Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Vasario » 29

Budistų Trijų nemirtingųjų urvai

Budistų Trijų nemirtingųjų urvai

Už 18 kilometrų nuo Kašgaro miesto, ant uolų netoli Kyakemake upės kranto, yra budistiniai Trijų nemirtingųjų urvai. Manoma, kad šie urvai buvo pastatyti Rytų Han dinastijos pabaigoje (25-220 m. po Kr.) ir yra ankstyviausi budistinio uolų meno pavyzdžiai Vakarų Kinijoje.

Ši vieta, 1957 m. paskelbta Sindziango uigūrų autonominio regiono kultūros paminklu, savo paslaptinga kilme ir baimę keliančia menine išraiška žavi kelione į praeitį.

Budistinių Trijų nemirtingųjų urvų kilmė jau seniai intriguoja istorikus ir mokslininkus. Nors tiksli jų pastatymo data lieka neaiški, plačiai paplitusi nuomonė, kad jie buvo sukurti Rytų Han dinastijos laikais.

Šiuo laikotarpiu Šule karalystė, senovinė valstybė dabartinio Kašgaro teritorijoje, į regioną įvedė budizmą. Sąveikaujant su Daiyue grupe, klajoklių klanu iš Šiaurės Vakarų Kinijos, 220-589 m. po Kr. suklestėjo budizmas ir jo meninė išraiška.

Lyginamieji tyrimai su kitomis grotomis rodo, kad budistinės Trijų nemirtingųjų olos taip pat buvo sukurtos šiuo svarbiu kultūrinių ir religinių mainų laikotarpiu.

Budistiniai Trijų nemirtingųjų urvai garsėja savo paprasta, bet gilia architektūra. Kiekviena ola atsukta į šiaurę, o centrinė ola yra šiek tiek didesnė už gretimas. Kvadratiniai durų rėmai žymi įėjimus, o griovelių likučiai rodo, kad čia stovėjo kopėčios ar atramos senovės maldininkams.

Viduje urvus skiria storos akmeninės sienos, o nedidelės angos leidžia juos sujungti tarpusavyje. Priekinės salės yra erdvios ir kvadratinės, iš jų patenkama į mažesnes, intymesnes galines sales.

Meniniu požiūriu urvai yra budistinės ikonografijos ir sienų tapybos lobynas. Ypač rytinis urvas gali pasigirti kvapą gniaužiančia lubų freska, vaizduojančia dangaus sceną su raudonu mėnuliu, žvaigždėmis ir dekoratyvinėmis liepsnomis, apsuptą Budos atvaizdų įvairiomis pozomis.

Manoma, kad ši freska pasakoja apie Tatagatos kelionę į nirvaną. Rytinės olos galinėje salėje yra puikių Budos paveikslų, įskaitant unikalų Tathagatos su etninio stiliaus dryžuotais drabužiais atvaizdą, pabrėžiantį kultūrinę įvairovę ir mainus, turėjusius įtakos regiono budistų menui.

Čingų dinastijos laikais (1644-1911 m.) Vidurinioji ola buvo restauruota, kurios metu sukurtos naujos freskos ir pataisyti esami meno kūriniai. Nors šie vėlesni papildymai savo stiliumi ir spalvomis skiriasi nuo originalių freskų, jie suteikia vertingų žinių apie tai, kaip budistų menas buvo gerbiamas ir saugomas šimtmečiais.

Visų pirma, už pažeistos Budos statulos esančioje perdažytoje sieninėje tapyboje yra išskirtinių liepsnos motyvų, kurie dar kartą papildo turtingą religinės išraiškos gobeleną, esantį šiose senovinėse sienose.

Apsilankymas budistų Trijų nemirtingųjų urvuose - tai ne tik pažintis su senovės menu, bet ir kelionė laiku. Lankytojai, įveikdami sudėtingą kelią iki šių uolos šlaite esančių urvų, persikelia į epochą, kai budizmas įsitvirtino Vakarų Kinijoje ir paliko neišdildomą pėdsaką jos kultūriniame kraštovaizdyje.

Urvai liudija apie išliekantį budizmo palikimą šiame regione ir jo didžiulę įtaką meninei kūrybai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
17.09.2018 laikas 08:27 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai kraujospūdžio gydymui

Kraujospūdis liaudies medicinoje, kraujospūdis, kraujospūdžio gydymas, kraujospūdžio receptai, vaistažolės kraujospūdžiui, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydy...

Skaityti daugiau

08.07.2019 laikas 16:30 Receptai – Patiekalai Pynės receptas

Man tai ne tik šventinė duona, bet ir malonumas pasimėgauti skoniu, medaus aromatu ir visu kepimo procesu. Šia duona mes valgome su arbata ar kava, tepame uoginės, džemo ar sviesto ... ir ant viršaus dar tarkuoto sūrio, labai s...

Skaityti daugiau

11.10.2019 laikas 07:20 Receptai – Patiekalai Kiaušiniais ir sūriu įdarytos orkaitėje keptos bulvės (video)

Bulves nuplaukite, subadykite šakute ir dėkite į 200°C įkaitintą orkaitę. Kepkite 30 – 40 minučių. Keptuvėje ant aliejaus apkepkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir česnakus. Bulves dėkite atgal į orkaitę ir kepkite da...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau