- 29.02.2024
- 0.0 Reitingas
- 325 Peržiūros
- Komentarai
Už 18 kilometrų nuo Kašgaro miesto, ant uolų netoli Kyakemake upės kranto, yra budistiniai Trijų nemirtingųjų urvai. Manoma, kad šie urvai buvo pastatyti Rytų Han dinastijos pabaigoje (25-220 m. po Kr.) ir yra ankstyviausi budistinio uolų meno pavyzdžiai Vakarų Kinijoje.
Ši vieta, 1957 m. paskelbta Sindziango uigūrų autonominio regiono kultūros paminklu, savo paslaptinga kilme ir baimę keliančia menine išraiška žavi kelione į praeitį.
Budistinių Trijų nemirtingųjų urvų kilmė jau seniai intriguoja istorikus ir mokslininkus. Nors tiksli jų pastatymo data lieka neaiški, plačiai paplitusi nuomonė, kad jie buvo sukurti Rytų Han dinastijos laikais.
Šiuo laikotarpiu Šule karalystė, senovinė valstybė dabartinio Kašgaro teritorijoje, į regioną įvedė budizmą. Sąveikaujant su Daiyue grupe, klajoklių klanu iš Šiaurės Vakarų Kinijos, 220-589 m. po Kr. suklestėjo budizmas ir jo meninė išraiška.
Lyginamieji tyrimai su kitomis grotomis rodo, kad budistinės Trijų nemirtingųjų olos taip pat buvo sukurtos šiuo svarbiu kultūrinių ir religinių mainų laikotarpiu.
Budistiniai Trijų nemirtingųjų urvai garsėja savo paprasta, bet gilia architektūra. Kiekviena ola atsukta į šiaurę, o centrinė ola yra šiek tiek didesnė už gretimas. Kvadratiniai durų rėmai žymi įėjimus, o griovelių likučiai rodo, kad čia stovėjo kopėčios ar atramos senovės maldininkams.
Viduje urvus skiria storos akmeninės sienos, o nedidelės angos leidžia juos sujungti tarpusavyje. Priekinės salės yra erdvios ir kvadratinės, iš jų patenkama į mažesnes, intymesnes galines sales.
Meniniu požiūriu urvai yra budistinės ikonografijos ir sienų tapybos lobynas. Ypač rytinis urvas gali pasigirti kvapą gniaužiančia lubų freska, vaizduojančia dangaus sceną su raudonu mėnuliu, žvaigždėmis ir dekoratyvinėmis liepsnomis, apsuptą Budos atvaizdų įvairiomis pozomis.
Manoma, kad ši freska pasakoja apie Tatagatos kelionę į nirvaną. Rytinės olos galinėje salėje yra puikių Budos paveikslų, įskaitant unikalų Tathagatos su etninio stiliaus dryžuotais drabužiais atvaizdą, pabrėžiantį kultūrinę įvairovę ir mainus, turėjusius įtakos regiono budistų menui.
Čingų dinastijos laikais (1644-1911 m.) Vidurinioji ola buvo restauruota, kurios metu sukurtos naujos freskos ir pataisyti esami meno kūriniai. Nors šie vėlesni papildymai savo stiliumi ir spalvomis skiriasi nuo originalių freskų, jie suteikia vertingų žinių apie tai, kaip budistų menas buvo gerbiamas ir saugomas šimtmečiais.
Visų pirma, už pažeistos Budos statulos esančioje perdažytoje sieninėje tapyboje yra išskirtinių liepsnos motyvų, kurie dar kartą papildo turtingą religinės išraiškos gobeleną, esantį šiose senovinėse sienose.
Apsilankymas budistų Trijų nemirtingųjų urvuose - tai ne tik pažintis su senovės menu, bet ir kelionė laiku. Lankytojai, įveikdami sudėtingą kelią iki šių uolos šlaite esančių urvų, persikelia į epochą, kai budizmas įsitvirtino Vakarų Kinijoje ir paliko neišdildomą pėdsaką jos kultūriniame kraštovaizdyje.
Urvai liudija apie išliekantį budizmo palikimą šiame regione ir jo didžiulę įtaką meninei kūrybai.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau