Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Birželio » 21

Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą

Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies ir kraujagyslių ligas.

Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Lee ir kt. palygino apelsinų žievelių polinės frakcijos (OPP) ir apelsinų žievelių nepolinės frakcijos (OPNP) slopinamąjį poveikį trimetilamino (TMA) ir trimetilamino N-oksido (TMAO) gamybai, reaguojant į gydymą l-karnitinu in vivo ir in vitro.

Naujausi tyrimai parodė, kad kai kurios žarnyno bakterijos padeda vystytis širdies ir kraujagyslių ligoms.

Virškinimo metu maitindamosi tam tikromis maistinėmis medžiagomis, žarnyno bakterijos gamina trimetilamino N-oksidą (TMAO). TMAO lygis gali padėti numatyti būsimas širdies ir kraujagyslių ligas.

Naujuose tyrimuose Floridos universiteto daktarė Yu Wang su kolegomis tyrė apelsinų žievelių ekstraktų galimybes sumažinti TMAO ir trimetilamino (TMA) gamybą.

Jie ištyrė dviejų rūšių ekstraktus: polinę frakciją ir nepolinę frakciją.

Kad gautų polines frakcijas, apelsinų žievelėms ekstrahuoti jie naudojo polinius ir nepolinius tirpiklius.

"Jei įsivaizduojate savo salotų padažą, viskas, kas yra vandens ar acto dalyje, yra polinė frakcija; viskas, kas yra aliejuje, toli nuo vandens, yra nepolinė frakcija", - sakė daktarė Wang.

"Mūsų naudoti tirpikliai nebuvo visiškai panašūs į vandenį ir aliejų, tačiau jie pasižymi panašiu poliškumu."

Autoriai nustatė, kad apelsino žievelės nepolinės frakcijos ekstraktas veiksmingai slopina kenksmingų cheminių medžiagų gamybą.

Jie taip pat nustatė, kad apelsinų žievelės polinės frakcijos ekstrakte yra junginys, vadinamas feruloilputrescinu, kuris taip pat reikšmingai slopina už TMA gamybą atsakingą fermentą.

"Tai naujas atradimas, išryškinantis anksčiau nepripažintą feruloilputrescino sveikatos potencialą mažinant širdies ir kraujagyslių ligų riziką", - sakė daktarė Wang.

"Apelsinų žievelių tyrimo rezultatai yra svarbūs, nes kiekvienais metais visoje šalyje gaminant apelsinų sultis pagaminama 5 mln. tonų apelsinų žievelių."

"Beveik 95 % Floridos apelsinų sunaudojama sultims. Maždaug pusė žievelių atitenka galvijams šerti. Likusi dalis patenka į atliekas."

"Tačiau FDA mano, kad natūralūs apelsinų žievelių ekstraktai yra saugūs vartoti žmonėms. Taigi tikimės, kad žievelės bus panaudotos geriau."

"Šios išvados rodo, kad apelsinų žievelės, kurios citrusinių vaisių pramonėje dažnai išmetamos kaip atliekos, gali būti perdirbtos į vertingus sveikatą stiprinančius ingredientus, pavyzdžiui, maisto papildus ar maisto produktų sudedamąsias dalis", - sakė daktarė Wang.

"Mūsų tyrimai atveria kelią kurti funkcinius maisto produktus, praturtintus šiais biologiškai aktyviais junginiais, ir taip sukurti naujas terapines širdies sveikatos strategijas."

Rezultatai paskelbti žurnale "Journal of Agricultural and Food Chemistry".

_____

Hana Lee et al. 2024. Discovery of a Novel Bioactive Compound in Orange Peel Polar Fraction on the Inhibition of Trimethylamine and Trimethylamine N-Oxide through Metabolomics Approaches and In Vitro and In Vivo Assays: Feruloylputrescine Inhibits Trimethylamine via Suppressing cntA/B Enzyme. J. Agric. Food Chem 72 (14): 7870-7881; doi: 10.1021/acs.jafc.3c09005

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2019 laikas 20:18 Receptai Paprasčiausias ir sėkmingiausias naminės duonos receptas

Su kvapnia, traškia plutele, tikras skanumėlis. Skanios naminės duonos receptas gaminkite duoną patys namuose!

Skaityti daugiau

24.08.2018 laikas 09:43 Receptai Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui
Širdies ligos liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai širdies negalavimams gydymui, receptai nuo širdies negalavimu, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uo...

Skaityti daugiau

19.12.2017 laikas 13:16 Receptai Receptas lieknėjantiems (šermukšnio, dilgėlių)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: šermukšnio uogų, 3 dalys dilgėlių lapų.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
15.07.2024 laikas 19:50 Keturi Zodiako ženklai, kurie niekada neužauga
Kas daro žmones "vaikiškai" tiesioginius? Ar tai jų plačiai atvertos akys, beribė energija, o gal žaisminga prigimtis? Zodiakas savaip veikia mūsų asmenybes, o kai kurie ženklai iš prigimties yra vaikiškesni už kitus....

Skaityti daugiau

15.07.2024 laikas 19:13 Sustabdykite senėjimą: 5 būdai, kaip palaikyti augimo hormoną
Ar tikite, kad organizmas sensta dėl amžiaus? Iš tikrųjų šį procesą sukelia pilvo riebalų poveikis, mažas fizinis aktyvumas ir nuolatinės stresinės situacijos, sukeliančios hormono kortizolio kiekio padidėjimą.

Skaityti daugiau

15.07.2024 laikas 19:00 Paprastas būdas sumažinti insulino kiekį ir sulieknėti
Angliškas žodis actas (vineger) kilęs iš lotyniško žodžio vinum acer, kuris reiškia "rūgštus vynas". Jei vynas ilgai stovi, jis virsta actu (acto rūgštimi). Antikos žmonės greitai suvokė acto daugiafunkcinę vertę. Šiandien actas vis dar naudojamas ka...

Skaityti daugiau