Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2023 » Lapkričio » 18

Kodėl pavojingas sausas kosulys?

Sausas kosulys gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, sergant infekcinėmis ar neinfekcinėmis ligomis.

Kodėl pavojingas sausas kosulys?

Kas tai - sausas kosulys? 

Kosulys - tai apsauginė organizmo reakcija, kuri atsiranda dėl įvairių priežasčių ir pažymi, kad kvėpavimo sistemoje esančios nervų galūnės yra sudirgusios. Juk mes daug ką įkvėpiame: dulkes, bakterijas, virusus, grybelius ir visa tai, kas skraido ore.

• Sausas kosulys - tai situacija, kai žmogus bando atkosėti dirgiklį, tačiau tai nepavyksta padaryti. Todėl atrodo, kad krūtinėje ir gerklėje peršti, spaudžia ir niežti. Neretai toks kosulys vadinamas kamuojančiu arba dusinančiu. Sausas kosulys atsiranda, kai gleivinė apdžiūva, kai ji nėra taip sudrėkinta, kaip turi būti. 

• Viršutiniųjų kvėpavimo takų gleivinėje yra daug apsauginių medžiagų. Joje yra fermento-lizocimo, kuris naikina didžiąją dalį bakterijų ir jas tiesiog ištirpdo. Be to, gleivinėje gausu ląstelių - fagocitų. Jei gleivinė drėgna, ji gerai veikia, jos ląstelės taip pat gali sugerti labai daug patogeninių mikroorganizmų. Ir tai yra normalu, nes biologinis viršutiniųjų kvėpavimo takų procesas priklauso nuo to, ką mes kvėpuojame. 

• Sausas kosulys dažnai vadinamas neproduktyviu, nes taip kosint neišsiskiria gleivės, todėl nepavyksta iš organizmo pašalinti kosulį sukėlusius dirgiklius. Svarbu, kad sausas kosulys taptų atsikosėjimu su gleivėmis. Reikia vartoti atsikosėti padedančių preparatų ir pagerinti gleivinės ląstelių, kurios pradės išskirti gleives, darbą. 

Kokiomis ligomis sergant gali atsirasti sausas kosulys?

Sauso, dirginančio kosulio priežasčių - daug. Dažniausios - infekcinės kvėpavimo takų ligos. Pavyzdžiui, bronchito pradžioje atsiranda sausas kosulys, kuris po kelių dienų tampa drėgnu (t. y. su gleivėmis). 

• Sausas kosulys atsiranda sergant lėtine obstrukcine plaučių liga, tracheitu, laringitu, kokliušu, plaučių tuberkulioze, faringitu ir, be abejo, plaučių uždegimu. 

• Sausas kosulys gali atsirasti ir dėl alerginių organizmo reakcijų ar sergant onkologinėmis plaučių ligomis. 

• Sausas kosulys atsiranda sergant ir širdies ligomis, pavyzdžiui, lėtiniu širdies nepakankamumu. 

• Sausu kosuliu, ypač, rytais dažnai skundžiasi ir rūkantys žmonės. 

Ar pavojingas sausas kosulys? 

Sausas kosulys yra pavojingesnis nei drėgnas, todėl jam reikia skirti daugiau dėmesio, nes sausai kosint tinkamai neišsivalo kvėpavimo takai, nuolat vyksta uždegiminiai procesai, todėl pasveikti reikia daugiau laiko. 

Sausas kosulys pastebimai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę ir grasina tapti lėtiniu. 

Patologijos gydymas

Jei žmonės kelias savaites ar net mėnesius sausai kosti, stengdamiesi į tokį kosulį nekreipti dėmesio, o tai - labai blogai, nes toks kosulys perspėja apie įvairias galimas ligas. 

Jei kosite sausai, būtinai kreipkitės į gydytojus, kurie apžiūrės kokioje būklėje yra gerklė, kvėpavimo takai ir gleivinė. 

Ligos diagnostikai gydytojai iš paciento nosiaryklės paima tepinėlius bei atidžiau ištiria priežastis, galinčias sukelti šiuos simptomus. Juk svarbu gydyti ne tik sausą kosulį, bet ir jį sukėlusias priežastis. 

Atsižvelgęs į tyrimų rezultatus, gydytojas paskiria tinkamą gydymą. Ligoniams patariama vartoti atsikosėti padedančių preparatų, taip pat gydytis inhaliacijomis ir kitomis priemonėmis. 

• Jei perdžiūva gerklė, ją peršti, atsiranda nemalonūs pojūčiai, užkimote, tai perspėjimas, kad gleivinė perdžiūvo, todėl ją būtina sudrėkinti. Galima išgerti karšto pieno su nedideliu kiekiu sviesto ir su 1 arbatiniu šaukšteliu ištirpinto medaus. Taip paruošto pieno ypač naudinga gerti vakare, prieš miegą. 

• Gleivinę padengia ir jų ląstelių darbą pagerina datulės. 

• Šias priemones naudinga vartoti tiek sveikiems, tiek ir sergantiems žmonėms, nes jos padeda geriau atsikosėti. 

Be abejo, teigiamų rezultatų galite sulaukti ne iš karto. Nereikia tikėtis, kad vos tik išgėrus atsikosėti padedančių vaistų ar pieno kosulys taps produktyvus. 

• Gydyti reikalingus vaistus turi parinkti gydytojas, remdamasis apžiūros ir tyrimų duomenimis. Patiems pasirinkti vaistus gydyti sausą kosulį negalima, nes daugelis nemato skirtumo tarp drėgno ir sauso kosulio. 

Verta atminti, kad skirtumas tarp šių kosulio rūšių yra esminis, todėl nesunku pakenkti plaučiams.

P komentaras: Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 10:44 Karalius Karolis reikalauja, kad JAV kasmet mokėtų trilijonus mokesčių WEF kovai su klimato kaita

Didžiosios Britanijos karalius Čarlzas (Charles), dar vadinamas "Klimato caras" pareikalavo, kad JAV mokesčių mokėtojai kasmet mokėtų trilijonus dolerių Klauso Švabo (Klaus Schwab) Pasaulio ekonomikos forumui ir kitoms globalistinėms org...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau