Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gruodžio » 13

Žemė Saulės atmosferoje: klimato pokyčių poveikis ir tyrimai

Žemė, mūsų mėgstama planeta, stebina ne tik savo gyvybe, bet ir savo vieta visatoje. Nors šalta žiemos diena gali sukelti iliuziją apie mūsų atstumą nuo Saulės, iš tiesų Žemė yra jos atmosferos dalis. Naujame tyrime aptariama, kaip Saulės atmosferos dinamikos, ypač heliosferos pokyčiai, gali turėti reikšmingą įtaką mūsų klimatui ir net žmogaus evoliucijai.

Žemė Saulės atmosferoje: klimato pokyčių poveikis ir tyrimai

Nors šaltą žiemos dieną taip neatrodo, iš tikrųjų Žemė techniškai yra Saulės atmosferoje. Tačiau naujausiame straipsnyje pateikti įrodymai rodo, kad taip buvo ne visada ir kad ji gali vėl palikti jos apsaugą, rašo „IFLScience“.

Kadangi Saulė yra tobula „labai toli“ ir „labai karšta“ audra, jos vidinę struktūrą tirti gana sunku. Tačiau, kaip galime tirti Žemės vidų stebėdami per ją sklindančias seismines bangas, taip galime stebėti per Saulę sklindančias bangas ir jų poveikį elektromagnetinėms bangoms Saulės paviršiuje, kad geriau suprastume jos vidų.

„Doplerio efektas - tai bangų ištempimas arba sutraiškymas dėl judėjimo, nesvarbu, ar tai būtų bangą skleidžiančio, ar bangą priimančio daikto judėjimas“, - aiškina Atvirojo universiteto astronomijos profesorius Stephenas Serjeantas‚ The Conversation‘ straipsnyje.

„Šiuo atveju garso bangos sklinda per Saulę ir pasiekia jos paviršių, todėl Saulės paviršius juda link SOHO [Saulės ir heliosferos observatorijos] arba tolyn nuo jos. Saulės paviršius taip pat skleidžia šviesą, o judėjimas reiškia, kad šviesos bangos suspaudžiamos arba ištempiamos. Šį bangos ilgio pokytį matuoja SOHO kosminis aparatas, o komanda tai paverčia informacija apie paviršių pasiekusias garso bangas.“

Naudodami šį ir kitus metodus nustatėme, kad Saulės branduolys sukasi maždaug keturis kartus greičiau nei paviršius. Šį branduolį, kuriame vandenilis lydosi į helį, gaubia spinduliavimo zona, tada konvekcijos zona, po to chromosfera ir jos vainikas.

Tačiau Saulė tuo nesibaigia. Saulė, kaip ir Žemė, turi savo atmosferą, kuri yra labai plati.

„Kai medžiaga viršgarsiniu greičiu palieka vainiką, ji tampa Saulės vėju, kuris aplink Saulę suformuoja didžiulį magnetinį „burbulą“, vadinamą heliosfera. Heliosfera tęsiasi už mūsų Saulės sistemos planetų orbitų ribų“, - aiškina NASA. „Taigi Žemė egzistuoja Saulės atmosferos viduje . Už heliosferos ribų yra tarpžvaigždinė erdvė.“

Nors buvimas Saulės atmosferoje gali skambėti šiek tiek bauginančiai, heliosfera apsaugo mus nuo tarpžvaigždinės terpės. Neseniai atliktame tyrime nustatyta, kad heliosfera galėjo susitraukti, kai Saulės sistema prieš kelis milijonus metų praėjo pro šaltų dujų debesį, ir tai galėjo turėti įtakos Žemės klimatui. Pasak mokslininkų grupės, heliosferos susitraukimas galėjo trukti nuo kelių šimtų iki milijono metų, todėl tikėtina, kad per maždaug milijoną metų susidursime su kitu tokiu pat heliosferą sutraukiančiu debesiu.

„Buvo iškelta prielaida, kad klimato pokyčiai šiuo laikotarpiu galėjo turėti įtakos žmogaus evoliucijai. Keliama hipotezė, kad mūsų rūšies Homo sapiens atsiradimą lėmė poreikis prisitaikyti prie klimato kaitos“, - aiškino komanda savo straipsnyje. „Susitraukus heliosferai, Žemė buvo tiesiogiai veikiama ISM [tarpžvaigždinės terpės]“.

Trumpai tariant, techniškai mes esame Saulės atmosferos viduje, ir tai yra gerai. Tačiau galime būti ne amžinai.

Naujausi tyrimai rodo, kad heliosfera, didžiulis magnetinis burbulas aplink Saulę, galėjo susitraukti, kai mūsų Saulės sistema praėjo šaltų dujų debesį. Tai galėjo paveikti Žemės klimatą ir mūsų rūšies vystymąsi, sukeldama priklausomybę nuo aplinkinių sąlygų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 17:17, 13.12.2024
Ką manote apie tai, kaip Saulės atmosfera gali paveikti mūsų planetą? Pasidalinkite savo mintimis ir sužinokite daugiau apie šiuolaikinius mokslinius tyrimus!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 13:47 Receptai Gardžių beliašų receptas
Pasigaminkime skanius ir gardžius beliašus. Skanaus!

Skaityti daugiau

06.07.2019 laikas 11:08 Receptai Prikėlė legendinio varškės pyrago receptą: sugrįšite atgal į vaikystę

Jei mama nekepdavo ko nors skanaus namuose, tuomet parnešdavo iš parduotuvės pyrago “Draugystė“. Ir tikrai, šis pyragas iki dabar yra idealus desertas prie kavos ar arbatos. Ne per drėgnas, ir ne per sausas, ne per ...

Skaityti daugiau

24.06.2019 laikas 20:03 Receptai Omletas su pievagrybiais ir špinatais
Pievagrybius supjaustome plonais griežinėliais arba kvadratėliais ir apkepiname keptuvėje ištirpintame svieste. Dedame nuplautus ir pasmulkintus špinatus ir kepame dar kelias minutes, kol špinatai sukris. Pilame kiaušinio plakinį,...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.01.2025 laikas 08:24 Senųjų civilizacijų paslaptis: ar protingos rūšys galėjo egzistuoti anksčiau nei žmonės?
Klausimas, ar Žemėje egzistavo aukštai išsivysčiusios civilizacijos dar prieš žmonių atsiradimą, jau seniai intriguoja mokslininkus ir mokslo mėgėjus. Šiame straipsnyje analizuojame Kembridžo universiteto tyrėjų keliamą hipotezę apie „silūriečius“ — ...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:49 Šaltalankio uogos: natūralus vitaminų šaltinis sveikatai
Šaltalankio uogos, savo ryškia oranžine spalva ir sultingu rūgštoku skoniu, ne tik džiugina akis, bet ir yra puikus sveikatos palydovas. Šios uogos, gausios vitaminų ir antioksidantų, turi ilgą istoriją kaip natūrali gydomoji priemonė. Šiame straipsn...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:34 Kaip ilgiau išlaikyti gėlių šviežumą: patarimai ir triukai
Gėlės namuose ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir puošia interjerą. Norint, kad šios grožybės ilgiau išliktų šviežios ir žavios, reikia žinoti kelis paprastus priežiūros triukus. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kurie padės jūsų gė...

Skaityti daugiau

16.01.2025 laikas 21:48 Lubinų arbata: nauda sveikatai ir gaminimo paslaptys
Lubinų arbata – tai natūralus gėrimas, kuris gali stebinti ne tik savo skoniu, bet ir daugybe naudingų savybių. Nors lubinai dažnai vertinami dėl sėklų, arbatos sudėtis gali suteikti daug naudos sveikatai. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip lubinų ar...

Skaityti daugiau

16.01.2025 laikas 21:26 Arnikos arbata: nauda sveikatai ir paruošimo būdai
Arnikos arbata – tai ne tik skanus gėrimas, bet ir galinga natūrali priemonė, žinoma dėl savo gydomųjų savybių. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip teisingai paruošti arnikos arbatą, kokios jos naudos sveikatai ir kaip ją naudoti tiek viduje, tiek išo...

Skaityti daugiau