Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Spalio » 27

Tyrimas parodė, kad žalioji ir juodoji arbata gali inaktyvuoti kelis COVID-19 subvariantus

Tyrimas parodė, kad žalioji ir juodoji arbata gali inaktyvuoti kelis C

Cinkas ir kvercetinas pasirodė kaip galingas derinys ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, tačiau nauju tyrimu nustatyta, kad kitas natūralus būdas iš tikrųjų gali inaktyvinti įprastą viruso porūšį.

Remiantis naujausiu Japonijos mokslininkų tyrimu, trijų rūšių arbata gali greitai nukenksminti tam tikrus omikrono subvariantus. Juodoji arbata, matcha ir žalioji arbata (japoniška sencha) bandymų metu pasižymėjo šia naudinga savybe, rašo planet-today.com.

Kadangi virusas dažniausiai plinta per seiles, kurios išsiskiria čiaudint, kosint ar kalbant, mokslininkai ieškojo natūralaus metodo, kaip inaktyvuoti virusą seilėse. Ištyrusi daugybę ingredientų ir maisto produktų, kurie, jų manymu, galėtų būti veiksmingi, Kioto prefektūros medicinos universiteto (Japonija) tyrėjų grupė nustatė, kad žaliojoje ir juodojoje arbatoje esantys polifenoliai gali prisijungti prie liūdnai pagarsėjusio viruso baltymo smaigalio ir neleisti jam užkrėsti ląstelių.

Karštame vandenyje užmerkę žaliąją, matcha arba juodąją arbatą ir 10 minučių į gėrimą įmaišę viruso suspensiją, jie nustatė, kad omikrono subvariantų užkrečiamumas sumažėjo žemiau 1 proc. Panašų poveikį turėjo ir buteliuose išpilstyti žaliosios arbatos produktai, tačiau jie buvo veiksmingi tik kai kuriems omikrono subvariantams.

Įdomu tai, kad jie taip pat nustatė, jog seilės, kurias žmonės išskiria suvalgę saldainių, kurių sudėtyje yra juodosios arba žaliosios arbatos, gali inaktyvinti virusą ir padaryti jį mažiau užkrečiamą. Po to, kai septyni tyrime dalyvavę sveiki savanoriai suvalgė saldainių, kurių sudėtyje buvo juodosios arbatos, žaliosios arbatos arba nebuvo jokių arbatos komponentų, mokslininkai surinko jų seiles. Jie nustatė, kad tų, kurie vartojo arbatos turinčius saldainius, seilėse buvo didelė polifenolių, tokių kaip teaflavino digalatas ir epigalokatechino galatas (EGCG), koncentracija.

Sumaišę šiuos mėginius su omicron BA.1 viruso paderme 10 sekundžių, jie nustatė, kad virusas buvo greitai inaktyvuotas, nors šis poveikis sumažėjo praėjus trumpam laikui po saldainių vartojimo pabaigos.

Todėl mokslininkai mano, kad virusu užsikrėtęs asmuo galėtų vartoti saldainius su šiomis arbatomis, kad inaktyvuotų virusą ir sumažintų savo viruso krūvį, taip neleisdamas jo platinti kitiems.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad skirtingi omikrono porūšiai pasižymi skirtingu jautrumu arbatoje esantiems polifenoliams. Arbatoje esantis ECGC galėjo nukenksminti daugiau kaip 99 proc. virusų BA.5 ir BA.1, tačiau jis neturėjo poveikio BA.2, BA.2.75, BQ 1.1 ir XBB.1 subvariantams.

Ankstesni tyrimai parodė papildomas antivirusines arbatos polifenolių savybes. Pavyzdžiui, Taivano mokslininkai įrodė, kad katechinai gali slopinti koronaviruso dauginimąsi ir pagerinti kai kuriems pacientams pasireiškiančius ūmius plaučių pažeidimus.

Arbatos gėrimas sveikatai ir imunitetui stiprinti

Nors arbatos poveikio COVID-19 tyrimai tebevykdomi, jau yra atlikta įspūdingų tyrimų, patvirtinančių arbatos poveikį sveikatai ir imunitetui.

Pavyzdžiui, arbatos lapuose yra vitamino C, kuris padeda organizmui gaminti imunines ląsteles ir antikūnus, taip pat vitamino D, kuris yra priešuždegiminis vitaminas, galintis kovoti su patogenais. Juose taip pat yra dar vieno galingo imunitetą palaikančios medžiagos - cinko, geležies ir vitamino A.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad žalioji arbata paprastai yra geresnis pasirinkimas, nes joje nevyksta oksidacija, kurią patiria juodoji arbata. Tyrimai taip pat rodo, kad žalioji arbata gali pagerinti medžiagų apykaitą ir padidinti riebalų deginimą, o kiti tyrimai rodo, kad ji gali turėti teigiamą poveikį cukraus kiekio kraujyje kontrolei. Be to, dėl teigiamo poveikio cholesterolio kiekiui ji susijusi su mažesne širdies ligų ir su jomis susijusių ligų, pavyzdžiui, insulto, rizika.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2023/10/study-shows-green-and-black-tea-can.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.06.2019 laikas 21:12 Receptai Naminis kondensuotas pienas per 15 minučių

Ar vis dar perkate kondensuotą pieną parduotuvėse? Sužinojęs apie šį receptą nustojau tai daryti. Gaunasi labai skanus, o ruošiau tik 15 minučių. Be to, jis labai panašus į sovietinį sutirštintą pieną, kurio, deja, tokio parduo...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:55 Receptai Naminiai vafliai su karamele
Pasigaminkite skanius vaflius su kondensuotu pienu “rududu”. Vaflių su karameliniu įdaru receptas.

Skaityti daugiau

17.09.2018 laikas 10:25 Receptai Liaudiški patarimai išutimų gydymui
Išutimai liaudies medicinoje, išutimai, išutimo gydymas, išutimo receptai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 19:13 Santykių Dinamika: Bendravimas Tarp Laimės Ir Iššūkių
Žmogaus gyvenimas yra nuolat besikeičiantis, o santykiai su partneriu gali suteikti tiek laimės, tiek iššūkių. Kaip mes reaguojame į konfliktus ir dalijamės geromis naujienomis, gali turėti esminę įtaką mūsų ryšiams. Šiame straipsnyje nagrinėsime, ka...

Skaityti daugiau