Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pomirtinis gyvenimas » 2025 » Kovo » 1

Britų slaugė Penė Smit: nepaaiškinami reiškiniai paliatyvios priežiūros įstaigoje ir įrodymai apie pomirtinį gyvenimą

Ar mirusieji tikrai gali aplankyti gyvuosius? Britų slaugytoja Penė Smit, daug metų dirbusi paliatyvios priežiūros įstaigose, teigia, kad taip. Savo knygoje ji dalijasi nepaaiškinamomis istorijomis apie pacientus, kurie prieš mirtį matė artimuosius ar net seniai mirusius augintinius. Šie potyriai, anot jos, ne haliucinacijos, o ženklai, kad pomirtinis gyvenimas egzistuoja. Penės liudijimai kelia klausimų apie mirties ribas ir kviečia pažvelgti į tai, kas slypi anapus. Pasinerkime į šias jaudinančias istorijas, kurios gali pakeisti jūsų požiūrį!

Penė Smit: priešmirtiniai regėjimai paliatyvios priežiūros įstaigoje

Britų slaugytoja Penė Smit, daug metų dirbusi paliatyvios priežiūros įstaigose – vietose, skirtose mirtinai sergantiems ir mirštantiems pacientams – ne kartą susidūrė su nepaaiškinamais reiškiniais, kurie galutinai ją įtikino pomirtinio gyvenimo egzistavimu. Savo patirtis ji aprašė knygoje, kur pateikia istorijas apie tai, kaip mirusieji, regis, lankosi pas gyvuosius, perduodami jiems žinutes ar paguodą. Šie potyriai, anot jos, atskleidžia, kad mirtis nėra pabaiga, o tik perėjimas į kitą būseną.

„Mano mama regi haliucinacijas“

Vieną kartą, budėdama paliatyvios priežiūros įstaigoje, Penė buvo pakviesta pacientės ponios Jones dukters. Ši susirūpinusi paprašė vaistų, nes, jos manymu, mamai prasidėjo haliucinacijos. Įėjusi į palatą, Penė pamatė pagyvenusią moterį, gulinčią lovoje ir įsistebeilijusią į lubas. Ponia Jones rodė pirštu į viršų ir kažką tyliai šnabždėjo. Iš pradžių slaugytoja negalėjo įžvelgti žodžių, bet netrukus kelis kartus aiškiai išgirdo vardą „Vinnie“. Priėjusi prie dukters, Penė paklausė, ar ji žino, kas yra Vinnie. Dukra, akivaizdžiai sutrikusi, atsakė: „Tai buvo jos sesuo... mano teta Vinnie. Bet ji mirė praėjusiais metais...“ Tą akimirką ponia Jones vėl prabilo, tik šį kartą garsiau, šaukdama į lubas: „Mama! Tėti, labas!“ Penė nuramino dukrą, paaiškindama, kad tai ne haliucinacijos, o priešmirtiniai regėjimai – dažnas reiškinys paliatyvios priežiūros įstaigose. Ji pabrėžė, kad tokios vizijos gali aplankyti ne tik prieš pat mirtį, bet ir likus kelioms savaitėms ar net mėnesiams iki jos. Pasak Penės, mirštantys žmonės dažnai mato savo mirusius artimuosius ar net vaikystės augintinius. Vieną kartą pacientė prašė surasti jos katę, kurią matė palatoje, ir tik vėliau suprato, kad tai buvo jos vaikystės augintinis, seniai miręs.

Penė Smit: priešmirtiniai regėjimai paliatyvios priežiūros įstaigoje

Mirusios žmonos apsilankymas

Kitas įsimintinas atvejis nutiko vakare, kai Penė paliatyvios priežiūros įstaigos seselių poste rengė dienos ataskaitą. Staiga iš gretimos palatos pasigirdo šauksmas: „Ingrid! Ingrid!“ Ten gulėjo daugiau nei aštuoniasdešimties metų vyras vardu Johnas, sergantis nepagydoma širdies liga. Prieš metus jis neteko žmonos Ingrid, mirusios nuo vėžio. Johnas ir Ingrid kartu praleido kelis dešimtmečius, o kitų artimųjų jis neturėjo. Kelis kartus sušukęs „Ingrid!“, vyras nutilo. Penė įėjo į palatą ir pamatė jį gulintį lovoje, tiesiantį ranką į kairįjį kambario kampą, o jo skruostais tekėjo ašaros. „Johnai, ar Ingrid – jūsų žmona?“ – paklausė slaugytoja. „Taip! Taip! Ji ten stovi! Aš ją matau!“ – garsiai sušuko jis, taip išgąsdindamas Penę, kad ji net krūptelėjo. Vis dėlto, jau ne kartą susidūrusi su panašiais atvejais, ji patikėjo jo žodžiais. Tada paklausė: „Ar Ingrid žino, kada jūs mirsite? Ar ji ateis jūsų pasiimti?“ Johnas atsakė: „Taip! Bet ne šiandien. Rytoj!“ Kitą dieną jis dar buvo gyvas, tačiau dar po dienos mirė. Po savaitės, kai Johną prižiūrėjusi slaugytoja Josie atėjo pasiimti jo daiktų, Penė papasakojo jai šią istoriją. Josie akimirksniu reagavo: „Ingrid visada vėluodavo“, – šypsodamasi tarė ji.

„Mano tėtis stovi tame kampe“

Dar viena istorija nutiko lankant pagyvenusią moterį vardu Florence, kuri mirė nuo sunkių plaučių ligos. Penė dažnai užsukdavo pas ją, ir jos kartu gerdavo arbatą virtuvėje. Žinodama, kad Florence dienos suskaičiuotos, slaugytoja однажды paklausė, ar ji nematė ko nors neįprasto, pavyzdžiui, mirusių artimųjų ar augintinių. „Kokius neįprastus dalykus turi omenyje?“ – paklausė Florence. Penė paaiškino, kad mirštantys žmonės kartais regi tokius vaizdinius, ir tai visiškai normalu. Florence susimąstė ir tarė: „Tikrai? Na, tada mano tėtis stovi štai ten“, – ir parodė į virtuvės kampą. Penė žvilgtelėjo į tuščią erdvę, žinodama, kad nieko nepamatys. „Labai bijojau tau tai pasakyti, nes maniau, kad palaikysi mane pamišusia!“ – sušuko Florence. Ji mirė praėjus trims savaitėms po šio pokalbio.

Mokslinis kontekstas ir Penės įžvalgos

Penė Smit teigia, kad tokios patirtys paliatyvios priežiūros įstaigose nėra retos. Jos knygoje aprašomi dešimtys atvejų, kai pacientai prieš mirtį matė mirusius artimuosius, draugus ar net nepažįstamus žmones, kartais perduodančius raminančias žinutes. Anot jos, šie regėjimai dažnai ramina pacientus, padeda jiems priimti artėjančią mirtį. Penė pabrėžia, kad tai ne haliucinacijos ar vaistų poveikis, o tikri potyriai, turintys dvasinę prasmę. Ji remiasi ir kitų paliatyvios priežiūros įstaigų darbuotojų liudijimais, kurie taip pat pastebi šį fenomeną.

Naujausi tyrimai apie priešmirtinius regėjimus (angl. deathbed visions), pavyzdžiui, atlikti Jungtinėje Karalystėje ir JAV, rodo, kad apie 50–60 % mirštančiųjų patiria panašius vaizdinius. Mokslininkai dar negali vienareikšmiškai paaiškinti šių reiškinių – vieni juos sieja su smegenų deguonies trūkumu ar cheminiais pokyčiais, kiti mano, kad tai gali būti sąmonės atsakas į artėjančią mirtį. Vis dėlto Penė Smit tiki, kad tai yra pomirtinio gyvenimo įrodymas, o mirusieji tikrai sugrįžta pas tuos, kuriuos mylėjo.

Platesnė reikšmė

Penės knyga ne tik pasakoja apie šiuos nepaaiškinamus įvykius, bet ir skatina diskusijas apie mirties suvokimą. Ji teigia, kad tokios patirtys padeda artimiesiems susitaikyti su netektimi, o slaugytojams – geriau suprasti pacientų poreikius. Šių istorijų emocinė galia ir detalumas verčia susimąstyti: galbūt mirtis nėra tokia galutinė, kaip esame įpratę manyti? Penės Smit darbai paliatyvios priežiūros įstaigose ir jos knyga tapo įkvėpimu daugeliui, ieškančių atsakymų apie gyvenimą po mirties.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 20:43, 2025-03-01
Ar esate patyrę ką nors nepaaiškinamo? Pasidalinkite savo istorijomis apie mirties slėpinius – gal kartu atrasime, kas slypi anapus!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-08-04 laikas 20:35 Receptai Lengvai paruošiama kokosų duonelė
Nustebsite, kaip skaniai pavyksta ši  kokosų duonelė. Receptas superinis!

Skaityti daugiau

2020-09-12 laikas 12:30 Receptai Kaip gaminti voveraites arba grietinėleje troškintos voveraitės

Voveraites idealiausia yra išdžiovinti (kuo nuostabiausiai tinka žiemai įvairiems patiekalams pagardinti), šaldyti (tik prieš tai jas perliejame šaltu vandeniu) arba užšaldyti jau apkeptas svieste (lieka tik pašildyti).

...

Skaityti daugiau

2020-11-30 laikas 18:44 Receptai Keptuvėje keptas jūros ešerys su daržovių garnyru
Turiu jums visiems prisipažinti, kad jūros ešerys yra viena iš pačių mano mėgstamiausių žuvų, o gal net ir pati skaniausia. Nors ne, silkė vis tiek lieka TOP, be jos negaliu gyventi.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau