Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (543) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 18:38)

Akupunktūra gali sumažinti žarnyno dieglius kūdikiams

Akupunktūra galėtų būti veiksmingas metodas nuo kūdikių pilvo dieglių (kolikų) ar nuo pernelyg didelio verkimo. Tyrimai rodo, kad ji gerokai sumažina dieglius jau po 2 gydymo savaičių.

  Akupunktūra gali sumažinti žarnyno dieglius kūdikiams

Su kūdikių diegliais susiduria 1 iš 5 šeimų. Laikoma, kad vaikučiui diegliai, jei jis 3 ar daugiau dienų per savaitę verkia ilgiau nei 3 valandas per dieną. Švedų tyrėjai konstatavo, kad vaikai, kuriems buvo daroma akupunktūra dukart per savaitę 2 savaites iš eilės, verkė „iš esmės" mažiau, nes, ko gero, sumažėjo dieglių keliamas skausmas.

Tyrime dalyvavo 147 vaikai, kuriems buvo diagnozuoti diegliai. Dalyvių amžius buvo nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių. Dviem grupėms buvo taikoma akupunktūra - vienai grupei kelias sekundes veikdavo tik vieną akupunktūros tašką, o kitai - penkis akupunktūros taškus veikdavo ne ilgiau nei 30 sekundžių. Trečiai vaikų grupei akupunktūros nedarė.

Nors dieglių intensyvumas sumažėjo visose 3 grupėse (šis faktas nestebina, nes su laiku minėta problema praeina pati savaime), pirmose dviejose grupėse pagerėjimai buvo daug didesni, be to, tyrėjai konstatavo, kad kai kuriems kūdikiams iš akupunktūros grupių diegliai išnyko visai.

Atrodo, kad toks gydymas kūdikiams nekėlė ir ypatingo streso - iš viso buvo atliktos 388 procedūros, o per 200 iš jų mažyliai visai neverkė.

Jei jūsų vaiką kankina diegliai, visų pirma, nebeduokite jam karvės pieno, bet, jei tai nepadeda, tyrėjai rekomenduoja pabandyti akupunktūrą.

Acupunct Med, 2017; doi: 10.1136/acup-med-2016-011208


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: medicinos naujienos, žarnyno diegliai, diegliai, Akupunktūra

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar