Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Kovo » 18

Mokslinis paaiškinimas, kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis

Internete galite susidurti su "įdomiu faktu", kad nosis ir ausys yra vienintelės žmogaus kūno dalys, kurios auga visą gyvenimą. Jei atkreiptumėte dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių išvaizdą, tai būtų visai tikėtina. Daugelio vyresnių nei 70 metų vyrų ir moterų nosys ir ausys yra labai išsiskiriančios, ir tam patvirtinti yra net mokslinių įrodymų. XX a. mokslininkai atliko tyrimus, kurie parodė, kad šios kūno dalys laikui bėgant iš tiesų didėja. Taigi, kaip paaiškėja, ar visa tai tiesa? Iš tikrųjų tai daug sudėtingesnis reiškinys, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Perskaitykite mūsų medžiagą ir tikrai praplėsite savo akiratį.

Didelė nosis vyresnio amžiaus žmonėms

Kaip rašoma moksliniame leidinyje "IFL Science", 1995 m. mokslininkai atliko tyrimą iškalbingu pavadinimu "Kodėl seni žmonės turi dideles ausis?". Stebėjimai parodė, kad sulaukus 30 metų žmogaus ausys kasmet padidėja 0,22 milimetro.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Netgi mažų ir tvarkingų nosių savininkai senatvėje turės didesnes nosis

1997 m. atliktas tyrimas davė beveik tokį patį rezultatą. Paaiškėjo, kad suaugusiųjų ausys vidutiniškai padidėja 1,96 milimetro. Mokslininkai netgi priėjo prie išvados, kad, išmatavus ausies kaušelį, galima sužinoti apytikslį žmogaus amžių.

Galiausiai 1999 m. mokslininkai atliko dar vieną panašų eksperimentą. Šio tyrimo autoriai sukūrė šimtų žmonių veidų modelius ir dar kartą įsitikino, kad kuo vyresnis žmogus, tuo didesnės jo ausys.

Didelės vyresnio amžiaus žmonių ausys

Tyrimo "Kodėl seni žmonės turi dideles nosis?" nėra. Tačiau 2002 m. mokslininkai ištyrė 2 500 0-97 metų amžiaus žmonių veidus ir nustatė, kad nosies dydis tikrai priklauso nuo amžiaus. To buvo galima tikėtis, nes kūdikių visos kūno dalys yra mažytės, o suaugusiųjų - daug kartų didesnės.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Žmonių ausys taip pat didėja su amžiumi, tai faktas

Panašaus 2011 m. atlikto tyrimo rezultatai patvirtino, kad su amžiumi žmonių nosys didėja. Kai žmogui sukanka 65-80 metų, nosis pradeda užimti 15 proc. daugiau veido ploto nei 18-30 metų amžiaus.

Kodėl nosys ir ausys didėja

Remdamiesi visais pirmiau pateiktais tyrimų rezultatais, galime daryti išvadą, kad žmogaus nosis ir ausys iš tiesų nuolat didėja. Tačiau tai nėra taip paprasta - taip, jos didėja, bet tik dėl kremzlės formos matavimo ir odos nusileidimo.

Per visą gyvenimą žmogaus kremzlės ir oda labai nusidėvi. Taip atsitinka dėl svorio didėjimo ir mažėjimo, hormonų šuolių ir fizinių traumų. Nors sulaukus 18 metų visos žmogaus kūno dalys yra padengtos elastinga oda, sulaukus 70 metų, jos tiesiogine to žodžio prasme pradeda vysti.


Kiekvieno žmogaus veidas senstant bent šiek tiek suglemba.

Žmogaus nosis padidėja ne tik dėl kremzlės ir odos struktūros pokyčių. Pasak vieno plastikos chirurgo, senstant daugeliui žmonių padidėja nosies viršūnėje esančios liaukos. Dėl to uoslės organas tampa platesnis ir sunkesnis - jis pradeda "žiūrėti žemyn".

Ausų oda taip pat pradeda vysti, ypač jei žmogus visą gyvenimą nešiojo sunkius auskarus. Taip nutinka ir kitoms kūno dalims, pavyzdžiui, smakrui. Atkreipkite dėmesį į vyresnio amžiaus žmonių veidus, daugumos jų oda tikrai labai suglebusi.

Kaip neleisti nosiai ir ausims padidėti

Su amžiumi kiekvieno iš mūsų nosis ir ausys padidėja. Daugelis žmonių norėtų to išvengti, tačiau be plastinės chirurgijos to padaryti beveik neįmanoma. Mokslininkų teigimu, pagrindinė kūno dalių suglebimo senatvėje kaltininkė yra gamta, o tiksliau - gravitacijos jėga. Deja, net jei labai norėtumėte išlaikyti stangrumą senatvėje, fizikos dėsnių atšaukti neįmanoma.

kodėl vyresnio amžiaus žmonės turi dideles ausis ir nosis
Gerą išvaizdą senatvėje galima išsaugoti laikantis sveikos gyvensenos.

Su amžiumi žmogaus organizme vyksta daug įvairių procesų. Dėl jų ypač vyresnio amžiaus žmonės pradeda keistai kvepėti - žmonės tai apibūdina kaip "riebiai žalsvą" kvapą. Daugelį metų mokslininkai negalėjo suprasti, su kuo tai susiję, tačiau 2022 m. pagaliau buvo rastas atsakymas. Pasirodo, žmonių, sulaukusių 60 metų ar vėliau, oda pradeda išskirti omega-7 riebalus, kurie ore skyla į 2-nonenalą.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.08.2019 laikas 08:07 Receptai Mielinės tešlos receptas keptiems pyragėliams
Jei jūs seniai susiruošėte pagaminti pyragėlius – šis straipsnis specialiai tau! Pyragėliai pagal šį receptą pavyksta visada ir visiems! Net jei jūs tik vakar pradėjote gaminti!

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 21:49 Receptai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau