- 28.06.2024
- 0.0 Reitingas
- 506 Peržiūros
- Komentarai
Nedažnai Billas Gatesas (Bill Gates), "ponas, kuris žino, kas geriausia visam pasauliui", pasiūlo idėją, į kurią mes ne iš karto žiūrime skeptiškai, tačiau jo neseniai duotas pažadas skatinti naujos kartos branduolinę energetiką mums atrodo sveiku protu suvokiamas daugelio problemų, su kuriomis susidursime artimiausiais metais, sprendimas.
Šią savaitę OilPrice.com rašė, kad Gatesas per startuolį "TerraPower LLC" žada skirti milijardus dolerių branduolinei energetikai skatinti. Panašu, kad šis skaičius gali didėti.
Gatesas neseniai sakė agentūrai Bloomberg: Gatesas: "Aš įdėjau daugiau nei milijardą ir įdėsiu dar daugiau milijardų".
OilPrice.com pastebi, kad branduolinė energija pasaulyje tampa vis svarbesne dekarbonizacijos strategijų dalyve. Be "TerraPower", tokios bendrovės kaip Semo Altmano vadovaujama "Oklo" taip pat daugiausia dėmesio skiria branduolinės energijos modernizavimui naudojant mažus modulinius reaktorius.
Šalininkai pabrėžia didžiulį švarios energijos potencialą, patikrintą technologiją ir esamą infrastruktūrą. Nors branduolinė energija nėra atsinaujinanti, ji neišskiria anglies dioksido ir galėtų padėti pasiekti pasaulinius išmetamųjų teršalų tikslus.
Kaip jau keletą mėnesių pastebime, švarios energijos poreikis tapo dar aktualesnis, nes technologijų sektorius, ypač dirbtinis intelektas, sunaudoja didžiulius energijos kiekius. Šis paklausos šuolis pakeitė tendenciją - dabar išsivysčiusių šalių energijos poreikis auga sparčiau nei besivystančių šalių.
Science Alert duomenimis, šiuo metu IT pramonė 2023 m. išmeta apie 2 proc. viso pasaulyje išmetamo CO2 kiekio. Bendrovė "Gartner" prognozuoja, kad iki 2030 m. vien tik dirbtinio intelekto sektorius be didesnių pokyčių suvartos 3,5 % pasaulio elektros energijos.
Reaguodamos į tai, technologijų milžinės ieško anglies dioksido neišskiriančių energijos šaltinių, daugelis jų renkasi branduolinę energiją. Billo Gateso ir Warreno Buffetto įmonė "TerraPower" siekia tiekti branduolinę energiją "Microsoft" dirbtinio intelekto poreikiams tenkinti ir kuria saugesnius, mažiau prieštaringus reaktorius, kuriuose naudojamas skystas natrio aušinimo skystis, kuris sumažina vandens naudojimą ir gali būti perdirbamas panaudotas branduolinis kuras, sprendžiant pavojingų atliekų problemas.
Prisiminkime, kad balandžio pradžioje parengėme ilgą ataskaitą "Premium Subs", kurioje aptarėme, kodėl dirbtinio intelekto duomenų centrai, ekonomikos elektrifikavimas ir perkėlimo į kitas įmones tendencijos lems esminį šalies elektros energijos tinklo atnaujinimą. Po šios pastabos pirmadienį paskelbėme pranešimą " Visi veržiasi į "kitą dirbtinio intelekto prekybą".
Gegužės mėnesį Larry Fink įšoko į šią prekybą: "Tikiu, kad tinkamai um sukurti AI. Kalbame apie trilijonus dolerių investicijų. Taigi duomenų centrai šiandien gali būti iki 200 megahercų - o dabar kalbama apie vieno gigavato duomenų centrus. Tai suteikia energijos miestui."
O, ką jūs manote? Pirma, mes sunaikiname, dėl skatiko, kai nieko nebeturime, statome? Galėjo Lietuva, vien iš 4 dalyku išgyventi. Ignalina, Mažeikių nafta, Azoto trąšos, Uostas ir geležinkeliai per Baltarusija. Tą, reikia prisiminti. Ir jokie svaičiojimai apie nuostolinga nepadės.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau