Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Liepos » 1

Muselės akyse: kodėl jos atsiranda ir ką daryti?

Muselės akyse: kodėl jos atsiranda ir ką daryti?

Akių plūdurėliai arba muselės - tai dėmės, kurios juda per regėjimo lauką. Jos gali būti juodos arba pilkos, banguoti arba panašūs į voratinklį, o pajudinus akis jie gali judėti, slankioti arba šokinėti. Daugelį akių plūdurų sukelia su amžiumi susiję akių pokyčiai. Jei akių plūdurėliai atsiranda ir padidėja greitai arba staiga, nedelsdami kreipkitės į akių gydytoją.

Akių plūduriavimo priežasčių yra daug ir įvairių. Kai kurios jų yra nepavojingos, o dėl kitų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Atsikratyti akių plūdurų arba akių musių: naminės priemonės ir pratimai

Šios natūralios priemonės gali padėti atsikratyti akių plūdurų.

Atsipalaiduokite: kai akys yra pavargusios ar įsitempusios, tai gali sukelti akių plaukiojimą.

Pasidarykite sau masažą: švelniai masažuokite smilkinius, kai akys užmerktos ir uždengtos šiltu audiniu. Taip pat galite karštais delnais trinti akių vokus.

Muselės akyse: kodėl jos atsiranda ir ką daryti?

Atlikite keletą akių pratimų: užmerkite akis, tada atlikite sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę, o paskui prieš laikrodžio rodyklę su vyzdžiais. Kartokite kelis kartus per dieną. Kitame pratime laikykite priešais save kuo toliau esantį daiktą (pvz., rašiklį). Sutelkite dėmesį į objektą ir lėtai artinkite jį prie veido. Pakartokite, kelis kartus priartindami ir nutolindami objektą.

Ribokite laiką, kurį žiūrite televizorių ir naudojatės elektroniniais prietaisais: ilgas buvimas prie ekrano gali pakenkti akims.

Gerkite daug vandens: vanduo gali padėti detoksikuoti organizmą, nes akių plūduriavimas gali reikšti toksinų kaupimąsi.

Valgykite daug antioksidantų turinčio maisto: daug antioksidantų turintys maisto produktai gali padėti kovoti su laisvaisiais radikalais (kurie gali sukelti akių plūduriavimą). Daug antioksidantų turintys maisto produktai yra mėlynės, lapiniai kopūstai, granatai, apelsinai ir braškės.

Pailsinkite akis ir protą:

Vartokite maisto produktus, kuriuose gausu taurino. Vartojant maisto produktus, kuriuose gausu taurino, galima išsaugoti sveiką regėjimą. Pavyzdžiui, mėsa ir jūros gėrybės.

Naudokite akinius nuo saulės : dėvėdami akinius nuo saulės galite apsaugoti akis nuo akims kenksmingų ultravioletinių spindulių.

Geraiišsimiegokite: tinkamas miegas užtikrina, kad akys nebus pervargusios ar pavargusios.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei staiga atsiranda naujų plūdurų, pradedate matyti šviesos blyksnius ir prarandate periferinį matymą (šoninį matymą). Šie simptomai gali reikšti tinklainės plyšimą arba tinklainės atšokimą, dėl kurių galite prarasti regėjimą, jei laiku nesikreipsite į specialistą.

Akių pratimai

Galbūt esate girdėję apie tradicinėje kinų medicinoje naudojamą akupresūrą, kai spaudžiant kūno taškus gerinama kraujotaka ir skatinama regeneracija. Šis gydymas panašus į akupunktūrą, tačiau vietoj plonų adatų taškai spaudžiami pirštais.

Akupresūra akių sveikatai yra veiksmingas natūralus būdas pagerinti regėjimą. Jį galite lengvai atlikti patys.

Muselės akyse: kodėl jos atsiranda ir ką daryti?

Aplink akis yra septyni akupresūros taškai. Jie prasideda akies kamputyje - arčiausiai nosies - ir tęsiasi per visą kaktą, baigiasi po akies voku. Masažuodami kiekvieną tašką bent 10 sekundžių pagerinsite akių kraujotaką.

Kinų medicinoje energetiniai meridianai eina išilgai kūno ir jungia tam tikras jo dalis. Veiksmingi akių sveikatai skirti taškai yra jūsų pirštų galiukuose. Juos masažuodami pagerinsite akių kraujotaką. Reguliariai masažuodami pirštus galėsite įgyti aiškesnį regėjimą. Panašių rezultatų galite pasiekti masažuodami didįjį kojos pirštą.

Akupresūrą (taškinis masažas) lengva atlikti ir ją galima atlikti kasdien. Jums tereikia kelių laisvų minučių.

Yra įvairių pratimų akims. Pirmiausia galite mirksėti. Kaskart mirksėdami drėkinate akis, o tai jas ramina. Jei pradedate jausti akių įtampą, paprasčiausiai keturias-penkias sekundes nepertraukiamai mirksėkite.

Kitos mankštos formos - kvėpavimas arba meditacija, kurias dažnai lengviau atlikti iš pat ryto arba dienos pabaigoje. Užmerkus akis ir sutelkus dėmesį į kvėpavimą, galima pasikrauti energijos. Įkvėpkite pro nosį ir iškvėpkite pro burną bent dvi minutes, tada atmerkite akis, į nieką konkrečiai nesikoncentruodami. Pakartokite bent tris kartus.

Nepamirškite, kad poilsis akims yra puikus būdas pagerinti regėjimą. Neįtempkite akių prie kompiuterio.

Ko vengti, jei kamuoja plūduriavimas:

  • Naudokitės kompiuteriu arba žiūrėkite televizorių tamsoje
  • Žiūrėti per daug filmų
  • Skaitymas esant prastam apšvietimui
  • Ilgai dėvėti akinius nuo saulės
  • Taip pat turėtumėte vengti stresinių situacijų ir emocinių sukrėtimų. Jei rūkote, meskite rūkyti.
  • Jei nerūkote, venkite pasyvaus rūkymo.

P.S. Visada, visų pirmą tarkitės su šios srities specialistai ir klauskite. O, po to žiūrėkite... 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.07.2019 laikas 19:43 Receptai Traškūs vištienos sparneliai

Gaminame. Traškūs vištienos sparneliai. Į keptuvę pilame nemažai aliejaus (turi būti apsemta bent puse sparnelio). Kai aliejus įkaista, ugnį primažiname, nes viršus apdegs, o sparneliai dar bus neiškepę. Skanaus!

...

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:24 Receptai Trupininis obuolių pyragas
Labai gardus ir paprastai pagaminamas trupininis obuolių pyragas.

Skaityti daugiau

01.09.2019 laikas 13:33 Receptai Nuostabūs sekmadienio pusryčiai - sotūs paplotėliai!

Lengvi ir skanūs! Dubenyje sumaišykite visus sausus produktus: cukrų, druską, miltus ir sodą. Atskirai suplakite kiaušinį su pienu mikseriu ir augaliniu aliejumi iki purių putų. Mišinio kiekis turėtų padidėti.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau