Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Gegužės » 22

Mama gyveno savo gyvenimą, ji gyvens ir jūsų gyvenimą!

Mama gyveno savo gyvenimą, ji gyvens ir jūsų gyvenimą!

Ne veltui antraštėje pateikiau šią garsaus anekdoto citatą. Deja, tai dažnas reiškinys, kai tėvai neleidžia seniai užaugusiam vaikui gyventi savo gyvenimo. Ypač kai jo gyvenimą lemia trisdešimtmetis barzdotas vyras, sėdintis "kaip ant grandinės" šalia savo mamos. Kaip jis leidžia laisvalaikį, ką dėvėti, kaip atrodyti ir kokį asmeninį gyvenimą turėtų turėti. Jei dar turi būti. "Mums toks netinka, mums reikia padoraus", - sako mama.

Taip gali nutikti, jei vienintelis sūnus šeimoje, mama jį augino viena, o daugiau santykiuose ir nesistengė. "Aš visą savo gyvenimą paskyriau tau". Arba yra tėvas, bet jo vaidmuo nominalus, žmona jį įvarė į kampą, o jis iš ten labai retai duoda ženklų, kad yra. Taip pat nemažą vaidmenį suvaidino kitų vyriškų figūrų trūkumas aplinkoje vaikystėje - nėra tokių elgesio modelių.

"Aš visą savo gyvenimą paskyriau tau", "Aš tave užauginau ir auklėjau, tu man skolingas...", "Aš geriausiai žinau, kaip reikia elgtis, mamai reikia paklusti", "Niekas tavęs nemylės taip, kaip mama". Labai baisios frazės, žudančios visas atramas iki galo. Visiškas mano sūnaus, kuriam neleidžiama žengti žingsnio atgal ir parodyti savarankiškumo, nuvertinimas. O jei jis pabando, jį ištinka emociniai svyravimai, užkabina gėdos ir kaltės kabliukai. "Širdies skausmas", "Kaip tu galėjai taip pasielgti su mama, aš tau viską daviau" ir t. t...

Kaip išsivaduoti iš globos ir pasijusti suaugusiu vyru?

Tai realu, bet tai labai ilgas ir sunkus procesas. Ir svarbiausias žingsnis - norėti gyventi savo gyvenimą. Bet kaip daryti tai, ką noriu, ir nedaryti to, ko nenoriu? Kaip apskritai jausti ir suvokti savo poreikius, jei jie visą gyvenimą buvo slopinami? Atšaldymo procesas užtrunka ilgai, tačiau būtent tada, kai susitaikai su savimi, gali pradėti gyventi savo, o ne motinos gyvenimą. Dažnai postūmiu gali būti amžiaus krizės, kai vyksta gyvenimo permąstymo procesas arba tam tikri gyvenimo sukrėtimai. Socializacija taip pat yra puikus postūmis, matydami, kaip kiti vyrai gyvena savo gyvenimus, gali būti toks įkvėpimo šaltinis.

Dar vienas svarbus žingsnis - stiprinti savo nepriklausomybę. Užsidirbti ir išlaikyti save, patenkinti pagrindinius poreikius, tokius kaip būstas, maistas ir pan. Gyvenimas atskirai. Sudėtingas procesas, nes mama visais įmanomais būdais manipuliuos, kad tai neįvyktų.

Ir labai svarbu susikurti vyrišką socialinį ratą, iš kurio galėtum perimti bendravimą, vertybes, gebėjimą apginti savo nuomonę. Tai gali būti vienas iš pagalbinių dalykų.

Dažniau pasitaiko situacijų, kai fizinis atskyrimas įvyko, tačiau psichologinė priklausomybė nuo motinos išlieka. Ir mama skambina 10 kartų per dieną, stengdamasi kontroliuoti kiekvieną žingsnį. Arba mama kišasi į sūnaus santykius su moterimi.

Tokiu atveju mokykitės formuoti ir ginti savo ribas, pasikliauti savimi, savo nuomone ir nepasiduoti gėdos ir kaltės jausmui. Tam gali padėti darbas su psichologu.

Berestovojus Artemas
Psichologas, praktikas - Jekaterinburgas

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
01.07.2019 laikas 21:56 Receptai Keptas triušis (majonezo marinatas)

Gaminame. Keptas triušis. Prieš kepant orkaitę įkaitiname iki 180 laipsniu. Triušio gabaliukus dedame į kepimo maišą ir kepame apie 1,5 valandos. Jeigu norite, kad triušiena labiau apskrustų, išimkite iš maišo ir dar pakepinkit...

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 09:20 Receptai Arbata slopinanti karščiavimą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: avietės vaisiai, liepos žiedai, triskiautis lakišius, raudonėlis, raktažolė, varnalėšos šaknys, juoduogio šeivamedžio žiedai

Skaityti daugiau

30.10.2017 laikas 11:22 Receptai Gudobelė ir paprastoji sukatžolė gydo stenokardija

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Stenokardija. Ingredientai: Sausos gudobelės uogos, Džiovinta sukatžolė, Verdantis vanduo.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.06.2024 laikas 12:06 Pasaulio naujienos trumpai 2024-06-17

Pirmadienį Kinija atsakė po to, kai G7 lyderiai perspėjo Pekiną nustoti siųsti ginklų komponentus Rusijai, ir pareiškė, kad jų pareiškimas dėl susitikimo pabaigos buvo "kupinas arogancijos, išankstinių nusistatymų ir melo". (Pasaulio įvy...

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 09:45 Iš liaudies medicinos nuo kasos (pankreatito) problemų
Jei skauda kasą, tai gali reikšti pankreatito vystymąsi. Kasos gydymas ne visada yra greitas ir efektyvus. Todėl verta išmėginti ir liaudies receptus, kurie padeda malšinti šią nemalonią būklę.

Skaityti daugiau

17.06.2024 laikas 08:04 Iš gyvenimo: kaip kolegė pamokė savo nedirbančius sūnus, išeidama į pensiją
Turiu kolegę, kuri vasarą išėjo į pensiją. Pasiėmė apmokamas atostogas ir dar savo sąskaita dvi savaites pridėjo, o vaikams pasakė, kad išėjo iš darbo dėl…

Skaityti daugiau