Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2024 » Kovo » 9

Arabiškoji Atlantida: galingos senovės valstybės, pasislėpusios po smėlio sluoksniais, paslaptis

Arabiškoji Atlantida: galingos senovės valstybės, pasislėpusios po smė

Vanduo ir vėjas lėtai, bet neišvengiamai keičia kraštovaizdį, palikdami laiko pėdsakus. Būtent šie pėdsakai atvedė archeologus prie netikėto atradimo - įrodymų, kad senovėje egzistavo galinga arabų valstybė, kuri dabar yra paslėpta po smėlio sluoksniais.

Mokslininkai, tyrinėdami senovės Egipto piramides ir kitus architektūrinius statinius, nustatė, kad jie buvo pastatyti daug anksčiau, nei tikėtasi. Hieroglifai ir piešiniai ant pastatų sienų rodo, kad jie buvo sukurti 2-3 tūkstantmečius prieš Kristų. Tačiau pačių pastatų amžius gali siekti iki 20 tūkst. metų.

Tokias išvadas patvirtina ir gamtiniai procesai. Vandens ir vėjo erozija, kuri negali vykti šiuolaikinėmis klimato sąlygomis, rodo, kad kadaise Šiaurės Afrika buvo klestintis rojus su didžiuliais miestais.

Tačiau ne tik archeologiniai radiniai liudija apie senovės arabų valstybės egzistavimą. Arabų legendų ir mitų rinkiniuose galima rasti nuorodų į vietinių imamų, kurie, kaip teigiama, gyveno XII tūkstantmetyje pr. m. e., gyvenimus. Deja, daugelis šių relikvijų buvo sunaikintos arba pavogtos dėl karinių veiksmų šalyse, kuriose jos buvo.

Panašių sunaikinimų būta ir Irake, Sirijoje bei kitose regiono šalyse. Senovės radiniai buvo tyčia naikinami, todėl buvo prarasta didelė dalis istorinio paveldo.

Nepaisant to, kai kuriuos statinius pavyko išsaugoti. Žymiausi iš jų - piramidės, tapusios arabų Atlantidos simboliu. Šiuos statinius iškasė egiptiečiai ir jie tapo senovės civilizacijos didybės ir klestėjimo liudijimu.

Kanados mokslininkų grupė priėjo išvadą, kad dykumos susidaro ne šiaip sau. Jos yra galingo sprogimo rezultatas, o tai gali reikšti, kad šios žemės kadaise buvo kultūros centras ir galinga valstybė.

Jei atsižvelgsime į šią teoriją, galime daryti prielaidą, kad arabiškoji Atlantida nebuvo vienintelė civilizacija Žemėje. Kitų galingų valstybių egzistavimas lėmė varžybas ir konfliktus. Galbūt būtent tokie konfliktai ir sunaikino arabų civilizaciją, pavertę jos miestus ir sodus dulkėmis ir dykuma.

Po tūkstantmečių žmonės sugrįžo į šias žemes ir įkūrė naujas valstybes. Tačiau tai, kas buvo iškasta ir atstatyta, tėra tik maža dalis tos prarastos civilizacijos, kuri dabar glūdi po smėlio sluoksniais.

Šiuolaikiniai mokslininkai ir orientalistai, tyrinėdami pirminius senovės šaltinius ir medžiagą, priėjo prie išvados, kad dabartinio Arabijos pusiasalio ir Šiaurės Afrikos teritorijoje kadaise egzistavo galinga arabų valstybė. Tačiau didelė dalis jos istorijos ir kultūros lieka nežinoma ir paslėpta nuo mūsų po dykumos smėliu.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2020 laikas 12:58 Receptai Orkaitėje kepti vištų ketvirčiai su bulvėmis ir obuoliais

O jau skonis šios vištienos, iškeptos su bulvėmis ir obuoliais, kvapni ir labai minkšta. Nieko nelaukite ir eikite gaminti!

Skaityti daugiau

25.07.2019 laikas 12:25 Receptai Lietiniai su varške
Gaminame namuose. Lietiniai su varške. Prieš tiekiant lietinius iš abiejų pusių apkepiname aliejuje. Lietiniai su varške tiekiami su grietine, grietine ir mėgstama uogiene ar sviesto ir grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:24 Receptai Trupininis obuolių pyragas
Labai gardus ir paprastai pagaminamas trupininis obuolių pyragas.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau