- 07.01.2024
- 0.0 Reitingas
- 449 Peržiūros
- Komentarai
Senovėje senovės Kinijos aristokratai puošdavosi dideliais akmeniniais diskais, pagamintais iš nefrito. Šie išskirtiniai artefaktai, vadinami bi diskais, iki šiol glumina mokslininkus. Šie diskai, iškalti iš vieno kiečiausių akmenų Žemėje - nefrito, turi paslaptingą kilmę ir paskirtį, kuri jau šimtmečius intriguoja archeologus.
Nefritas - brangus kietas akmuo, sudarytas iš silikatinių mineralų, garsėja savo grožiu ir patvarumu. Jis plačiai naudojamas vazoms, papuošalams ir kitiems dirbiniams gaminti. Paprastai jis yra bespalvis, tačiau tokių elementų, kaip chromas, priemaišos suteikia nefritui būdingą smaragdo žalumo atspalvį. Tačiau dirbti su nefritu nėra lengva dėl jo kietumo, todėl kyla klausimas, kodėl senovės neolito Kinijos gyventojai pasirinko šią sudėtingą medžiagą.
Šiuos nepaprastus diskus pagamino Liangzhu kultūros atstovai vėlyvojo neolito laikotarpiu, maždaug 3300-2300 m. pr. m. e. Liangzhu žmonės, žinomi dėl savo šilko audimo, lakavimo ir medžio konstrukcijų gamybos įgūdžių, parodė savo tikrąjį spindesį sudėtinguose nefrito dirbiniuose. Bi diskai, kurie, kaip manoma, buvo naudojami ritualuose, buvo nepaprastai meistriški ir reikalavo daug darbo reikalaujančios gamybos.
Bi diskų reikšmė slypi jų simbolikoje ir paskirtyje. Daugelyje šių artefaktų yra su dangumi susijusių simbolių, atspindinčių ryšį su dangaus jėgomis. Kinų kalbos žodis "YU", reiškiantis nefritą, reiškia "tyras", "lobis", "kilnus", taip dar labiau pabrėžiant šių daiktų dvasinę reikšmę.
Nefrito diskai, rasti elitiniuose Hongšano kultūros (3800-2700 m. pr. m. e.) ir Liangdzhu kultūros (3000-2000 m. pr. m. e.) kapuose, buvo kruopščiai dedami ant mirusiojo kūno. Dedami virš galvos, ant krūtinės ir po kojų, šie diskai tikriausiai buvo sielos vedlys į pomirtinį gyvenimą arba neleido kūnui suirti.
Liangdzhu kultūros palikimą galima pamatyti daugiau kaip 50 kasinėjimų vietų Kinijos Džedziango provincijoje. Čia aptikta sudėtingos architektūros liekanų: sienų, gyvenamųjų namų, dokų, dirbtuvių ir kapaviečių, papuoštų šiais išskirtiniais nefrito lobiais. Kruopštus meistriškumas ir dėmesys detalėms liudija Liangdzhu tautos kultūrinį ir meninį meistriškumą.
Bi diskų paskirtis vis dar yra mokslininkų diskusijų objektas. Vieni mano, kad jie buvo dieviškos ikonos, simbolizuojančios Liangdzhu kultūros garbinamus dievus. Kiti mano, kad jie simbolizuoja saulę arba ratą, reiškiantį gyvenimo ir mirties cikliškumą. Dangaus simbolių buvimas ant diskų dar labiau patvirtina tikėjimą ryšiu su dangaus jėgomis arba nenutrūkstamu egzistencijos keliu po mirties.
Pasak garsaus archeologo daktaro Zhang Wei, "Bi diskai nėra tik dekoratyviniai daiktai, jie turi gilią dvasinę reikšmę Liangzhu kultūrai. Jie atspindi gilų amžinojo gyvenimo kelio supratimą ir tikėjimą aukštesnėmis jėgomis".
Gilinantis į senovės civilizacijų paslaptis, Liangdzhu diskus gaubianti paslaptis ir toliau audrina mūsų vaizduotę. Šie sudėtingi nefrito dirbiniai liudija mūsų protėvių išradingumą ir dvasingumą, primena mums turtingą žmonijos istorijos paveldą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau