- 24.12.2023
- 0.0 Reitingas
- 300 Peržiūros
- Komentarai
Pačiame žodyje „savivertė“ slypi tam tikra painiava. Juk, sprendžiant iš pavadinimo, savivertė yra tai, kaip mes vertiname save. Tačiau iš tiesų tai yra kitų žmonių požiūrio į mus visuma. Kaip vaikas atpažįsta, ar jis yra geras, ar ne? Pagal tėvų reakciją į jį. Taip formuojasi savivertė: perimame kitų požiūrį, iš kurio sprendžiame, koks žmogus iš tiesų kitiems esame.
Moterų savivertė – vidinis savo vertės ir patrauklumo priešingai lyčiai jausmas. Pakankamai save vertinanti moteris nebijo vyrų dėmesio ir jaučiasi verta meilės ir pagarbos. Požiūris į save kaip į moterį taip pat labai priklauso nuo požiūrio į meilę, santykius, moteriškumą ir vyriškumą. Pavyzdžiui, daugelis žmonių mano, kad „mylėti reiškia kentėti ir aukotis“. Ar įmanoma su tokiu požiūriu elgtis pagarbiai?
Jei netikime, kad esame verta vyrų dėmesio, kad moteris iš mūsų „nelabai“ kokia, tada atitinkamai ir elgsimės.
Toliau pateikiami penki žemos moterų savivertės požymiai:
Žemą savivertę turinti moteris nemoka ir negali priimti pagalbos, dovanų ir paprasčiausio vyrų dėmesio. Kažkur viduje ji netiki, kad nusipelnė būti mylima tiesiog šiaip. Todėl, kai žmonės jai sako komplimentus arba bando su ja susipažinti, ji pasimeta arba ieško užuovėjos.
Žema savivertė moteriai nuolat šnabžda, kad ji „nėra gera“, kad ji turėtų sutikti su siūlomais santykiais. Kas gali žinoti, ar ji nesugebės pritraukti ko nors kito? Ir kol ji taip galvoja, ji būtent tai ir gauna: nedaugelį žmonių traukia nepasitikinti savimi moteris. Todėl ji nemano, kad turi teisę pasirinkti vyrą, ir dažnai užmezga santykius su žmogumi, nuo kurio geriau laikytųsi atokiau.
Dar vienas žemos savivertės požymis – nesugebėjimas tiesiai ir garsiai kalbėti apie savo norus. Tai reiškia ne tik pagalbą ar dovanas. Net jei vyras nuoširdžiai stengiasi, kad ji jaustųsi gerai, ir klausia, ko ji nori, tokia moteris kalba mįslėmis arba vengia atvirai atsakyti. Partneris kiekvieną kartą turi ją spausti, kad iš jos savo išgautų jos norus, ir anksčiau ar vėliau tokie žaidimai nusibosta bet kuriam tinkamam vyrui. Tačiau tokia padėtis tikrai patenkins tą, kuris nesidomi jos troškimais.
Žemą savivertę turinti moteris bijo „išgąsdinti“ vyrą, jai atrodo, kad bus mylima tik tada, jei prisitaikys prie kitų žmonių norų, jei bus patogi ir nenorės kažko dėl savęs. Nesąmoningai ji mano, kad meilę reikia užsitarnauti, ir kad jei bus savimi, bus atstumta.
Santykiuose toks požiūris verčia moteris daryti įvairias nuolaidas, kad tik turėtų šalia savęs vyrą, kad tik nebūtų palikta. Tai geriausias būdas atsidurti ten, kur mūsų niekas nevertina ir negerbia.
Tai dar vienas žemos moters savivertės požymis: kai aplinkiniai jos negerbia. Aplinkiniai atspindi mūsų savivertės lygį. Nuo to, kaip vertinate save, priklauso, kaip į jus reaguos kiti.
Prisiminkite savo pojūčius iš įvairių žmonių: yra tokių, kuriais negalite prisitikėti ar kuriems jūs nerūpite. Nuo ko tai priklauso? Savigarbos. Jei žmogus turi vidinį orumą, myli ir gerbia save, jis neleis sau būti nemandagiam. Jis nebendraus su tais, kurie su juo elgiasi nepagarbiai, jis to tiesiog netoleruos.
Mūsų savigarbą atspindi ir tai, kaip elgiamės su kitomis moterimis. Žemą savivertę turinti moteris nuolat save lygina su kitomis ir dažnai aplink save mato konkurentes. Jei giliai širdyje žinote, kad nei viena kita moteris neturi tokių pat savybių kaip jūs, tai jūs net ir nekonkuruojate.
Jūs turite savo privalumų, kita moteris turi savo. Kiekviena iš jų bus patraukli tiems, kurie vertina konkrečias jos savybes. Pavyzdžiui, jei esate aukšta, tiems vyrams, kuriems patinka aukštos, būsite patraukli. Štai ir viskas.
Tačiau jei moteris į kiekvieną kitą moterį žiūri kaip į konkurentę, tai rodo, kad giliai širdyje ji nesijaučia unikali ar vertinama. Ji nuolat save lygina su kitomis. Ir nesvarbu, ar ji pralaimės, ar laimės šį palyginimą. Šiuo atveju jos požiūris į save nuolat priklauso nuo tų, kurie atsiduria šalia jos.
Kas jums trukdo pagerinti savo savivertę? Baimė būti blogesnei, baimė pasirodyti savanaude, baimė būti paliktai? Juk akivaizdu, kad jei mylėsime ir gerbsime save, kažkam tai gali nepatikti, ir dėl to būsime nemylimi. Nereikia meluoti ir sakyti, kad viskas bus gerai.
Taip, iš tiesų, bus žmonių, kuriems tai nepatiks. Galų gale, ką reiškia egoistiškas žmogus? Tai žmogus, kuriam nepatogu bendrauti su aplinkiniais. Žmogus, kuris mąsto savo galva ir kurio neįmanoma kontroliuoti. Kai kuriems žmonėms tokia padėtis yra labai nepalanki. Ar jums reikia tokių asmenų šalia savęs?
Daugelis iš mūsų baiminasi, kad jei pradėsime reikalauti iš savęs savigarbos, jei pradėsime save mylėti ir saugoti, tapsime kitiems blogi. Kaip sakė vienas puikus psichoterapeutas: „Kai saugote savo ribas, netampate blogu žmogumi. Tampate suaugusiu“.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau