Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Sausio » 22

Neandertaliečiai medžiojo milžiniškus dramblius

Neandertaliečiai medžiojo milžiniškus dramblius

Naujausi atradimai Rytų Vokietijoje atskleidė neandertaliečių medžioklės papročius, leidžiančius manyti, kad jie aktyviai medžiojo dramblius dėl jų mėsos ir riebalų. Johanneso Gutenbergo Mainco universiteto (JGU), Leibnico archeologijos centro (LEIZA) ir Leideno universiteto mokslininkų komanda atliko tyrimą, paskelbtą žurnale PNAS, kuriame atidžiai ištyrė 125 000 metų senumo dramblių kaulus, rastus Gröberno ir Taubacho vietovėse.

Šių senovinių kaulų analizė atskleidė akmeninių įrankių pėdsakus, rodančius, kad neandertaliečiai medžiojo ir žudė dramblius. Šis atradimas grindžiamas ankstesniu tos pačios komandos tyrimu, 2023 m. paskelbtu žurnale "Science Advances", kuriame rasta įrodymų, kad neandertaliečiai medžiojo Neumark-Nord vietovėje.

JGU priešistorinės ir protoistorinės archeologijos ekspertė, Archeologinių tyrimų centro ir žmogaus elgsenos evoliucijos muziejaus MONREPOS direktorė profesorė Sabine Gaudzinski-Windheuser pabrėžė atradimų svarbą. Ji teigė: "Neandertaliečiai medžiojo šiuos dramblius ne pavieniui, o tikriausiai tai buvo reguliari veikla."

Europos dramblys Palaeoloxodon antiquus, gyvenęs Europoje ir Vakarų Azijoje prieš 800 000-100 000 metų, buvo didžiausias to meto sausumos gyvūnas. Šie drambliai, kurių ūgis siekė iki keturių metrų, o svoris - iki 13 tonų, buvo didesni už šiuolaikinius Afrikos ir Azijos dramblius, taip pat už išnykusį vilninį mamutą.

Pasak Gaudzinski-Windheuser, vieno suaugusio Palaeoloxodon antiquus buliaus mėsos ir riebalų būtų užtekę pamaitinti 2 500 suaugusių neandertaliečių. Ši įžvalga apie jų elgseną rodo, kad neandertaliečiai sugebėjo organizuoti didelio masto medžiokles ir efektyviai naudoti grobio išteklius.

Šis tyrimas suteikia vertingos informacijos apie neandertaliečių mitybos įpročius ir medžioklės strategijas, naujai nušviesdamas sudėtingą jų elgseną. Tyrinėdami šių senovės dramblių kaulus, mokslininkai galėtų geriau suprasti mūsų priešistorinius protėvius.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.06.2019 laikas 20:08 Receptai Pyragėliai su uogomis keptuvėje
Vaišės pagal šeimyninius receptus – tai visada skanu. Ir ne todėl, kad einant laikui jų proporcijos ir gramų kiekis nugludintas iki puikiausios kokybės, bet todėl, kad juose gyva atmintis. Juk kiekvienas turi prisiminimų, su nenui...

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau