Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Kovo » 1

COVID-19 ir jo vakcinos, susijusios su staigiu klausos praradimu, laikomos nepaprastąja padėtimi

Dr. Clarice Saba, otorinolaringologė iš Brazilijos, praėjus savaitei po pirmosios COVID-19 adenoviruso vakcinos dozės, staiga prarado klausą dešinėje ausyje.

"Atlikau visus tyrimus ir negalėjau rasti jokios kitos priežasties, išskyrus tai, kad ji atsirado dėl skiepų", - sakė ji laikraščiui "The Epoch Times".

COVID-19 ir jo vakcinos, susijusios su staigiu klausos praradimu

(Lightspring/Shutterstock)

Keliuose tyrimuose staigus klausos praradimas siejamas su vakcina, o išsamiausias tyrimas atliktas Prancūzijoje. Buvo įvertinti keturi šimtai staigaus sensorinio klausos susilpnėjimo po vakcinos atvejų, o 345 medicinines ataskaitas dėl galimo priežastingumo vertino du audiologijos ekspertai.

"[Staigus sensorinis klausos praradimas] po COVID-19 mRNA vakcinų yra labai retas nepageidaujamas reiškinys", - padarė išvadą prancūzų autoriai ir pridūrė, kad šie reti nepageidaujami reiškiniai "nekelia abejonių dėl mRNA vakcinų naudos, tačiau nusipelno būti žinomi, atsižvelgiant į galimą staigaus kurtumo poveikį."

Susikaupusi žala

Nors klausos praradimo priežastis nežinoma, paprastai manoma, kad jį sukelia sraigės - skysčio pripildytos spiralinės ertmės vidinėje ausyje, padedančios apdoroti garsus į elektrinius signalus smegenyse - pažeidimas.

Ši prielaida grindžiama tuo, kad kochleariniai implantai, imituojantys natūralios kochlearės darbą, labai sėkmingai gydo klausos praradimą.

Sraigė yra labai jautri ausies dalis ir gali būti pažeista senėjimo, garsių garsų, virusinių infekcijų ir tam tikrų cheminių medžiagų bei vaistų.

Šie poveikiai gali apriboti sraigės kraujotaką deguonimi, sumažinti kraujotaką, padidinti oksidacinę žalą arba suformuoti sraigės audinio pažeidimus.

Nežinoma, kaip COVID-19 ir jo vakcinos gali sukelti klausos praradimą. Kai kuriuose tyrimuose siūloma, kad SARS-CoV-2 virusas gali daugintis ausyse ir pažeisti ten esančias kraujagysles ir nervus. Atvejų tyrimuose, kuriuose buvo vertinami COVID-19 sergančių pacientų klausos sutrikimai, nustatytas vidinių ausų uždegimas, kochlearinių ir vestibuliarinių nervų uždegimas ir ausų kraujavimas.

COVID-19 mRNA vakcinos skatina organizmą gaminti COVID-19 spyglių baltymus. Gyvūnų kochlearinių ląstelių tyrimai parodė, kad spyglių baltymai pažeidžia kochlearines ląsteles. Spyglių baltymai taip pat turi struktūrinių panašumų su daugiau kaip 28 žmogaus baltymais. Todėl kai kuriuose klausos praradimo tyrimuose spėjama, kad baltymai ausyse, taip pat ir sraigėje, gali būti struktūriškai panašūs į spyglių baltymus, todėl, organizmui pradėjus imuninį atsaką, jie sukelia autoimuninę žalą.

Pasak vidaus ligų gydytojo daktaro Džordano Vono (Jordan Vaughn), COVID-19 vakcinose esantys spyglių baltymai taip pat yra linkę sukelti mikrokraujavimą, kai kraujas tampa klampesnis ir "panašus į nuosėdas". Klampus kraujas juda lėčiau, todėl kraujyje sumažėja deguonies apykaita, o tai sukelia įtampą ausų nervams ir ląstelėms.

Spengimas ausyse ir klausos praradimas

Po pandemijos daktarė Saba pastebėjo, kad padažnėjo klausos praradimų ir spengimo ausyse atvejų.

Spengimas ausyse yra kur kas dažnesnis ir labiau nei kai kurie kiti pripažįstamas nepageidaujamas COVID-19 vakcinos poveikis. Apie gerai žinomą su vakcina susijusio spengimo ausyse atvejį pranešė vakcinologas daktaras Gregory Polandas, kuriam ši būklė pasireiškė gavus antrąją "Pfizer" vakcinos dozę.

Spengimas ausyse taip pat glaudžiai susijęs su klausos praradimu.

Nors dauguma pacientų, sergančių spengimu ausyse, gali nepastebėti klausos praradimo požymių, apie 80-90 proc. pacientų turi šią problemą.

Dr. Saba teigė, kad daugeliui pacientų, sergančių spengimu ausyse, atlikus automatinį klausos tyrimą, gali būti gauti normalūs klausos rezultatai. Tačiau atlikus aukštų dažnių klausos tyrimus arba audiometrinius klausos tyrimus paaiškėtų, kad asmuo turi tam tikro laipsnio klausos sutrikimų. Tyrimai parodė, kad su lėtiniu spengimu ausyse taip pat susijęs sraigė.

Dėl ryšio tarp spengimo ausyse ir klausos praradimo ji kartais skiria tą patį abiejų būklių gydymą.

Klausos praradimo ir spengimo ausyse gydymas

Šiuo metu nėra žinomo klausos praradimo ar spengimo ausyse gydymo būdo. Vidaus ligų gydytojas daktaras Keithas Berkowitzas (Keith Berkowitz) teigė, kad po skiepų atsiradusį spengimą ausyse gydyti sudėtinga. Šį pastebėjimą patvirtino ir kiti gydytojai, įskaitant daktarą Pierre'ą Kory ir slaugytoją praktikuojantį gydytoją Scottą Marslandą (Scott Marsland) iš "Front Line COVID-19 Critical Care Alliance" (FLCCC).

Vis dėlto kai kurie pacientai pranešė apie naudą arba klausos atsistatymą, reaguojant į tam tikrus gydymo būdus.

"Staigus klausos praradimas yra kritinė situacija, - sakė daktarė Saba. Gydymas turi būti taikomas kuo anksčiau, kad būtų atkurta klausa.

Dr. Saba staigaus klausos praradimo gydymui taiko geriamųjų kraujagysles plečiančių vaistų ir švirkščiamų steroidų derinį.

Vazodilatatoriai didina kraujo tekėjimą į sraigę ir, manoma, padeda jos funkcijai, nors tyrimai parodė prieštaringų įrodymų apie vazodilatatorių naudą praradus klausą.

Steroidai mažina vidinės ausies uždegimą ir patinimą ir, kaip įrodyta, yra naudingi, jei skiriami iš karto po klausos praradimo ar spengimo ausyse atsiradimo.

Dr. Josephas Varonas, Hjustono universiteto plaučių kritinės slaugos specialistas ir medicinos profesorius, teigė, kad daugelis jo pacientų sėkmingai susidorojo su spengimu ausyse dėvėdami raudonos šviesos terapijos ausų kamštukus.

Ponas Marslandas sakė, kad jis išbandė transkranijinę smegenų stimuliaciją. Tačiau šis gydymas daugeliui apdraustų pacientų yra neprieinamas, nes šiuo metu stimuliacijos prietaisas patvirtintas tik depresijai gydyti.

Jis susidomėjo šiuo prietaisu, kai vienam iš jo pacientų, turinčiam ir klausos sutrikimų, ir depresiją, gydant psichikos sutrikimus, pagerėjo klausa.

P. Marslandas taip pat pastebėjo lengvą spengimo ausyse pagerėjimą pacientams, kurie į ausis lašino du lašus glutationo ir vieną lašą glitimo aliejaus.

Tyrimai su gyvūnais parodė, kad glutationas apsaugo nuo klausos praradimo.

Šaltinis: Autorius Marina Zhang iš The Epoch Times

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.08.2018 laikas 19:51 Receptai Liaudiški patarimai Tulžies akmenligės gydymui
Tulžies akmenligė liaudies medicinoje, Tulžies akmenligė, receptai nuo akmenligės, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 10:06 Receptai Vaistažolių mišiniai rūkymo metimui
Rūkymas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai rūkymo metimui, receptai nuo rūkymo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais...

Skaityti daugiau

11.09.2019 laikas 20:18 Receptai Paprasčiausias ir sėkmingiausias naminės duonos receptas

Su kvapnia, traškia plutele, tikras skanumėlis. Skanios naminės duonos receptas gaminkite duoną patys namuose!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau