- 09.03.2024
- 0.0 Reitingas
- 525 Peržiūros
- Komentarai
Vanduo ir vėjas lėtai, bet neišvengiamai keičia kraštovaizdį, palikdami laiko pėdsakus. Būtent šie pėdsakai atvedė archeologus prie netikėto atradimo - įrodymų, kad senovėje egzistavo galinga arabų valstybė, kuri dabar yra paslėpta po smėlio sluoksniais.
Mokslininkai, tyrinėdami senovės Egipto piramides ir kitus architektūrinius statinius, nustatė, kad jie buvo pastatyti daug anksčiau, nei tikėtasi. Hieroglifai ir piešiniai ant pastatų sienų rodo, kad jie buvo sukurti 2-3 tūkstantmečius prieš Kristų. Tačiau pačių pastatų amžius gali siekti iki 20 tūkst. metų.
Tokias išvadas patvirtina ir gamtiniai procesai. Vandens ir vėjo erozija, kuri negali vykti šiuolaikinėmis klimato sąlygomis, rodo, kad kadaise Šiaurės Afrika buvo klestintis rojus su didžiuliais miestais.
Tačiau ne tik archeologiniai radiniai liudija apie senovės arabų valstybės egzistavimą. Arabų legendų ir mitų rinkiniuose galima rasti nuorodų į vietinių imamų, kurie, kaip teigiama, gyveno XII tūkstantmetyje pr. m. e., gyvenimus. Deja, daugelis šių relikvijų buvo sunaikintos arba pavogtos dėl karinių veiksmų šalyse, kuriose jos buvo.
Panašių sunaikinimų būta ir Irake, Sirijoje bei kitose regiono šalyse. Senovės radiniai buvo tyčia naikinami, todėl buvo prarasta didelė dalis istorinio paveldo.
Nepaisant to, kai kuriuos statinius pavyko išsaugoti. Žymiausi iš jų - piramidės, tapusios arabų Atlantidos simboliu. Šiuos statinius iškasė egiptiečiai ir jie tapo senovės civilizacijos didybės ir klestėjimo liudijimu.
Kanados mokslininkų grupė priėjo išvadą, kad dykumos susidaro ne šiaip sau. Jos yra galingo sprogimo rezultatas, o tai gali reikšti, kad šios žemės kadaise buvo kultūros centras ir galinga valstybė.
Jei atsižvelgsime į šią teoriją, galime daryti prielaidą, kad arabiškoji Atlantida nebuvo vienintelė civilizacija Žemėje. Kitų galingų valstybių egzistavimas lėmė varžybas ir konfliktus. Galbūt būtent tokie konfliktai ir sunaikino arabų civilizaciją, pavertę jos miestus ir sodus dulkėmis ir dykuma.
Po tūkstantmečių žmonės sugrįžo į šias žemes ir įkūrė naujas valstybes. Tačiau tai, kas buvo iškasta ir atstatyta, tėra tik maža dalis tos prarastos civilizacijos, kuri dabar glūdi po smėlio sluoksniais.
Šiuolaikiniai mokslininkai ir orientalistai, tyrinėdami pirminius senovės šaltinius ir medžiagą, priėjo prie išvados, kad dabartinio Arabijos pusiasalio ir Šiaurės Afrikos teritorijoje kadaise egzistavo galinga arabų valstybė. Tačiau didelė dalis jos istorijos ir kultūros lieka nežinoma ir paslėpta nuo mūsų po dykumos smėliu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau