- 26.11.2024
- 5.0 Reitingas
- 195 Peržiūros
- 1 komentarai
Naktiniame danguje išnyra nuostabūs vaizdai, kai sprogsta žvaigždės, vadinamos supernovomis. Jos sukelia didžiulius kosminius sprogimus, kurių šviesa yra tokia ryški, kad gali prilygti pilnačiai. Tačiau ar šie stulbinantys įvykiai gali kelti realią grėsmę mūsų planetai? Šiame straipsnyje nagrinėsime supernovų poveikį Žemei, jų energijos spinduliuotę ir atstumus, kurie gali būti pavojingi.
Supernovos: Kosminiai Sprogimai ir jų Grėsmės Žemei
Kai sprogsta žvaigždės, naktiniame danguje atsiveria įspūdingas reginys – supernovos, kurių šviesa yra tokia intensyvi, kad gali prilygti pilnačiai. Portalas „Live Science“ teigia, kad šie sprogimai gali būti matomi net dienos šviesoje, o jų blyksnis gali trukti kelis mėnesius, kol pamažu išnyksta. Tačiau, ar šie kosminiai reiškiniai gali kelti pavojų mūsų planetai?
Supernovų Grėsmės Lygis
Norint, kad supernova keltų grėsmę Žemei, ji turėtų įvykti gana arti mūsų planetos. Pavyzdžiui, gerai žinoma raudonoji milžinė Betelgeizė yra už maždaug 650 šviesmečių ir, nors ir ryški, nekelia jokios grėsmės. Tačiau kaip arti supernova turėtų būti, kad padarytų rimtą žalą?
Pirmiausia, svarbu atkreipti dėmesį į smūgio bangą, kuri susidaro sprogimo metu. Jei esate pakankamai arti, kad pajustumėte šią bangą, jau buvote per arti ir greičiausiai gautumėte mirtiną radiacijos dozę dar prieš sprogimą. Taigi, tokia grėsmė yra hipotetinė, bet pavojinga.
Matoma Šviesa ir Neutrino Poveikis
Kalbant apie matomą šviesą, nors ji gali būti neįtikėtinai ryški ir laikinai apakinti, mūsų planetai ji jokios žalos nepadarys. Šviesa iš supernovos gali pasiekti mūsų akis, tačiau ji nekelia pavojaus mūsų sveikatai ar aplinkai.
Didesnę dalį energijos supernovos išskiria neutrinai – praktiškai nematomos dalelės, kurios retai sąveikauja su materija. Tiesą sakant, trilijonai neutrinų nuolat praeina pro mūsų kūnus, ir mes to nė nepastebime. Net jei supernova išspinduliuotų didelį neutrinų kiekį mūsų link, nejaustumėme jokio poveikio.
Radiacijos Rizika
Tačiau supernovos taip pat išskiria didelės energijos spinduliuotę, tokias kaip rentgeno ar gama spinduliai. Nors supernovos išskiria santykinai nedidelį kiekį šios spinduliuotės, „nedaug“ vis tiek reiškia didelį energijos kiekį, galintį paveikti Žemės atmosferą. Jei supernova būtų pakankamai arti, gama spinduliuotė galėtų sukelti rimtų pasekmių, pavyzdžiui, atmosferos praskiedimą ir padidėjusią radiacijos dozę.
Išvados
Apibendrinant, supernovos yra nepaprastai įspūdingi kosminiai įvykiai, tačiau jų poveikis Žemei priklauso nuo atstumo. Nors artimos supernovos gali kelti grėsmę mūsų planetai, tokios žvaigždės kaip Betelgeizė yra pakankamai toli, kad nesukeltų jokios realios rizikos. Mūsų atmosferos ir šviesos sugebėjimas filtruoti didelės energijos spinduliuotę leidžia mums žiūrėti į šiuos kosminius sprogimus kaip į nuostabius, tačiau nekenksmingus, gamtos stebuklus.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau