Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2024 » Birželio » 28

Billas Gatesas investuoja "milijardus" į naująją branduolinės energijos bangą

Billas Gatesas investuoja "milijardus" į naująją branduolinės energijos bangą

Nedažnai Billas Gatesas (Bill Gates), "ponas, kuris žino, kas geriausia visam pasauliui", pasiūlo idėją, į kurią mes ne iš karto žiūrime skeptiškai, tačiau jo neseniai duotas pažadas skatinti naujos kartos branduolinę energetiką mums atrodo sveiku protu suvokiamas daugelio problemų, su kuriomis susidursime artimiausiais metais, sprendimas.

Šią savaitę OilPrice.com rašė, kad Gatesas per startuolį "TerraPower LLC" žada skirti milijardus dolerių branduolinei energetikai skatinti. Panašu, kad šis skaičius gali didėti.

Gatesas neseniai sakė agentūrai Bloomberg: Gatesas: "Aš įdėjau daugiau nei milijardą ir įdėsiu dar daugiau milijardų".

OilPrice.com pastebi, kad branduolinė energija pasaulyje tampa vis svarbesne dekarbonizacijos strategijų dalyve. Be "TerraPower", tokios bendrovės kaip Semo Altmano vadovaujama "Oklo" taip pat daugiausia dėmesio skiria branduolinės energijos modernizavimui naudojant mažus modulinius reaktorius.

Šalininkai pabrėžia didžiulį švarios energijos potencialą, patikrintą technologiją ir esamą infrastruktūrą. Nors branduolinė energija nėra atsinaujinanti, ji neišskiria anglies dioksido ir galėtų padėti pasiekti pasaulinius išmetamųjų teršalų tikslus.

Kaip jau keletą mėnesių pastebime, švarios energijos poreikis tapo dar aktualesnis, nes technologijų sektorius, ypač dirbtinis intelektas, sunaudoja didžiulius energijos kiekius. Šis paklausos šuolis pakeitė tendenciją - dabar išsivysčiusių šalių energijos poreikis auga sparčiau nei besivystančių šalių.

Science Alert duomenimis, šiuo metu IT pramonė 2023 m. išmeta apie 2 proc. viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio. Bendrovė "Gartner" prognozuoja, kad iki 2030 m. vien tik dirbtinio intelekto sektorius be didesnių pokyčių suvartos 3,5 % pasaulio elektros energijos.

Reaguodamos į tai, technologijų milžinės ieško anglies dioksido neišskiriančių energijos šaltinių, daugelis jų renkasi branduolinę energiją. Billo Gateso ir Warreno Buffetto įmonė "TerraPower" siekia tiekti branduolinę energiją "Microsoft" dirbtinio intelekto poreikiams tenkinti ir kuria saugesnius, mažiau prieštaringus reaktorius, kuriuose naudojamas skystas natrio aušinimo skystis, kuris sumažina vandens naudojimą ir gali būti perdirbamas panaudotas branduolinis kuras, sprendžiant pavojingų atliekų problemas.

Prisiminkime, kad balandžio pradžioje parengėme ilgą ataskaitą "Premium Subs", kurioje aptarėme, kodėl dirbtinio intelekto duomenų centrai, ekonomikos elektrifikavimas ir perkėlimo į kitas įmones tendencijos lems esminį šalies elektros energijos tinklo atnaujinimą. Po šios pastabos pirmadienį paskelbėme pranešimą " Visi veržiasi į "kitą dirbtinio intelekto prekybą".

Gegužės mėnesį Larry Fink įšoko į šią prekybą: "Tikiu, kad tinkamai um sukurti AI. Kalbame apie trilijonus dolerių investicijų. Taigi duomenų centrai šiandien gali būti iki 200 megahercų - o dabar kalbama apie vieno gigavato duomenų centrus. Tai suteikia energijos miestui."

O, ką jūs manote? Pirma, mes sunaikiname, dėl skatiko, kai nieko nebeturime, statome? Galėjo Lietuva, vien iš 4 dalyku išgyventi. Ignalina, Mažeikių nafta, Azoto trąšos, Uostas ir geležinkeliai per Baltarusija. Tą, reikia prisiminti. Ir jokie svaičiojimai apie nuostolinga nepadės.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.07.2019 laikas 07:17 Receptai Tortas iš sausainių su vyšniomis
Kartais labai norisi tortuko, bet visiškai nėra laiko jo kepti. Būtent tokiais atvejais pravers šis receptas. Gaminame namuose. Tortas iš sausainių receptas. Štai ko mums prireiks

Skaityti daugiau

04.06.2019 laikas 12:56 Receptai Tinginiai virtinukai su bulvėmis

Tiesiogiai per 10 minučių paruošiame tikrą gardumyną! Ingredientai: 400 g bulvių; 150 g miltų; 1 a. š. druskos; 2-3 v. šaukštai augalinio aliejaus.

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 09:35 Receptai Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui

Vočių, furunkulų gydymas liaudies medicinoje, Vaistažolės vočių, furunkulų, šunvočių gydymui, receptai votims gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau