Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Kovo » 28

Tamsioji materija gali sukurti sprogstančias žvaigždes

Astronomai jau seniai spėliojo, kad paslaptingoji tamsioji medžiaga (materija), sudaranti didžiąją dalį visatos, gali turėti didelę įtaką įprastai materijai. Naujas tyrimas rodo, kad tamsioji medžiaga gali būti pajėgi kurti sprogstančias žvaigždes.

Tamsioji materija gali sukurti sprogstančias žvaigždes

Nuotrauka iš viešosios erdvės

Tamsioji materija nespinduliuoja ir neabsorbuoja šviesos, todėl ją labai sunku aptikti. Tačiau mokslininkai žino, kad ji egzistuoja dėl savo gravitacinio poveikio matomai materijai. Tamsioji materija gali suktis, stumti ar ardyti galaktikas, naudodama didžiulę gravitacinę trauką. Ji taip pat gali veikti kaip kosminis veidrodis, kuriame šviesa iš tolimų objektų išlinksta, sukurdama iškreiptus ar daugialypius vaizdus.

Neseniai žurnale "Physical Review Letters" paskelbtame tyrime teigiama, kad tamsioji materija gali sukelti intensyvesnius įvykius, pavyzdžiui, sukurti sprogstančias žvaigždes. Tyrėjai nustatė, kad tamsioji medžiaga gali sudaryti tankius telkinius, vadinamus aksioninėmis žvaigždėmis. Šios žvaigždės gali išaugti iki panašaus dydžio kaip įprastos žvaigždės arba būti už jas didesnės, kol galiausiai tampa nestabilios ir sprogsta.

Vieno tokio sprogimo, vadinamo "bozenova", metu išsiskyrusi energija prilygtų supernovos energijai. Kadangi tamsioji materija gerokai viršija matomą visatos materiją, šis įvykis gali palikti pėdsaką. Astronomai tokių pėdsakų dar nerado.

"Tai tyrimas, atveriantis naujas tamsiosios materijos tyrimo galimybes, - sakė Prinstono universiteto astrofizikos profesorius Deividas Spergelis (David Spergel). "Jei aksioninės žvaigždės iš tiesų egzistuoja, jos galėtų būti raktas į tamsiosios materijos prigimties supratimą."

Tyrėjai teigia, kad aplinkinės dujos, sudarytos iš paprastosios materijos, būtų sugėrusios papildomą sprogimo energiją ir dalį jos išmetusios atgal. Didžiąją šių dujų dalį sudaro vandenilis, todėl šią šviesą galima aptikti radijo dažniais. Astronomai jau pradėjo ieškoti tokių radijo signalų ir tikisi, kad netolimoje ateityje jiems pavyks rasti aksioninių žvaigždžių įrodymų.

Aksioninių žvaigždžių atradimas turėtų toli siekiančių pasekmių mūsų supratimui apie visatą. Jis patvirtintų tamsiosios medžiagos egzistavimą ir suteiktų vertingos informacijos apie jos savybes.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 15:02 Receptai Nesaldūs varškėčiai su žalumynais ir sūriu. Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė!
Gali valgyti juos saugiai, kas laikosi dietos! Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė! Norėdami sužinoti daugiau apie pasiruošimą, žiūrėkite vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2019 laikas 18:02 Receptai Vyniotinis Su Aguonomis: Gaminimo Receptas

Tokie vyniotiniai išeina be galo skanūs. Jie švelnūs, su skaniu įdaru ir labai gražia glazūros plutele. Šie vyniotiniai -tikra šventinio stalo puošmena ir puikus desertas. Mes naudosime aguonų įdarą.

Skaityti daugiau

05.11.2019 laikas 19:27 Receptai Gardūs Plikytos Tešlos Tradiciniai Eklerai

Visada smagu išbandyti kažką naujo. Tarkime, plikytą tešlą. Jos paslaptis – karštas vanduo ar pienas, dėl kurio susidaro oro tarpų. Šie kepiniai itin minkšti, purūs ir tiesiog tirpsta burnoje. Tad metas ryžtis naujiems sk...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau