Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Balandžio » 3

Mon Sen Mišelis: istorinis stebuklas, atlaikęs laiko išbandymą

Mon Sen Mišelis: istorinis stebuklas, atlaikęs laiko išbandymą

Atraskite žavią Mont Sen Mišelio, nedidelės uolėtos salos, esančios Normandijoje, Prancūzijoje, istoriją ir architektūros stebuklus.

Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas su nuostabia abatija, keistomis gatvelėmis ir kvapą gniaužiančiais vaizdais šimtmečius buvo intrigos ir susižavėjimo objektas. Apžvelkime istorines aplinkybes, architektūrinius bruožus, teorijas ir interpretacijas bei daugiau informacijos apie šią nepaprastą vietą.

Mon Sen Mišelio vienuolynas iškilo VIII mūsų eros amžiuje ir turi daugiau kaip 1300 metų istoriją. Iš pradžių sala vadinosi "Monte Tombe", bet buvo pervadinta po to, kai Avranšo vyskupas Aubertas teigė 708 m. turėjęs arkangelo Mykolo viziją.

Šios dangiškos vizijos vedamas, jis uolėtoje salelėje pastatė bažnyčią. Per Šimtametį karą Mont Sen Mišelis buvo strateginis įtvirtinimas, atlaikęs daugybę puolimų dėl savo palankios padėties ir gynybinių sienų. Ilgainiui jis tapo piligrimystės vieta, kalėjimu, o dabar - populiariu turistų traukos objektu.

Sen Mišelio abatija užima centrinę vietą ant Mon Sen Mišelio kalno. Šis XI-XVI a. pastatytas architektūros šedevras yra romaninio ir gotikinio stilių sintezė. Romaninei bažnyčiai būdingos sunkios apvalios arkos, o vėlesni gotikiniai papildymai pasižymi smailiomis arkomis ir plonais briaunuotais skliautais.

Abatija suskirstyta į tris lygius, kurių kiekvienas vis lengvesnis už ankstesnįjį. Viršūnė - grakštus bokštas, kurį vainikuoja šventojo Mykolo statula, iškilusi 157 m virš jūros lygio. Tokio įspūdingo statinio pastatymas mažoje uolėtoje saloje pareikalavo didelių įgūdžių ir išradingumo, tikriausiai norint transportuoti medžiagas atoslūgio metu.

Unikali Sen Mišelio kalvos vieta ir konstrukcija sukėlė įvairių interpretacijų ir teorijų. Iš pradžių jis buvo numatytas kaip piligrimystės vieta, o viršūnėje esanti vienuolyno bažnyčia simbolizavo dvasinę kelionę iš žemės į dangų.

Prancūzijos revoliucijos metu dėl atokios vietos ir stiprių įtvirtinimų saloje buvo įrengtas kalėjimas. Taip pat įdomi Sen Mišelio kalno padėtis pagal potvynius ir atoslūgius. Kai kas mano, kad ši vieta buvo pasirinkta siekiant simbolizuoti amžiną gėrio ir blogio kovą, o potvyniai ir atoslūgiai - žmogaus egzistencijos laikinumą.

Šiandien Mon Sen Mišelis yra viena iš žymiausių Prancūzijos įžymybių, kasmet pritraukianti daugiau kaip 3 mln. lankytojų. Nepaisant populiarumo, salai pavyko išsaugoti viduramžišką žavesį - 2015 m. duomenimis, saloje gyvena tik 30 žmonių.

Norėdami patirti tikrąją Mon Sen Mišelio magiją, suplanuokite apsilankymą per potvynį, kai jis tampa sala. Tačiau turėkite omenyje potvynius, kurie gali siekti iki 14 metrų. Į salą galima patekti per pylimą, kuris potvynio metu būna panardintas į vandenį, o atoslūgio metu atsiveria. Kaip sako vietiniai gyventojai, "potvyniai ir atoslūgiai gali būti greiti kaip šuoliuojantis žirgas", todėl šis istorinis perlas yra ypač patrauklus ir unikalus.

Apibendrinant galima teigti, kad Sen Mišelis yra žmogaus išradingumo ir ištvermės įrodymas. Jo turtinga istorija, įspūdinga architektūra ir paslaptinga magija ir toliau žavi lankytojus iš viso pasaulio.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.06.2019 laikas 09:18 Receptai – Patiekalai Sveikuoliški moliūgų blynai

Gardžių ir sveikų moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 09:43 Receptai – Patiekalai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.10.2019 laikas 14:16 Receptai – Patiekalai Labai Skanūs Sausainiai Iš Varškės

Skanūs, sluoksniuoti, paprastai pagaminami naminiai sausainiai nė vieno nepaliks abejingu. Greit paruošiami ir be jokių problemų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
19.04.2024 laikas 06:52 Treji pernelyg skubotų santykių spąstai
Susipažinote prieš tris savaites, o jau planuojate gyventi kartu? Svajojate, kaip sensite kartu, auginsite vaikus, pasistatysite namą su sodu? Norite, kad šis vyras ar ši moteris būtų su jumis visą likusį gyvenimą? Tai reiškia, kad santykiai, tikslia...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:48 Kam merginai reikalingas princas gelbėtojas?
Gražioji princesė įkalinta bokšte. Ją saugo drakonas. Reikia gelbėti! Šią istoriją nuo vaikystės žino kiekvienas, tačiau šio archetipo reikšmė mažai kam suvokiama. Į bėdą patekusios merginos personažas sutinkamas visur: kine, literatūroje ir net rekl...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 06:31 Horoskopas 2024 m. balandžio 19 d.: liūdėti ir pykti ant likimo...
Penktadienį visi nori atsipalaiduoti, sunki savaitė liko už nugaros, laukia savaitgalis. Tačiau atsipalaiduoti nepavyks, Mėnulis bus priešais Saturną, sudarydamas opozicinį aspektą, todėl ypač jautriems žmonėms sukels vidinę įtampą. Santykiuose su žm...

Skaityti daugiau