų Skausmas: Simptomai ir Gydymas

Ausų skausmas, arba otalgija, gali rimtai paveikti jūsų gyvenimo kokybę. Šis straipsnis padės atpažinti simptomus, suprasti gydymo galimybes, įskaitant tiek medicininius metodus, tiek liaudies medicinos priemones, bei pasidalins patarimais, kaip i...

Skaityti daugiau

31.01.2025 laikas 18:26 Kelionė į paralelines visatas: teorija ir praktika
Kas, jei egzistuoja pasauliai, kurie skiriasi nuo mūsų realybės? Šiuolaikinės fizikos teorijos, tokios kaip infliacijos teorija ir daugelio pasaulių kvantinės mechanikos interpretacija, siūlo, kad paralelinės visatos gali būti daugiau nei tik mokslin...

Skaityti daugiau

31.01.2025 laikas 18:12 Žmogaus skrydis: 6 metrų sparnų paslaptis
Žmonės visada svajojo apie galimybę skristi kaip paukščiai. Bet ar žinote, kokio dydžio sparnai mums prireiktų? Mokslininkai iš Šiaurės Karolinos universiteto atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad vidutinio ūgio ir svorio žmogui reikėtų net 6 metrų plo...

Skaityti daugiau

30.01.2025 laikas 07:42 Šaltalankių aliejus: grožiui ir sveikatai
Šaltalankių aliejus – tai ne tik gamtos dovana, bet ir senovės išmintis, kuria naudojosi net graikai. Nors mitai apie regos atkūrimą lieka istorijoje, šiuolaikiniai tyrimai patvirtina, kad šaltalankių aliejus teikia daugybę naudos mūsų grožiui ir sve...

Skaityti daugiau

29.01.2025 laikas 21:17 Sesuo atstūmė dėl svorio: skausminga tiesa
Susidūrimas su svorio problemomis po gimdymo yra sunkus tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau, kai palaikymo vietoje gauni atstūmimą net iš artimiausios šeimos, skausmas tampa dar didesnis. Mano sesuo, su kuria buvome artimos visą gyvenimą, nusprendė...

Skaityti daugiau