Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Kovo » 18

Mokslinis paaiškinimas, kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis

Internete galite susidurti su "įdomiu faktu", kad nosis ir ausys yra vienintelės žmogaus kūno dalys, kurios auga visą gyvenimą. Jei atkreiptumėte dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių išvaizdą, tai būtų visai tikėtina. Daugelio vyresnių nei 70 metų vyrų ir moterų nosys ir ausys yra labai išsiskiriančios, ir tam patvirtinti yra net mokslinių įrodymų. XX a. mokslininkai atliko tyrimus, kurie parodė, kad šios kūno dalys laikui bėgant iš tiesų didėja. Taigi, kaip paaiškėja, ar visa tai tiesa? Iš tikrųjų tai daug sudėtingesnis reiškinys, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Perskaitykite mūsų medžiagą ir tikrai praplėsite savo akiratį.

Didelė nosis vyresnio amžiaus žmonėms

Kaip rašoma moksliniame leidinyje "IFL Science", 1995 m. mokslininkai atliko tyrimą iškalbingu pavadinimu "Kodėl seni žmonės turi dideles ausis?". Stebėjimai parodė, kad sulaukus 30 metų žmogaus ausys kasmet padidėja 0,22 milimetro.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Netgi mažų ir tvarkingų nosių savininkai senatvėje turės didesnes nosis

1997 m. atliktas tyrimas davė beveik tokį patį rezultatą. Paaiškėjo, kad suaugusiųjų ausys vidutiniškai padidėja 1,96 milimetro. Mokslininkai netgi priėjo prie išvados, kad, išmatavus ausies kaušelį, galima sužinoti apytikslį žmogaus amžių.

Galiausiai 1999 m. mokslininkai atliko dar vieną panašų eksperimentą. Šio tyrimo autoriai sukūrė šimtų žmonių veidų modelius ir dar kartą įsitikino, kad kuo vyresnis žmogus, tuo didesnės jo ausys.

Didelės vyresnio amžiaus žmonių ausys

Tyrimo "Kodėl seni žmonės turi dideles nosis?" nėra. Tačiau 2002 m. mokslininkai ištyrė 2 500 0-97 metų amžiaus žmonių veidus ir nustatė, kad nosies dydis tikrai priklauso nuo amžiaus. To buvo galima tikėtis, nes kūdikių visos kūno dalys yra mažytės, o suaugusiųjų - daug kartų didesnės.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Žmonių ausys taip pat didėja su amžiumi, tai faktas

Panašaus 2011 m. atlikto tyrimo rezultatai patvirtino, kad su amžiumi žmonių nosys didėja. Kai žmogui sukanka 65-80 metų, nosis pradeda užimti 15 proc. daugiau veido ploto nei 18-30 metų amžiaus.

Kodėl nosys ir ausys didėja

Remdamiesi visais pirmiau pateiktais tyrimų rezultatais, galime daryti išvadą, kad žmogaus nosis ir ausys iš tiesų nuolat didėja. Tačiau tai nėra taip paprasta - taip, jos didėja, bet tik dėl kremzlės formos matavimo ir odos nusileidimo.

Per visą gyvenimą žmogaus kremzlės ir oda labai nusidėvi. Taip atsitinka dėl svorio didėjimo ir mažėjimo, hormonų šuolių ir fizinių traumų. Nors sulaukus 18 metų visos žmogaus kūno dalys yra padengtos elastinga oda, sulaukus 70 metų, jos tiesiogine to žodžio prasme pradeda vysti.


Kiekvieno žmogaus veidas senstant bent šiek tiek suglemba.

Žmogaus nosis padidėja ne tik dėl kremzlės ir odos struktūros pokyčių. Pasak vieno plastikos chirurgo, senstant daugeliui žmonių padidėja nosies viršūnėje esančios liaukos. Dėl to uoslės organas tampa platesnis ir sunkesnis - jis pradeda "žiūrėti žemyn".

Ausų oda taip pat pradeda vysti, ypač jei žmogus visą gyvenimą nešiojo sunkius auskarus. Taip nutinka ir kitoms kūno dalims, pavyzdžiui, smakrui. Atkreipkite dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių veidus, daugumos jų oda tikrai labai suglebusi.

Kaip neleisti nosiai ir ausims padidėti

Su amžiumi kiekvieno iš mūsų nosis ir ausys padidėja. Daugelis žmonių norėtų to išvengti, tačiau be plastinės chirurgijos to padaryti beveik neįmanoma. Mokslininkų teigimu, pagrindinė kūno dalių suglebimo senatvėje kaltininkė yra gamta, o tiksliau - gravitacijos jėga. Deja, net jei labai norėtumėte išlaikyti stangrumą senatvėje, fizikos dėsnių atšaukti neįmanoma.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Gerą išvaizdą senatvėje galima išsaugoti laikantis sveikos gyvensenos.

Su amžiumi žmogaus organizme vyksta daug įvairių procesų. Dėl jų ypač vyresnio amžiaus žmonės pradeda keistai kvepėti - žmonės tai apibūdina kaip "riebiai žalsvą" kvapą. Daugelį metų mokslininkai negalėjo suprasti, su kuo tai susiję, tačiau 2022 m. pagaliau buvo rastas atsakymas. Pasirodo, žmonių, sulaukusių 60 metų ar vėliau, oda pradeda išskirti omega-7 riebalus, kurie ore skyla į 2-nonenalą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
24.11.2019 laikas 08:36 Receptai Makaronai Su Mėsa Ir Daržovėmis, Be Virimo

Greitas patiekalas. Skanūs makaronai pietums. Makaronai su mėsa ir daržovėmis. Kitą dieną jei nesuvalgote makaronai išlieka nesusilietę, atskirti vienas nuo kito ir tokie pat skanūs, tereikia juos pašildyti.

...

Skaityti daugiau

21.07.2019 laikas 15:19 Receptai Skanūs kotletai be gramo mėsos. Paprasta, bet kaip skanu!

Avižiniai kotletai. Tokie kotletai gaminami be mėsos, bet tikrai galiu pasakyti, kad jie yra labai skanūs. Paprasta juo gaminti, išeina švelnūs, sotūs su traškia plutele.

Skaityti daugiau

08.09.2019 laikas 10:16 Receptai Apverstas karamelinis obuolių pyragas
Kepamus obuolius ištraukite iš orkaitės, apibarstykite cinamonu ir ant viršaus supilkite tešlą. Pyragą dėkite atgal į orkaitę ir kepkite 25 – 30 minučių, kol gražiai apskrus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau