Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos paslaptys » 2024 » Balandžio » 16

Izraelio rezervate pastebėta šešiakojė kalnų gazelė

Izraelio rezervate pastebėta šešiakojė kalnų gazelė

Vakarų Izraelio gamtos rezervate pastebėta labai neįprasta gazelė - jai iš nugaros išaugo papildoma galūnių pora. Tačiau laukinės gamtos ekspertai teigia, kad gyvūnas yra "sveikas" ir "stiprus".

Nepaisant ant nugaros augančios papildomos galūnių poros, gazelė yra sveika ir aktyvi

Pasak IFLScience, šešiakoję gazelę pirmą kartą pastebėjo Izraelio kariuomenės rezervistas Niras Liechteris, kai sustojo išgerti kavos Nahal ha-Boshor rezervate Vakarų Izraelyje. N. Liechteris nufotografavo neįprastą gyvūną ir nusiuntė nuotrauką Izraelio gamtos apsaugos draugijai.

Paaiškėjo, kad gyvūnas buvo kalnų gazelės (Gazella gasella) patinas, į IUCN nykstančių rūšių raudonąją knygą įtraukta nykstanti rūšis. Jos populiacijoje yra apie 3 000 individų. Kalnų gazelės daugiausia gyvena Izraelyje ir Libane, nes anksčiau jos buvo visiškai išnaikintos Sirijoje, Jordanijoje ir Egipte. Šie gyvūnai įsikuria stačiuose šlaituose - iš čia ir jų pavadinimas.

Kaip sekasi šešiakojėms gazelėms?

Izraelio rezervate pastebėta šešiakojė kalnų gazelė

Izraelio gamtos apsaugos draugijos duomenimis, nuotraukoje pavaizduota šešiakojė kalnų gazelė serga itin reta genetine liga, vadinama polimelija, arba organų proliferacija. Ši būklė būdinga daugeliui gyvūnų rūšių, tarp jų ir žmonėms. Ekspertai teigia, kad kalnų gazelė su dviem papildomomis kojomis ant nugaros yra pirmasis žinomas individas šioje teritorijoje.

Laukinėje gamtoje papildomų galūnių išsivystymas gali kelti grėsmę individo išlikimui.

Remiantis 2020 m. moksliniame žurnale "Oryx" paskelbtu tyrimu, kalnų gazelės Izraelyje taip pat kenčia nuo daugelio veiksnių, įskaitant buveinių nykimo, brakonieriavimo ir automobilių partrenkimo. Kai kuriuose regionuose gyvūnai tampa laukinių šunų aukomis.

Tačiau, remiantis stebėjimais, pora papildomų galūnių ant patino nugaros netrukdo gazelei džiaugtis gyvenimu - gyvūnas jaučiasi sveikas ir net poruojasi su patelėmis. Ekspertų teigimu, praėjusį rudenį ji net atsivedė jauniklį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.11.2017 laikas 11:13 Receptai Arbata nuo kosulio (šalpusnis, piliarožė, raudonėlis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Kosulys. Ingredientai: šalpusnio lapai, piliarožės šaknys, raudonėlis.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 08:20 Receptai Šokoladiniai keksiukai. Šokoladinių keksiukų receptas

Pasigaminkime namuose, naminius keksiukus. Šokoladinių keksiukų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

14.09.2018 laikas 07:51 Receptai Vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms
Kraujuojant dantenoms liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai kraujuojant dantenoms, dantenos, kraujuoja dantenos, receptai dantenoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėm...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau