- 28.02.2024
- 0.0 Reitingas
- 434 Peržiūrų
- Komentarai
Senovės tekstuose aprašomas Senovės Egipto istorijos laikotarpis, žinomas kaip Predinastinė epocha, kai Senovės Egiptą šimtus metų valdė "dievai". Echnatonas greičiausiai buvo iš šios tikrų "dieviškųjų" valdovų rūšies, pasižymėjusios, be kita ko, ypatinga pailga kaukole ir didele smegenų apimtimi.
Senovės Egiptas turi vieną neįtikimiausių istorijų planetos paviršiuje. Pažymėtini ne tik nuostabūs senovės egiptiečių architektūriniai pasiekimai, bet ir neįtikėtinos įvairių mokslų žinios - įspūdinga detalė, kuria dalijasi nedaugelis kitų senovės civilizacijų visame pasaulyje.
Tačiau piramidės Gizos plynaukštėje ir didingasis Sfinksas nėra vienintelės senovės Egipto civilizaciją gaubiančios paslaptys - jų valdovai priskiriami prie mįslingiausių senovės Egipto civilizacijos asmenybių, o vienas senovės Egipto faraonas išsiskiria iš kitų - tai Ehnatonas.
Ehnatonas, kuris iki penktųjų valdymo metų buvo žinomas kaip Amenhotepas IV, buvo Egipto aštuonioliktosios dinastijos faraonas, valdęs 17 metų. Jis buvo Tutanchamono, vieno žymiausių senovės Egipto faraonų, tėvas. Daugelis Ehnatoną laiko vienu didžiausių ir įtakingiausių religinių novatorių pasaulyje. Daugelis jį laiko pirmuoju monoteistu visoje istorijoje, Abraomo, Izaoko, Jokūbo ir Mahometo, pranašų, garbinusių vieną Dievą, pirmtaku.
Tačiau iki Echnatono senovės Egiptą valdė daugybė keistų faraonų.
Vienas svarbiausių senovinių tekstų, galinčių papasakoti daugiau apie šį istorijos laikotarpį, yra Turino papirusas, kuriame išvardyti visi senovės Egiptą valdę faraonai.
Į šį sąrašą įtraukti ne tik visi "oficialūs" istoriniai Senovės Egipto faraonai, bet ir dievybės arba "dievai", kurie atėjo iš aukščiau ir valdė Egipto žemes iki pirmojo mirtingojo Egipto faraono, kurio giminystės linija siekia daugiau kaip 13 000 metų.
Lieka paslaptis, kodėl žymiausi mokslininkai šį senovinį tekstą laiko grynu mitu ir kodėl dauguma senovinio teksto detalių buvo ignoruojamos ir neįtrauktos į istorijos vadovėlius.
Palermo stela - dar vienas senovinis tekstas, kuriame minimi paslaptingi ikidinastinio Egipto valdovai.
Šioje senovinėje steloje netgi minimas egiptiečių dievas Horas, o tai leidžia manyti, kad prieš tūkstančius metų jis buvo fizinis senovės Egipto valdovas. Teigiama, kad kitas egiptiečių dievas Totas valdė senovės Egipto žemes 8670-7100 m. pr. m. e. Įdomu tai, kad Egipto vyriausiasis šventikas Manetas, kuris turėjo prieigą prie neriboto kiekio senovinių tekstų iš Aleksandrijos bibliotekos ir faraonui parašė 30 tomų Senovės Egipto istoriją, mini dieviškas būtybes, valdžiusias ikifaraoniniame Egipte.
Pasak egiptiečių mitologijos, Achnatonas buvo kilęs iš dievų, kurie į Žemę atvyko Zep-Tepi laikais, ir iki šių dienų žmonės tiki, kad šis faraonas iš tiesų atėjo iš žvaigždžių. Pasak piramidžių tekstų, buvo laikotarpis, kuris atsirado iš pirmapradžio chaoso ir kaip dievai valdė Žemę. Šis laikotarpis vadinamas "Zep Tepi".
Daugelis tyrinėtojų mano, kad senovės Egipto civilizacija gimė 36 900 m. pr. m. e., kai iš dangaus atėję "dievai" valdė faraonų žemę. Manoma, kad vienas iš jų buvo Achnatonas.
Ehnatonas, daugelio laikomas eretiku faraonu, buvo valdovas, atsakingas už tai, kad Senovės Egiptas perėjo prie visiškai kitokio religinio gyvenimo būdo, bandydamas pertvarkyti religiją, atsisakydamas tradicinio senovės egiptiečių politeizmo.
"Yra tik vienas Dievas, mano tėve. Į jį galiu kreiptis ir dieną, ir naktį." - Achnatonas
Tapęs faraonu, Echnatonas įsakė pašalinti visą ankstesnių dievų ikonografiją. Jis leido naudoti tik vieną simboliką - saulės simbolį, tiesiogine prasme saulės diską su žemyn nukreiptų rankų ar spindulių atvaizdu.
Atenas, arba, kaip jį įprasta vadinti, "saulės diskas", senovės tekstuose buvo vaizduojamas kaip dievybė, o XII dinastijos istorijoje apie Sinuhės dinastiją miręs valdovas aprašomas kaip dievas, kylantis į dangų ir susijungiantis su saulės disku, dieviškasis kūnas susilieja su savo kūrėju.
Analogiškai terminas "sidabrinis Atenas" kartais buvo vartojamas kalbant apie Mėnulį. Saulės Atenas pradėtas plačiai garbinti kaip dievas valdant Amenhotepui III, kai jis buvo vaizduojamas kaip figūra su sakalo galva, panaši į Ra.
Tačiau Ehnatonas buvo kur kas paslaptingesnis, o jo keistas kūnas tapo pagrindu teorijoms, teigiančioms, kad jis galėjo būti ne paprastas faraonas, o paslaptingas valdovas, atėjęs iš dangaus.
Nors Ehnatonas žinomas dėl mįslingos galvos formos, jo bruožų sąrašas ilgas: pailga kaukolė, ilgas kaklas, įdubusios akys, storos šlaunys, ilgi pirštai, atgal pasukti kelių sąnariai, ryškus pilvas, bylojantis apie nėštumą, ir krūtys, primenančios moters krūtinę. Ehnatonas buvo - androginiškas.
Ehnatono žmona Nefertitė taip pat turėjo pailgą kaukolę, o visi jų vaikai - pailgas kaukoles. Tai rodo, kad jie visi priklausė tikrajai "dieviškųjų" valdovų rasei.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau