Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Birželio » 21

Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų

Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų

Naujai identifikuota pterozaurų rūšis gyveno dabartinio Kvinslando valstijoje, Australijos šiaurės rytuose, ankstyvosios kreidos epochoje, maždaug prieš 100 milijonų metų.

Moksliniu pavadinimu Haliskia peterseni, skraidantis roplys turėjo priešžandikaulinę keterą ir lenktus dantis.

Be to, jis turėjo didelį sparnų sparnais spindesį - maždaug 4,6 m (15,1 pėdos).

"Haliskia peterseni galėjo būti baisus plėšrūnas maždaug prieš 100 mln. metų, kai didžioji dalis centrinės vakarų Kvynslando dalies buvo po vandeniu, ją dengė didžiulė vidinė jūra, o pasaulinė padėtis buvo maždaug ten, kur dabar yra pietinė Viktorijos pakrantė", - sakė Kurtino universiteto doktorantė Adelė Pentland (Adele Pentland).

Suakmenėjusias Haliskia peterseni liekanas 2021 m. lapkritį Eromangos baseino Toolebuko darinyje rado Kronosauro Kornerio muziejaus kuratorius Kevinas Petersenas.

"Haliskia peterseni yra 22 % pilnas, taigi daugiau nei dvigubai pilnesnis už vienintelį kitą žinomą dalinį pterozauro skeletą, rastą Australijoje", - sakė Pentlandas.

"Pavyzdį sudaro pilni apatiniai žandikauliai, viršutinio žandikaulio galas, 43 dantys, slanksteliai, šonkauliai, abiejų sparnų kaulai ir dalis kojos."

"Taip pat yra labai plonų ir subtilių gerklės kaulų, rodančių raumeningą liežuvį, kuris padėdavo maitinantis žuvimis ir galvakojais."

Pentlandas su kolegomis nustatė, kad egzempliorius priklauso Anhanguerijai - pterozaurų grupei, kuri, kaip žinoma, gyveno visame pasaulyje, įskaitant dabartinę Braziliją, Angliją, Maroką, Kiniją, Ispaniją ir Jungtines Amerikos Valstijas.

"Anhanguerijos pterozaurų kosmopolitinis pobūdis, ypač jų sėkmė Gondvanoje (pvz., Eromangos ir Araripės baseinuose), galėjo būti įmanomas dėl nišų pasiskirstymo šiame būryje", - teigė paleontologai.

"Tačiau, norint griežtai patikrinti šią hipotezę, reikės geresnių laiko apribojimų keliose vietovėse."

"Papildomi duomenys apie šį būrį, kuriuos pateikė Haliskia peterseni, atskleidžia anhanguerinių pterozaurų paleoekologiją ir kartu išryškina šių skraidančių roplių taksonominę įvairovę Australijos kreidoje."

Komandos straipsnis paskelbtas žurnale "Scientific Reports".

---

A.H. Pentland et al. 2024. Haliskia peterseni, a new anhanguerian pterosaur from the Late Early Cretaceous of Australia. Sci Rep 14, 11789; doi: 10.1038/s41598-024-60889-8

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.09.2019 laikas 22:00 Receptai Pyragaičiai su kumpiu ir sūriu prie arbatos!

Aš myliu skanius ir paprastus receptus! Išsamų maisto gaminimo receptą rasite trumpame vaizdo įraše

Skaityti daugiau

21.09.2018 laikas 08:05 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo

Bronchitas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo bronchito, plaučių uždegimo, bronchitas, bronchito gydymas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

04.12.2017 laikas 11:14 Receptai Nuovirai skrandžio darbui palengvinti (vyšnios; mėlynės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Skrandis. Ingredientai: Vyšnių, Mėlynių

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau